r-golf1-750Znáte rakouské hřiště Gailtal? To je to hřiště, které před lety s velkou slávou otevíral sám slavný Gary Player. A hned u něj stojí příjemný levný hotýlek Weidegger Wirt. Při výpravách za novou golfovou inspirací jsme narazili v Korutanech, na samém jihu Rakouska, na příjemný a ne drahý venkovský hotýlek přímo u hřiště Gailtal, nedaleko Nassfeldu, známého předvším z lyžování.

r-pokoj-250Hotel se jmenuje Landhof zum Waidegger Wirt, zkráceně Waidegger Wirt a je po generace rodinným podnikem rodiny Pernull. Jeho současný šéf a majitel, pan Albert Pernull, nám představil jejich jedinečnou kombinaci: ubytování takřka rodinného typu v prostředí krásného údolí obklopeného vysokými horami, bezprostřední blízkost moderního hřiště Gailtal, prostředí golfového hotelu zvyklého na požadavky či přání golfistů a dlouhou tradici jejich kuchyně, těžící z regionálních produktů a rodinných receptů.
Pro nás golfisty je samozžejmě nejdůležitější to hřiště. K tomu se dostaneme vzápětí. Ale v Gailtalu se toho dá dělat spousta, a i pro negolfové aktivity je zdejší pobyt jako stvořený.

Ať už v létě nebo v zimě, můžete očekávat širokou škálu možností a aktivit. Od lyžování v nedalekém Nassfeldu, letní turistiky nebo cyklistiky, přes rustikální „prkýnkovou" snídani horského dřevorubce na výletě, rybaření, až po nicnedělání – každý si najde svůj způsob regenerace a relaxace.

Waidegger Wirt je oblíbený u hostů i místních obyvatel zejména díky své jedinečné gailtalské kuchyni. Kdo nejí rád zajímavě? Kdo nechce na dovolené zažít a ochutnat, co je v tom kraji typické a přitom zvláštní? Přesně na tohle Albert Pernull sází. Rozmanitost regionální kuchyně a místní speciality vám umožní objevovat tento jedinečný region Korutan všemi smysly.

My říkáme jednoduše, polopenze, v Rakousku se občas setkáte s pojmem rozmazlovací polopenze. Nazval bych to ¾ penze... V provedení Waidegger Wirt je to bohatá snídaně, kde je od šunky, sýra a pečiva až po med a džemy všechno z nejbližšího okolí, přes obědový bufet se saláty, polévkami a menšími jídly, zákusky, zmrzlinou, kávou a nápoji, až k večernímu menu. A velmi pravděpodobně si odtud odvezete gailtalský gin v krásné láhvi s etiketou hotelu...

r-golf2-250A teď ke hřišti: golfclub Gailtal je jedním z nejkrásnějších golfových hřišť v Korutanech, je přímo u hotelu. Areál o rozloze 70 hektarů má 18jamkové mistrovské hřiště (par 72), šestijamkové tréninkové hřiště (par 3), chipping a pitching area, putting green a driving range. Hřiště, kam se dostanete od hotelu pěšky za pár minut, slavnostně otevřel v roce 2009 Gary Player, „ČERNÝ RYTÍŘ". Shodou okolností jsem byl jako novinář u toho, byla to velká sláva, Franz Klammer a další místní velikáni, Gary tam předváděl vzorovou rozcvičku před hrou a pak s každým flajtem hrál na jedné jamce soutěž.

Jako FOUNDER HOTEL (patří ke skupině hotelů, které spolufinancovaly výstavbu hřiště) nabízí Waidegger Wirt golfistům speciální slevy a balíčky, někdy i s neomezeným golfem, za ceny v Rakousku neobvykle nízké. Příkladem je balíček pro dva na tři noci s třemi fíčky na osobu, s tou rozmazlovací ¾ penzí, láhví vína každý večera pitím na golf za 519 euro. Samostatná noc pro jednoho s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji začíná na 62 eurech, mají i čtyřlůžkové apartmány.

Připravil: Ivo Doušek

r-pokoj2-250Waidegger Wirt
Familie Pernull
A-9631 Waidegg 2
+43 4284404
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.waidegg.at


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...