Diamond-Vogl-750Věřím, že nenajdete českého golfistu, který nezná rakouské hvězdné trio Haugschlag, Adamstal či Diamond... I proto jsme se – telefonicky – vydali do posledně jmenovaného, abychom se dozvěděli, na co se můžeme těšit. Mluvili jsme s novým manažerem klubu Stephanem Voglem. Diamond CC je jediným rakouským klubem, kde se v posledních deseti letech hrála European Tour, dokonce devětkrát za sebou. Skvělé místo pro špičkový golf evropské úrovně a tomu odpovídající zážitky. Golf v Diamondu je obtížný, zajímavý a dlouho se na něj vzpomíná.

Nejprve bych vás požádal, abyste se našim čtenářům představil.

Jmenuji se Stephan Vogl, v golfu pracuji už mnoho let. Pocházím z Rakouska, ale předchozí zkušenosti jsem sbíral hlavně v Německu. Napřed v Golf-&Country Clubu Seddiner See u Berlína, potom u chiemingského jezera v GC Chieming (Bavorsko) a v mnichovském klubu Schloss Egmating.

Proč jste se objevil právě v Diamond CC?

Diamond Country Club leží mezi Vídní, která nesporně patří k městům, kde stojí za to žít, a romantickým krajem Wachau, patřícím do světového kulturního dědictví. Pro mne optimální poloha. Sám klub má nejen skvělou pověst a kvalitu, ale i všechny předpoklady k trvalému udržení a rozvoji současného vynikajícího stavu hřiště. A líbí se mi i naše infrastruktura. Pracovat v takovém místě je sen, nemyslíte?

V materiálech klubu se dá často narazit na větičku „Perfekci dotvářejí maličkosti, ale ona sama je všechno jiné než maličkost".

Tento citát jsme si vypůjčili od Sira Henryho Royce, zakladatele automobilky Rolls-Royce, a stojí za všemi našimi aktivitami. Celý tým denně pracuje na tom, aby bylo všechno dotaženo, ať už na hřišti, ve službách nebo v pohostinnosti. Jsou to právě ty pověstné maličkosti, které dělají rozdíl mezi dobrým a ještě lepším. Naším mottem je even better than great, ještě lepší než vynikající, zjednodušeně lépe to nejde. Maličkosti, které návštěvníci cítí při každém kole golfu, při každé návštěvě naší restaurace a při každém spaní v Diamond Aparthotelu. Letošní odklad hry nám dal možnost pracovat na detailech déle než jindy, hřiště je ve skvělé kondici.

Zmínil jste infrastrukturu klubu...

Diamond je komplex. Většina golfistů zná pojem Diamond jako dějiště turnaje EPGA Tour, představují si 18 jamek. Ale kromě téhle mistrovské osmnáctky (rakouské hřiště let 2015 a 2016) si tady můžete zahrát na dvanáctijamkovém Country Course a devítce Park, ta je veřejná, stále k dispozici. I tato hřiště udržujeme v obdobné kvalitě jako hlavní hřiště. Dále máme sesterský klub v Ottensteinu, idylický osmnáctijamkový Bird Course, tam se určitě při pobytu u nás vyplatí zajet, to je zas úplně jiné hřiště, krásná příroda.

Jaké jsou Diamond Apartments? Mají velice dobrou pověst...

Dřív byla jedinou možností ubytování hrstka pokojů v budově proti recepci. Ty během let zrenovovali, ale nestačilo to. Před několika lety vybudoval majitel resortu pan Christian Guzy přímo před klubovnou dvojřad luxusních apartmánů, Diamond Apartments. Celkem 42 moderně a vkusně zařízených pokojů a dvě luxusní master suity, všechno v úrovni, jakou nenajdete v řadě čtyřhvězdičkových hotelů. Všude velice luxusní postele, velké koupelny... Každý apartmán má vlastní terasu, směrovanou na velké „náměstí".
A před dvěma lety přibyl Diamond Hotel v 12 km vzdáleném Tullnu. To je hotel garni, jen se snídaní, golfistům to vyhovuje, večer po hře už jsou zase kdovíkde. Pro večer před hrou navíc nabízí nedaleké hlavní náměstí Tullnu spoustu možností. Ubytování je důležité, většina hráčů k nám jezdí na dva tři dny, máme na to několik různých balíčků hra + noclehy.

