Zala-nadhled-750Sytá zeleň fervejí a greenů, krásné moderní budovy, monumentální vjezd. Pak driving, kde čekají vzorné pyramidy žlutých míčků. Ultramoderní klubovna vypadá jako budova banky, naproti luxusní apartmány, za jejichž design by se dokázal postavit každý architekt. Velkorysých 160 hektarů. Zala Land, území Zaly.

Zala-green-250Resort sbírá hned od svého otevření jedno ocenění za druhým. Samotné hřiště za osm let od otevření uzrálo do kvality, kterou si jeho hvězdný americký architekt Robert Trent Jones přál, a směle se řadí k nejzajímavějším hřištím Evropy.

Resort se stále rozrůstá: přibývají další nemovitosti – domy a apartmány. Tato činnost hned tak neskončí, počítá se s tím, že zde vyroste celá golfová vesnička, celkem je plánováno pět etap výstavby vilek! Vypadají krásně, velmi moderně.
Kromě nich, apartmánových domů a velké budovy wellness Boutique Spa vzniká také klinika Evergreen – medicínsko rehabilitační centrum, kde se počítá s celoročním provozem. Ale i samo hřiště má teoreticky otevřeno nepřetržitě, všech dvanáct měsíců v roce. Jen ve zcela nepravděpodobném případě nasněžení bude mimo provoz. V pravé zimě samozřejmě převládá wellness a lázeňský provoz, jen ti nejzarputilejší hrají i golf.

Marketinková manažerka Zala Springs Szilvia Sóti prozradila, že se zde můžete velmi často setkat s českými hráči. Bydlí ve zdejších apartmánech nebo ve dvou půl kilometru vzdálených hotelech, Castle a Kúria, které patří stejnému majiteli jako celý resort. A několik našinců už si v resortu zakoupilo svůj apartmán!
Jádrem resortu je Trentova osmnáctka: perfektní stav, středně obtížná, hodně vody, jeden z tříparů vyžaduje carry 160 metrů přes vodu, všude jinde poklidný, i když ne lehký golf skoro v rovině.
Jídla v klubovně mají zajímavý vzhled, skvěle chutnají, většinu z nich zaručeně neznáte, vybírejte nejlépe podle talířů sousedů. Dobré ceny! Večer: v okolí najdete další rázovité, velice maďarské csárdy. Deset kilometrů odtud se rozprostírá největší přírodní termální koupaliště světa Hevíz a jen o krůček dál břehy Balatonu.

Text: Ivo Doušek, foto: archiv resortu
Převzato z časopisu Golf 7-8/2023

PŘÍJEZD DO RESORTU
Od Vídně: 194 km, asi 2:30 hod., přes Šoproň - přímá
Od Brna: dá se i přes Bratislavu a Györ, 340 km, 3:40 hod.
Od Prahy: přes Brno, 540 km, teoreticky 5:30 hod. (podle D1...)

Zala Springs Golf Resort
Adresa: 8782 Zalacsány, Csányi László utca
Tel.: +36 20 294 4866
E: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
W: www.zalasprings.com


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...