jota

Poysdorf-il-250„Ve středu sem nejezdi," říkal mi v telefonu Michael Frank, manažer poysdorfského hřiště. „V jiné dny je to lepší." Aha, takže ono to funguje. Ve středu si v Poysdorfu každý zahraje za tolik euro, jaký má hendikep. Novinka, která se rychle roznesla.

V Poysdorfu platí vouchery časopisu Golf 1fee hráči po všech sedm dnů v týdnu – o víkendu od 13 hodin. Snadným výpočtem zjistíte, že při ceně 65 euro je polovička 32,5 – takže ve středu to má skoro každý ještě levnější než za tu půlku.
„Ne že by sem hráči jiné dny nejezdili," dodával pak ve čtvrtek Michael. „Ale to jich navíc musí být sudý počet a ve středu platí sleva, i když přijede hráč sám." Proto jsou poysdorfské středy mnohem plnější než jiné dny. A využívají toho jak čeští, tak rakouští hráči. Rád ušetří každý...

Brňané považují Poysdorf kvůli nevelké vzdálenosti téměř za své hřiště. Jezdí jich sem spousta, ale to se netýká jen hráčů z Brna. Michael Frank české hráče vidí rád. Jezdí sem jednotlivci, ale má tady i poměrně dost českých turnajů.
Spolupráce mezi našimi resorty a Poysdorfem je velice rozsáhlá. Na listině kooperací najdeme deset českých, tedy spíše moravských klubů, většinou mají reciprocitu ve výši 20–30 %. Ještě lépe pořídí hráči, kteří si přivezou voucher časopisu Golf, to pak hrají dva a platí jeden.

Každé pondělí se v Poysdorfu koná seniorský den: kolo golfu a oběd pořídí senioři od 50 let za 39 euro. Nezapomenout občanku! A další nabídka je nejatraktivnější vůbec – kdo má narozeniny, hraje ten den zdarma. Bohužel to platí jen jeden den v roce, a třeba pro nás, co jsme přišli na svět v únoru, to moc nefunguje.

Pokud jste letos v Poysdorfu hráli, možná jste si všimli změny názvu hotelu, stojícího vedle klubovny. Od letoška se jmenuje Hotel Neustifter. Na příjezdové cestě k němu stojí Vinařství Neustifter, jeho majitelé, rodina Neustifter, jsou od letoška i novými majiteli hotelu. Přechod probíhal pozvolna, zůstala část personálu včetně obsluhujících českých číšníků, ani skladba jídel či nabízených vín se příliš nezměnila, jen je možno víc druhů vína odvézt za „sklepní" ceny domů.

Poysdorf má jednu zajímavost. Vznikl spojením řady pozemků, na některých byly ovocné sady či zahrady a hodně ovocných stromů tu zůstalo. V létě si zde můžete natrhat třeště nebo meruňky, na podzim je kolem fervejí i na nich spousta ořechů.
Ale je tady i hodně vinic, a do těch se naopak nesmí. Zvlášť na podzim jsou na to vinaři citliví – jen když jdete s někým z domácích, utrhne si cestou nějakou tu kuličku. Cizí hráči se neodvažují, výstražné cedule upozorňují na zákaz vstupu do vinic včetně příslušných sankcí.
Ale víno se v Poysdorfu nabízí na mnoha místech. Nejblíž golfu je zmíněná hotelová restaurace, pak vyjíždíte od hřiště kolem vinařství Neustifter, na hlavní ulici najdete několik dalších vinařství a nejzajímavější je vinařská ulička, do které se můžete dostat za hotelem: hrbolatá dlažba, sklípek vedle sklípku, romantika dávných dob, která velmi dobře funguje dodnes.

Převzato z časopisu GOLF 9/2019
Text a foto: Ivo Doušek

UŽITEČNÉ INFORMACE
GC POYSDORF
Adresa: GC Poysdorf, Am Golfplatz 11, A-2170 Poysdorf, Austria
Tel.: +43 255 220 272
Web: www.poysdorf.golf
Email: info@poysdorf-golf
Počet jamek: 18 | Par: 71
Délka (m): 5 968 (žlutá) | 5 205 (červená)
Green fee: 65 € (po–pá do 11.00) | 75 € (pá od 11.00–ne, sv.)
Akceptace voucherů 1=2: pondělí až neděle, víkend od 13.00


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...