Patří k Diamond apartmánům stravování?

Ano, samozřejmě. Snídaně je v ceně, snídá se v Boat House, což je naše druhá restaurace, ležící na břehu jezera kousek od klubovny. Když je teplo, můžete posnídat na terase. Doporučuji nechat si na snídani dostatek času, je bohatá. Hned vedle Boat House máme privátní pláž, na kterou mohou samozřejmě ubytovaní hosté, ale i hráči po dohrání svého kola. Jsou tam lehátka, možnost jezdit na paddleboardu, voda bývá pěkně teplá, dá se plavat i večer, plavání potmě je docela romantické.

Vaše restaurace byla před dvěma roky vyhlášena nejlepší golfovou restaurací Rakouska.

Od začátku roku jsme posílili i v gastronomii, restauraci převzal Norbert Pavelec, který je nejen vynikající šéf restaurace, ale i velký propagátor rakouské kulinářské kultury. Vysoká kvalita na talíři a perfektní servis – od snídaně přes polední menu až ke stravování při turnajích a akcích – jsou jeho základní kompetence.

Zmínil jste golfové balíčky.

Ten nejlepší k poznání všeho, co nabízíme, se jmenuje Diamond Experience, zahrnuje tři noci v Diamond Room se snídaní, dvě green fee na mistrovské osmnáctce, slevu na buginu, neomezený golf na Park a Country course a jednu hru v Ottensteinu, kdy platí jeden a hrají dva. Cena je velmi slušných 280 euro. Kdybyste zde jen spali, zaplatíte za tři noci 186 euro, takže vlastně hrajete tři dny za necelých sto.
Diamond Adventure je jen o osm euro dražší a je tam i hra v Ottensteinu pro oba a k tomu tříchodové menu v ottensteinské klubové restauraci. All you can Diamond jsou dva dny s dvěma hrami na osmnáctce a neomezeným golfem na Park a Country, za 198 euro. Best of Niederösterreich je nejkrásnější, obsahuje tři noci a tři dny golfu na Diamondu, Adamstalu a buď Fontaně, nebo Schloss Schönborn za 382 euro, čtyřdenní varianta obsahuje všechna čtyři hřiště!
Pro bližší informace je potřeba obracet se na naši obchodní manažerku, paní Isabellu Hartmann, telefonicky na +43 664 911 81 72 nebo mailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Převzato z časopisu GOLF 6/2020
Za rozhovor děkuje Ivo Doušek
Foto: Ivo Doušek, GC Diamond

Diamond-il-250DIAMOND COUNTRY CLUB
Adresa: Am Golfplatz 1, 3452 Atzenbrugg/Niederösterreich, Austria
Tel.: +43 2275 200 75
Web: www.countryclub.at
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 Diamond Championship Course
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 819 (černá) | 6 465 (bílá) | 6 130 (žlutá) | 5 821 (modrá) | 5 457 (červená)
Green fee: 100 € (po–čt) | 120 € (pá–ne)

Diamond Country Course
Počet jamek: 12 | Par: 48
Délka (m): 4 019 (bílá) | 3 741 (žlutá) | 3 481 modrá) | 3 196 (červená)
Green fee: 50 € (po–čt) | 60 € (pá–ne)

ParkCourse
Počet jamek: 9 | Par: 68
Délka: 4 846 (bílá) | 4 444 (žlutá) | 3 996 (modrá) | 3 772 (červená)
Green fee (9/18 jamek): 30 €/60 € (po–ne)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...