AdamstalSkončily prázdniny, začala doba slev a nabídek, které hráči rádi využívají. Proč si nezahrát někde jinde než na domácím dvorečku, když počasí přeje a ceny šly níž? Shromáždili jsme pro vás několik zajímavých tipů na hru v nepříliš vzdálených okolních zemích. Často jsme objevili poměr cena/výkon lepší, než je zvykem v českých luzích a hájích, přičemž kvalita navštívených hřišť si s našimi špičkami určitě nezadá. Tak skočme teď na chvíli do auta a pojďme si zahrát „venku“, kousek za čárou. Asi nejčastěji se našinci vydávají do sousedního Rakouska:

 

 

RAKOUSKO
Byli jste už někdy v Adamstalu? Pokud ne, o dost přicházíte, a pokud ano, Adamstal stojí i za opakované návštěvy. Je asi 50 km západně od Vídně, z Brna 170 km, v kopcích, „horský“ golf nejvyšší kvality, mimořádně dobře udržované krásné hřiště. Tam mají zas jinou formulku: nazvěme ji 99 euro. Za tu částku tam můžete přijet, první den odpoledne si zahrát devítijamkové hřiště Wallersbach, pak přespat se snídaní přímo v budově klubovny a druhý den hrát mistrovské hřiště Adamstal. K tomu je v ceně bugina pro dva – tu dobře užijete, jsou tam pořádné kopce. Ta nabídka je skutečně dobrá: běžná cena samotného hřiště Adamstal je v týdnu 75 euro – bez buginy!

Velmi dobrá kombinace je Ottenstein + Lengenfeld: obě hřiště jsou hodinku pod Znojmem, asi 20 km od sebe. V Ottensteinu platí po všechny pracovní dny naše vouchery 1=2 – hrajete za polovinu už tak dost nízkého fíčka. Ottenstein je přírodní hřiště, povětšině skryté v lesích kolem místní říčky. Vynikající kuchyně manželů Hettegerových – tu nevynechat! Od paní Hettegerové můžete načerpat i tipy na laciné ubytování v penzionech v blízkém okolí nebo v levnějším hotelu Ottenstein. Lengenfend má dvě osmnáctky, táhnou se většinou otevřenou krajinou s velkými rozhledy, ale i zde je část jamek ukryta v lesích a lesících. Kolem spousta vinic, dobrá laciná restaurace. Bonus navíc – jste v centru obrovské vinařské oblasti Wachau!

Golfklub Weitra ve spojení s hotelem Goldener Stern v Gmündu (10 km od hřiště) je českými hráči dosud nepříliš objevená kombinace: kvalita hotelu je nepoměrně vyšší než cena, kterou zaplatíte, obzvlášť když si hotel zamluvíte přes hřiště Weitra (jen 59 euro) . Ale lze postupovat i opačně, hotel běžně stojí 68 euro se snídaní a máte pak slevu na golf.

WaidhofenGolf ve Waidhofenu, kousek pod Slavonicemi, vás taky moc draho nepřijde, však vás tam taky uvítá obrovský plakát „Vítejte ve Waidhofenu, ráji trpasličích cen“! Klub, hotel i restaurace spadají pod CZ Golf, nikdy tam není nabito, běžné fíčko je ve všední dny 59 euro, ale teď mají akci – greenfee + meníčko + káva za 49, nebo totéž s buginou za 59! (na buginu musíte být dva)

V Haugschlagu – to je notoricky známo – platí naše vouchery 1=2 po všechny pracovní dny, v Poysdorfu pondělí – středa.

Nově přibyl mezi partnery našeho časopisu resort Golfpark Böhmerwald, kam se dostanete i přívozem přes Lipno (romantika, ale trvá to o chvilku dýl), nebo to Lipno objet (rychlejší). Resort je těsně za hřebenem Šumavy, slunečný, 27 jamek. V recepci se domluvíte česky, do konce sezóny mají skvělé balíčky na ubytování v penzionu + hru, ale můžete využít náš voucher 1=2: platí po všechny pracovní dny.

