MS-kraj-kola-750Jak nejlépe využít čas po odehraných osmnácti jamkách a poznat přitom blízké okolí? Vydejte se za krásami severní Moravy a Slezska na elektrokole! Moravskoslezský kraj milovníkům cyklistiky nabízí čtyřicet míst, na nichž si můžou takzvaná e-kola zapůjčit a pohodlnou jízdu po kraji vyzkoušet.. Elektrokola Moravskoslezský kraj nabízí v rámci svého projektu E-kola pro kraj a čtvrtým rokem úspěšně rozšiřuje síť výpůjčních míst. K dispozici jsou zájemcům různé typy elektrokol, od horských přes crossová, většina míst navíc poskytuje kola v dámské a pánské variantě. Moravskoslezský kraj nabízí rovněž bohatou síť nabíjecích stanic, „elektrocyklisté" se proto nemusí bát, že jim uprostřed výletu tzv. dojde šťáva.

Jízdu na elektrokolech může vyzkoušet opravdu každý. Kolo s motorem umožňuje zvládnutí jakéhokoliv terénu více i méně zkušeným jezdcům, nesportovcům, seniorům i lidem s hendikepem, pro které je jízda na klasickém kole obtížná. Další výhodou zapůjčení elektrokola je skutečnost, že díky němu jezdci zvládnou delší trasy, při kterých mohou poznávat svébytnost a krásu regionu.

MS-Kozmicke-250Prajzskou cestou
Šilheřovický golfový resort se nachází u hranic s Polskem a přímo v Šilheřovicích se také nachází výpůjční místo. Z malebného zámeckého parku se můžete vydat do pohraniční oblasti místními zvané Prajzská, historického území Pruska. Cesta podél polských hranic je lemovaná vojenským opevněním, které je evropsky ceněnou ukázkou fortifikačního systému. Po cestě natrefíte nejen na malé opevněné řopíky, ale také na areál československého opevnění v Hlučíně Darkovičkách, který je mimo jiné součástí Technotrasy, jedinečné stezky Moravskoslezského kraje představující industriální dědictví tohoto regionu.
Trasa nabízí rovněž výhledy na nedalekou polskou nížinu, v dálce se tyčící vrcholky Beskyd, při dobré viditelnosti můžete zahlédnout i vrcholky vzdálenějších Jeseníků. Dalším zajímavým místem k zastavení nedaleko Hlučína jsou Kozmické ptačí louky. Na nově revitalizovaných nivních loukách můžete vystoupat na sedmimetrovou pozorovatelnu ptáků a pokochat se pohledem na volně pasoucích se divoké koně.

MS-kraj-Stramberk-250Štramberk
Nedaleko nového devítijamkového hřiště na Hukvaldech se nachází městečko Štramberk. I zde si můžete vypůjčit elektrokola a poznat okolí a podhůří Beskyd. Samotný Štramberk je známý svou vynikající pochoutkou v podobě Štramberských uší, které nesmíte opomenout ochutnat! Ostatně zastávka „na uši" je ideálním startovním bodem cesty.
Z Moravského Betléma, jak se také Štramberku přezdívá, se můžete vydat dál do města automobilů značky Tatra Kopřivnice. Z města, kde vznikl první automobil, můžete zamířit do rodiště Leoše Janáčka na Hukvaldy. Malá obec stojí za návštěvu, kromě rozsáhlé dančí obory nabízí prohlídku hradu, pod kterým se nachází socha lišky Bystroušky – nejfotografovanější sochy celého kraje.

MS-kraj-Javor-250Třinec
Ideální startovní bod na výlety v okolí Třince je stanice lanovky na vrchol Javorový. Dostanete se tak přímo na kopce Těšínských Beskyd, ze kterých můžete pokračovat okruhem přes vrchol Ropice a Ropičku, dále do údolí vesnice Řeky a poznat tak vrcholky Beskyd, na které je výhled z nedalekého mistrovského golfového hřiště v Ropici.

 

(PR)
Více informací na https://severnimorava.travel/musite-videt/e-kola-pro-kraj/homepage

 

logo MSK RGB 250
logo ekola msk 250 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...