Spa Hotel Ulrika

vietnam3-250Přemýšlíte, v jaké zemi si užít zajímavou golfovou dovolenou? Zkuste třeba Vietnam. V posledních letech je zde golf na vzestupu a nová dobře navržená golfová hřiště rostou jako houby po dešti. Vietnam se pomalu stává jednou z důležitých a vyhledávaných golfových destinací Asie.

Golf ve Vietnamu se hraje teprve od 90.let
Provozování golfu je ve Vietnamu relativně mladou záležitostí. Vietnamskou společností golf vždy byl a stále je považován za luxusní sport buržoazie. Z tohoto důvodu jej vietnamská komunistická vláda v 80. letech zakázala. Když se v 90. letech Vietnam otevřel mezinárodnímu obchodu a zemi začali navštěvovat zahraniční politici a obchodníci libující si v golfu, bylo nasnadě, že golf začal být poptávanou aktivitou.

První golfové hřiště Kings Island Golf Resort bylo otevřeno v roce 1993 západně od Hanoje na břehu vodní nádrže Dong Mo. V roce 2004 bylo nedaleko postaveno golfové hřiště Mountainview, které navíc bylo vybaveno světlomety, díky kterým lze hrát golf i v noci.

Vietnamská golfová asociace, která nyní sdružuje více jak 5 tisíc registrovaných golfistů, byla založena až v roce 2007. Po roce 2010 začala postupně přibývat další a další golfová hřiště. V současnosti stojí na území Vietnamu na 60 kvalitních golfových hřišť světové třídy a výstavba dalších je na programu. Z Vietnamu se tak stává významná golfová země.

vietnam2-250Kde najdete nejlepší golfová hřiště
Dobrá golfová hřiště lze najít po celém Vietnamu. Existuje několik žebříčků top 15 nejlepších hřišť a resortů, které se každým rokem mění. Mezi nejlepšími však zůstávají tyto čtyři golfové resorty:


 

 

BRG Kings Island Golf Resort – historicky první vietnamské golfové hřiště navržené světově proslulým architektem Jackem Nicklausem II je považováno za jedno z nejhezčích hřišť v jihovýchodní Asii. Součástí resortu nacházejícího se asi 50 km západně od Hanoje jsou dvě osmnáctijamková hřiště, Lakeside se 14 jamkami a vodními plochami a Mountainview, obklopené působivými horami. Celý resort se rozkládá na 350 ha země a 1 500 ha vodní plochy.

V klubovně golfového resortu najdete vynikající restauraci a bar, ve kterém můžete relaxovat a povídat si s ostatními členy. Kromě toho resort nabízí i aktivity jako je plachtění a rybaření na jezeru Dong Mo.

Sky Lake Resort & Golf Club – golfový areál ležící asi 45 km jihozápadně od centra Hanoje byl oceněn jako nejlepší hanojské hřiště určené pro golfové šampionáty a také jako páté nejlepší hřiště ve Vietnamu. Resort byl postaven v roce 2012 v lesnaté krajině nabízející nádherná panoramata okolních hor. Areál  zahrnuje dvě odlišná osmnáctijamková hřiště splňující standardy pro PGA Tour.

Součástí golfového klubu je restaurace nabízející jak asijskou, tak západní kuchyni, obchod s golfovým vybavením, půjčovnu vybavení a místnost na pořádání banketů. V resortu je k dispozici na dvě stě kvalifikovaných nosiček golfových holí. Do budoucna je zde plánována výstavba golfové akademie a hotelového resortu.

Vinpearl Golf Club – golfový klub a pětihvězdičkový resort se nachází v exkluzivní lokaci malého ostrova Hon Tre ležícího v Jihočínském moři jen pár kilometrů od oblíbeného prázdninového letoviska Nha Trang. Postavïli jej v roce 2012 v soukromém údolí ostrova podél nádherné písečné pláže. Hřiště nabízí osmnáct jamek a výhledy na moře. Součástí golfového klubu je restaurace s barem, obchod s golfovým oblečením a suvenýry, půjčovna vybavení a služby profesionálních nosiček holí. Současně je k dispozici možnost ubytování v jednom ze čtyř luxusních hotelů. Samotný ostrov nabízí spoustu volnočasových aktivit, jako je šnorchlování, relax na bělostných plážích nebo třeba zábavu v akvaparku. S městěm Nha Trang ostrov spojuje jedna z nejdelěích lanovek na světě.

