rak-murstaten-750Jižnímu Štýrsku říkají štýrské Toskánsko. Příroda! Slunečnice a kvetoucí stromy! Grauer Burgunder a Sauvignon Blanc! Jedlé kaštany! A mnoho dalšího, v každém ročním období něco. Na webu odkazy na 140 vinařství a vinných sklípků, většinou malých, jejichž víno ještě není proslulé, kde je obsluha pozorná a ceny mírné. Kraj, kde ti nevytáhnou poslední euro z kapsy, jen co tě identifikují jako turistu.

A uprostřed té krásné přírody golf. Ne ledajaký – Gut Murstätten má 36 jamek a díky své mistrovské osmnáctce se zařadil mezi rakouskou elitu – Leading Golf Courses. Našli pro něj místo u řeky Mur, na rovince mezi lesem porostlými kopci. Kousek od Grazu, kousek od Mariboru.

Souboje s vodou jako výzva
Nádherné hřiště. Jamky mistrovské osmnáctky se vešly na relativně malé území, jehož dominantou je veliké jezero. Popisy zdejšího hřiště často mluví o vodě jako výrazném zkrášlujícím i ztěžujícím rysu hřiště. Jak jinak v rovině naplánovat překážky, že? Voda se přímo nabízí, navíc je to hezké.
První jamka vyloženě na rozehrání. Druhá podobně. To už si říkáte, toto by mohlo být jakékoli hřiště, ale to se fakt jen zdá. Trojka je plná kopečků, dogleg, okraje ferveje se vlní. Čtyřka už má green na poloostrově, od vody vás dělí jen řádka kvetoucích keřů. Začínají vodní hrátky. Všechny další jamky až po devítku mají co do činění s vodou, některé dost výrazně.
A voda pokračuje i dál. Desítka má vodu za greenem, jedenáctka začíná mezi dvěma „rybníky", dvanáctka je obzvlášť vykutálená – kus před greenem je val se třemi obřími stromy, přes ten není vidět tok řeky Mur (no, je to spíš říčka – naštěstí) a za ním ležící green jen tušíte. Kdo nezná, velmi pravděpodobně utopí míček. Třináctka – stopadesátimetrový třípar velmi šikmo zpátky přes Mur, bankry před greenem, za greenem aut. Tomu tady říkají nejlehčí...
Pak suché jamky, ale ne dlouho. Pověstná dlouhá sedmnáctka, před kterou popisy hřiště obzvlášť varují, se sice dlouho obtáčí těsně kolem centrálního jezera, ale fervej je naštěstí široká.
Když si tady zahrajete, pochopíte, proč je Gut Murstätten součástí Leading Golf Courses. Nic nechybí, nic nepřebývá, chybu nenajdete. Výborné dojmy nezkazí ani klubová restaurace s velkou terasou.

Ubytujete se na zámku, nebo v klášteře?
Nově mají pět příjemných pokojů ve starém selském domě přímo na hřišti. V okolí je bohatý výběr – od hotelů přes penziony až k ubytování ve vinařstvích a menších privátních domech. Velký přehled najdete na stránkách klubu, zároveň i golfové balíčky. Pro ty, kdo vyhledávají exkluzivitu: parádní ubytování ve starém zámku – celý zámek pro 8–9 osob, nebo v klášteře!
W: www.a-propos.at

Kontaktní informace:
Golfclub Gut Murstätten
Oedt 14 8403 Lebring
Tel.: +43 3182 3555
E: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
W: www.gcmurstaetten.at

Text: Ivo Doušek, foto: archiv klubu
Převzato z časopisu GOLF 7-8/2023


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...