Seefeld-750Už po dvanácté vydal časopis GOLF ročenku rakouského golfu. 120 stránek inspirace: výběr hřišť, hotelů a turistických oblastí, kde je o nás opravdový zájem, vyjádřený zde jejich inzercí. Našinci sem proudí za kvalitními hřišti uprostřed scenérií hor a za nefalšovanou rakouskou pohostinností. Předplatitelé najdou ročenku přiloženou k aktuálnímu vydání, všichni ostatní si ji mohou celoročně prohlížet na webu našeho časopisu www.golfinfo.cz a každé pondělí v Golf News. Ročenku si ponechte, může vám posloužit dlouhodobě, je zde spousta skvělých tipů na hru a ubytování, konkrétní nabídky a balíčky, kde můžete podstatně ušetřit. Golf je o poznávání...

rak-golf-2024-250Odkaz k přímému stažení:
https://www.casopisgolf.cz/media/pdf/GOLF_Travel_Guide_2024.pdf

Převážnou většinu inzerentů známe z vlastní zkušenosti, nespletete se... každé hřiště je jiné, nudit se nestihnete, a rakouské hotelnictví je příslovečné.

Dolní Rakousko: tady většinu hřišť znáte, vše blízko našich hranic, netřeba moc popisovat. Jsou tady největší velikáni – Adamstal, Diamond, Fontana, Haugschlag, vznešený Schloss Schönborn v zámeckém parku, vůbec nejvíc navštěvovaný je Poysdorf s ubytováíním ve vinařských hotelech, totéž v Lengenfeldu, atd.

Štýrsko, kousek níž, to je hlavně šňůra golfů a hotelů navlečených na řeku Mur. Nejen ty velice známé čtyři (Murtalgolf) kolem města Murau, kde se hraje sedm dní v týdnu s našimi vouchery za polovic, ale i vznešený a tradiční Murhof, a mocný Gut Murstätten patřící mezi Leading Golfs Austria. Vynechat nesmíte krásnou výzvu Schladming s designem Bernarda Langera, patřící rodině „adamstalských" Wittmannů. Všude zase bezvadné ubytování se slevovými balíčky! Hotely a penziony vám zajistí i tee timy.

Salcbursko: tady hrál snad už každý v Zell am See, Češi zde tvoří významný díl odehraných kol. Tomu odpovídá i početná nabídka ubytování od špičkových Tauern Spa, Sport Alpin nebo Puradies až k celoročně oblíbeným penzionům Baranek resorts českého golfisty Michala Baránka, kde se budete cítit jako ve vatě. Celá oblast je hustě protkána dalšími golfy, jmenujme si Mittersill s překrásným hotelem Sonnberghof nebo Gut Brandlhof, opět s příslušným hotelem, kousek dál je GC Radstadt s unikátní golfovou lanovkou, kde se nabízejí dva hotely Junger Römer a Weissenhof přímo na hřišti. Weissenhof je zaměřen i na jezdectví.

Tyrolsko je další ráj golfistova srdce. Můžeme ho zhruba rozdělit na dvě části. Jedna je kolem Innsbrucku a horského střediska Seefeld, kde jsou skvosty Seefeld-Wildmoos, Achensee nebo Zillertal. K ubytování zve seefeldský hotel Bergland, v Zillertalu hotel Kosis, oba sportovně a golfově laděné (ostatně jako všechna ubytování v ročence...).

Druhá tyrolská oblast je kolem Kitzbühlu. Čryři místní hřiště (na 7500 obyvatel celkem hustá síť) jedno lepší než druhé, bydlet se dá třeba exkluzivně přímo na dojezdu slavného sjezdu Hahnenkamm. Tam je jen jediný hotel – Rasmushof, s hřištěm okolo, další hotel na hřišti je vznešená Arosa, kde mají na devítce dvě ostrovní jamky, taky je to nejlepší rakouská devítka. Jediná pětihvězda v celé naší nabídce je kitzbühelský hotel Tennerhof, nenápadný hotýlek, na jehož snídani na slunečné terase nezapomenete dlouhá léta. Dokonalý únik od světa kolem, luxusní zašívárna.
Kousek vedle je nejnovější hřiště oblasti - Westendorf, tam je přímo na hřišti Westendorf Lodge a o pár set metrů dál velmi tradiční a příjemný rodinný hotel Schemer. Z těch dvou těžko vybrat...

Oberösterreich – Horní Rakousko, to už jsme zas blízko u našich hranic. Nejsevernější a k nám nejbližší je hřiště St.Oswald u Freistadtu s nejdelším pětiparem Rakouska 611m), k němuž loni přibyl krásný hotel Freigold, kde se z infinity bazénu koukáte na svět z výšky 36 metrů. Na východě oblasti je hřiště GC Dilly v přírodní chráněné oblasti, patřící hotelu Dilly s obřím 6000 m2 wellnessem, a hřiště kolem Linze v čele s luxusním rovinatým Linz-St.Florian.
Kousek západněji je oblast velkých jezer - Mondsee, Attersee atd. Nejvýznamněnší hřiště jsou Mondsee s dominující kulisou stěny Drachenwand, Gut Altentann z dílny Jacka Nicklause a jezerní GC Attersee. Vynikající bází pro vaše výboje v této oblasti je menší rodinný hotel Eichingerbauer v maličké obci Eich na vyvýšenině nad jezerem Mondsee, vysloveně golfhotel s golfu propadlými majiteli.

Korutany tvoří závěrečný díl ročenky. Opět velká jezera, přívětivá a po celé léto teplá ke koupání. Několik pěkných hřišť, nejvíc si užijete na nablýskaném Dellachu a na hřišti Senza Confini, které najdete pár km „za čárou" v italském městečku Tarvisio. Báječně si zahrajete v horském středisku Bad Kleinkirchheim s nejzelenějšími fervejemi co jsem kdy viděl, tam se k relaxaci a kulinářským požitkům nabízí termenhotely Pulverer nebo Kolmhof. A pokud se vydáte na samý konec Korutan, do Gailtalu, čeká na vás domácký Landhof zum Weidegger Wirt s neuvěřitelnou cenovou nabídkou, jen jeden čtyřpar od hřiště Gailtal.

Text a foto: Ivo Doušek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...