Ba Na Hills Club – golfové hřiště navržené v roce 2016 asi 26 km západně od přístavního města Danang získalo již několik ocenění včetně ceny za nejlepší nové hřiště světa. Rozkládá se na úpatí pohoří Ba Na Hills nedaleko lanovky vedoucí k zábavnímu parku Ba Na Hills Sun World. Areál nabízí 18 jamek a rozmanitý terén s jezery a potoky. Různorodý terén s četným převýšením činí ze hry v Ba Na Hills Club výzvu jak pro profesionální hráče, tak pro amatéry. Z nejvýše položených jamek se nabízejí úchvatné výhledy na údolí. Díky světlometům rozmístěným po trase zde lze golf hrát i v noci.

Areál hřiště zahrnuje vybavení světové třídy včetně moderně navrženého klubu, restaurace s panoramatickými výhledy na hřiště, relaxační místností pro hosty, obchodem s golfovým zbožím a šatnou. Zájemci si mohou zaplatit i golfový balíček zahrnující ubytování v unikátním architektonickém díle, představujícím starou francouzskou vesnici Mercure Ba Na Hills French Village, která je součástí zábavního a rekreačního parku Ba Na Hills Sun World.

Tip: Vydejte se na jeden ze zájezdů do Vietnamu a poznejte místní kulturu, přírody a památky. Zájezd Krásy Vietnamu a relax v Phuketu na 14 dní pořídíte od 40 890 Kč.

vietnam5-250Nejlepší doba pro golfovou dovolenou ve Vietnamu
Vietnam je rozlehlá země s tropickým klimatem. To se v jednotlivých částech země od sebe liší. Čím jedete více na jih, tím je větší horko.
Nejlepší podmínky pro hraní golfu kdekoliv ve Vietnamu jsou od ledna do dubna. Tehdy v severní části země panují příjemné teploty, málo prší a slunce tolik nepálí. V centrální části a na jihu Vietnamu je tepleji a sucho.

Od května do září je v celé zemi horko, dusno a mnohdy i deštivo. Tehdy je nejlepší golfovou destinací okolí Danangu v centrální části.

Nejproblematičtější pro hraní golfu je období od října do prosince, kdy v oblasti jihovýchodní Asie hrozí tajfuny. Časté několikadenní deště znemožňují turnaje. Přesto si lze zahrát v golfových resortech v okolí Hanoje.

vietnam4-250Golf spojený s poznáváním okolí
Golfová hřiště stojí v nádherné krajině blízko turisticky vyhledávaných míst jako jsou velkoměsta, pláže, zajímavá kopcovitá krajina. Ve svém volném čase tak můžete poznat i vietnamské památky, ochutnat zdejší pouliční kuchyni, užít si relax na nádherné pláži a podobně.

Hlavní město Hanoj je dobrou základnou pro výlety po severním Vietnamu. Vydat se můžete do oblastí zapsaných na seznamu UNESCO, jako je zátoka Ha Long nebo krasová oblast Trang An a Tam Coc. V Sapě poblíž vietnamsko-čínské hranice se setkáte s horskými etniky a lanovkou se vyvezete na nejvyšší vietnamskou horu Fansipan.

Pokud si zvolíte pro svou golfovou dovolenou oblast Danangu ve střední části Vietnamu, určitě nevynechejte návštěvu města lampiónů Hoi An, bývalé císařské město Hue nebo třeba horské turistické středisko Ba Na Hills Sun World. V rámci jednodenní tour po demilitarizované zóně se seznámíte s místy, kde je dodnes patrný odkaz vietnamské války.

V jižní části Vietnamu pak stojí za prohlídku pulsující Ho Či Minovo město a válečné tunely Cu Chi. Od horka si odpočinete v oblasti dalatské vysočiny, kde se pěstuje vyhlášená vietnamská káva. Delta Mekongu pak nabízí možnost projížďky po řece a návštěvu plovoucích trhů.

Autorka článku:
Mgr. Kateřina Francová


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...