Mauritius-West-Beach-250Mauricius – nádherný exotický ostrov uprostřed Indického oceánu, kde najdete slunce, pláže, vynikající hotely... a ideální podmínky pro golf, a to hlavně v zimních měsících. Vždyť na tomto tropickém ostrovu panuje od konce listopadu do poloviny března půvabné léto se vším všudy! Mauricius má celou řadu vynikajících golfových greenů. Vyberou si zde jak začátečníci, tak i dlouholetí hráči. Ostatně to, že golf je tady sportem číslo jedna, to není vůbec překvapivé. Vždyť první písemné zmínky o tom, že se na Mauriciu hraje golf, jsou datovány už rokem 1834! Hráli ho tenkrát důstojníci Britského námořnictva, ba dokonce tu za oněch časů prý založili i svůj golfový klub, který byl vůbec první na jižní polokouli.

Mauritius-BMP-250Belle Mare - kvalita se vším všudy
Golf na Mauriciu má ale ještě jednu přednost: je zde celá řada rozmanitých a vždy vynikajících golfových greenů, vyberou si tu jak začátečníci, tak i dlouholetí hráči. Všechna mauricijská golfová hřiště jsou skvěle udržovaná a při jejich projektování asistovali nejlepší světoví mistři. A to už hezky dávno - v roce 1994.
Právě tehdy zde bylo jako první v oblasti Indického oceánu vytvořeno golfové hřiště o osmnácti jamkách, a to na východním pobřeží tohoto ostrova u hotelu Belle Mare Plage Resort. Projektovali ho Hugh Baiocchi, Tony Falkson a Alan Barnard z Jihoafrické republiky. Upravili pro zdejší golf celkem 158 akrů bývalé jelení rezervace. Ostatně jeleni na tomto krásném místě žijí doposud a při hře tady některé zcela jistě zahlédnete.
U Resortu Belle Mare Plage jsou ale nyní dokonce dvě golfová hřiště. To už námi zmíněné nejstarší - a také novější hřiště s názvem Links Golf Course, které pochází z roku 2002 a jeho design vytvořili neméně slavné osobnosti: Rodney Wright a Peter Allis. Na obou těchto hřištích je vyžadován handicap 28 muži a 36 ženy.
Oblast Belle Mare na Mauriciu však nenabízí jen greeny. Je tu kromě toho i skvělé koupání v moři a k odpočinku pak nádherné pláže lemované palmami, bouganvilliemi a spoustou dalších exotických rostlin. Kombinace golf & pláže vám určitě přiroste k srdci. Má to jen jedinou nevýhodu. Budete se sem chtít co nejdříve zase vrátit.

TIP: Vydejte se na zájezd na Mauricius a spojte svoji dovolenou s nevšedními golfovými zážitky na Mauriciu.

Mauritius-3-250Náš tajný tip
Něco, co jinde opravdu nenajdete? I tohle vám Mauricius poskytne. Vyzkoušejte golfové hřiště na ostrově Ile aux Cerfs, kam se golfisté snadno dopraví lodí z mola u hotelu Shangri'la. Je tam naprosto úchvatná příroda a výborně tvarovaný profil kompletně celého prostoru vám poskytne požitek ze hry.
A jeden bonus ještě k tomu: hru na ostrově Ile aux Cerfs můžete snadno spojit s příjemným koupáním v moři. Najdete zde poloprázdnou pláž a vaše vychlazené drinky vám rádi umíchají barmani v golfovém klubu.

Golfový unikát
Půjdete-li si zahrát na green Heritage Golf Clubu, jen tak snadno na tenhle zážitek nezapomenete. Jsou zde mírně zvlněné fairwaye, které obsahují světový unikát: procházejí plantáží, na které se pěstuje cukrová třtina! Fairwayemi protékají dokonce i dvě řeky. Pro někoho to může být i překvapení. Při hře si určitě vychutnáte neobyčejně krásné výhledy na Indický oceán. Navíc - jde o hřiště místního a hodně proslulého klubu s názvem Le Golf du Chateau.

Mauritius-Tamarina-250Kuriozita! Tamarina Golf Estate
Známý designér golfových hřišť Rodney Wright je na Mauriciu jako doma. Je totiž autorem nejenom novějšího hřiště u Resortu Belle Mare Plage, ale vytvořil i mistrovské osmnáctijamkové hřiště Tamarina Golf Estate, které se rozprostírá na místě původní savany; tímto prostorem navíc protéká říčka Rempart.
Pro odvážné hráče zde čekají nástrahy ve formě vzrostlých stromů, které ale hřišti dodávají na neobyčejné kráse. Ode všech jamek je úchvatný výhled na zátoku Tamarina. Estetický zážitek z exotického ostrova spojený s hrou na vynikajícím hřišti.

Mauritius-plaz2-250Prostě Mauricius...
Anahita Golf Course ocenila televize CNN
Anahita Golf Club se nachází na východním pobřeží ostrova, kousek od mola, odkud se odjíždí na ostrůvek Ile aux Cerfs. Anahita je skvělé hřiště o délce téměř sedm kilometrů, které navíc nabízí výhled na oceán i na hornaté vnitrozemí současně. Je tu řada opravdu těžkých úseků (hlavně vodní překážky prověří přesnost vašich úderů). Možná, že to víte, neškodí to ale připomenout - čtvrtá jamka na tomto hřišti byla v prestižní anketě televize CNN Travel zařazena mezi deset nejkrásnějších na světě.
Být na Mauriciu a nevyzkoušet Anahitu? Hm... mohli byste potom litovat. Anahita je vhodná pro profesionály a patří k hotelu Four Seasons. Dokončené bylo toto hřiště v březnu roku 2008, a to podle projektu slavného golfového hráče z JAR Ernieho Else. Délku má úctyhodnou, celých 6 828 metrů.

Mauritius-golf-250Mont Choissy Le Golf - nové hřiště
Vlastně se jedná o jediné golfové hřiště na severním pobřeží Mauricia. Vyprojektoval ho slavný golfista a také designér Peter Matkovich. Užijete si tu uměle vytvořené mírné kopce z vulkanických písků. Toto hřiště bylo vybudováno teprve přede dvěma lety, takže je úplně nové a navíc je vhodné pro hráče různých úrovní, zcela každý si tu přijde na své. Celková délka hřiště je 6 245 metrů. Mont Choisy ocení zejména hosté blízkých resortů Trou aux Biches Beachcomber či Cannonier Beachcomber.

Zaostřete pozornost!
Na hřišti Belle Mare Legends se vždy v prosinci koná závěrečný turnaj seniorské PGA tour. Probíhá zde i MBC Open. Nenechte si tyto akce ujít.
Na hřišti Anahita se koná prestižní Afrasia Bank Mauritius Open, který bude letos probíhat na počátku prosince. Takže můžete na tomto ostrově snadno vidět přímo při hře i nejednu hvězdu nejvyššího golfového nebe.

Připravil: ckgo2


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...