Čeští hráči letos objevili hotel St.Georg v Gröbmingu, poblíž Schladmingu. Typický golfhotel, nepříliš velký, vedený rodinným způsobem a se silným důrazem na kvalitní čerstvou stravu z místních zdrojů a wellness. Kolem je 5 hřišť, spojených v Golfsafari: při objednání hotelu si dohodnete hru na libovolném u nich. Ta hřiště jsou Radstadt, Schladming Dachstein Tauern, Windischgarsten, Schloss Pichlarn a Ennstal – Weissenbach, jedno lepší než druhé. Cena v nejvyšší sezóně za 4 noci s polopenzí a 3–5 fíček se pohybuje kolem 400–450 euro za osobu.

Český penzion manželů Svejkovských v Mittersillu je díky razantní nabídce, ústní reklamě i v neposlední řadě i díky našemu článku v čísle 6 na prázdniny už skoro plný, zbylo jen pár volných míst. Mittersill leží ideálně mezi Kitzbühlem a Zell am See a hned u penzionu je místní rovinatá osmnáctka vyšperkovaná množstvím vodních překážek. Pokud chcete hrát jen v Mittersillu, je cena za 2 noci a 2 fíčka 159 euro/osoba, týden s 5 fíčky je za 431 euro.

A ještě Diamond Country Club u Atzenbruggu, hodinku jízdy pod Znojmem: tam se 22.–25. září odehraje turnaj evropské PGA (John Daly, M. A. Jiménez a spousta dalších es), hřiště je v brilantním stavu, za fíčko dáte 70 euro!

Nabídka nižší ceny přišla i z proslulé vídeňské Fontany: tam je základní green fee velmi vysoké, 160 euro, ale když tam přijedete ve skupince 4 a více osob, hrajete za 120.

NĚMECKO
Kousek za Rozvadovem je resort Wutzschleife: romantické hřiště perfektně vložené do lesnaté krajiny, k tomu čtyřhvězdičkový hotel se 125letou tradicí. Můžete si tady zahrát za půlku s využitím našich voucherů 1=2 (po–pá), ale ještě lákavější je přespat v pohodlí hotelu, ráno bohatě posnídat a po sto metrech chůze se octnout na odpališti: nocleh se hrou (formule „Golf + Kopfkissen) vás bude stát jen 69 euro, to je míň, než za takový nocleh jinde zaplatíte bez hry!

Proslulý Bad Griesbach nabízí 2 for 2 – když přijedete dva a ubytujete se spolu, budou každého stát dva noclehy a dvě green fee 220 euro – včetně řady dalších požitků (snídaně, zdarma driving range atd.). V Bad Griesbachu mají pět osmnáctijamkových hřišť a celý resort je jen kousek od Passau, takže také za humny.

FRANCIE

Chamonix

A když už jsme se dali do cestování, ještě pár vzdálenějších tipů. Na atlantickém pobřeží u La Baule otevřeli v květnu po renovaci hotel Le Suite & Green du Golf de La Baule, cena za týden s golfem na čtyřech blízkých hřištích začíná na 567 eurech. Sympatické balíčky nabízí také hotel Le Labrador v Chamonix, ležící přimo u klubovny hřiště v Le Praz, 3 km od centra Chamonix.

Na Cote d´Azzure mezi Marseille a Toulonem leží sportovně elegantní resort La Dolce Frégate s výhledem na moře a 27 jamkami: i tady disponují balíčky, svědčícími o snaze naplnit hřiště za přijatelné ceny, spíš než hráče cenami odradit a mít férveje poloprázdné.

 

ŠPANĚLSKO
Tam krize a konkurence drží ceny hodně dole, je jen potřeba hledat: třeba resort La Cala u Mijas nabízí svoje tři hřiště na sedm dní – sedm her za krásných 199 euro! Protože nabídka je hodně rozsáhlá a napoprvé se nedokážete zorientovat a přesvědčit o kvalitách resortů, doporučujeme poradce pro Španělsko: pan Marco Polacci na www.golfhotelpromotions.com.

Připravil: Ivo Doušek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...