Rak-Zell-am-view-750Původně se tak jmenovaly jen dvě dominantní hory těsně u městečka Zell am See, dnes se tak nazývají i dvě vyšperkované místní osmnáctky. Místo našly v největším golfovém klubu centrálních Alp se složitým názvem Zell am See – Kaprun – Saalbach. Klubu, který se právem řadí do elitního rakouského uskupení The Leading Golf Courses.

Hory ze všech stran
Ty dvě hory nejsou zdaleka osamocené. Vysoké kopce obklopují dvojici městeček Zell am See-Kaprun ze všech stran. Na mnoho z nich vedou lanovky: nejvýše se můžete dostat na Kitzsteinhornu, jeho bělostná špice září jižně od hřiště po celý rok a nechybí snad na žádné pořádné fotce hřiště. Do jeho tří a půl tisíce metrů výšky vede třístupňový systém lanovek. Protější Schmittenhöhe není tak nápadná, o to větší provoz je na ní v zimě, lanovkami je prošpikovaná.

Které hřiště hrát?
Obě osmnáctky jsou si podobné, ale na každé je tolik zajímavých golfových situací, že vynechat jednu z nich je věčná škoda. Když už se sem člověk vypraví, určitě by měl obehrát všech 36 jamek. Mimochodem, rekord hřiště držel dvě desítky let slovutný Bernhard Langer, než mu jej před pár lety sebral jeden z rakouských juniorů. Skvělý výsledek 62 ran tady ve cvičném kole zahrál i náš Ondra Lieser.

Rovina s nástrahami
Obě mistrovské osmnáctky leží v téměř absolutní rovině, jen sem tam vyvýšili green nebo odpaliště. Hodně jezer a obecně vody, ta vstupuje do hry někdy jen okrajově, jindy tvoří na dané jamce největší překážku. Víc je jí na Schmittenhöhe. Velice poetické, ale jedovaté jsou heavy rafy. Nasadili do nich směs trav a lučních květin tak, aby po celé herní období stále něco kvetlo. Krása, ale rafy sahají po kolena a jsou hodně husté. Jak do nich vklouzne míček, třeba se tam jen dokutálí, skoro nikdy se nenajde, a když ano, na jednu ránu je to málokdy. Platí: nohu z plynu! O to větší výzvu obě zdejší hřiště představují.

Městečko
Zell am See bylo kdysi jen malou vískou mezi horami a jezerem, jen zemědělství. Pak, asi před sto lety, vešlo do módy a zažilo první velké nápory dovolenkářů, souviselo to se zavedením železnice. Dnes je to městečko kypící turistickým ruchem, mnohé domy nahradily hotely, ty se šplhají i do horských strání.

Jezero
Pověstné obří jezero je místní „placatou" alternativou vůči špičatým kopcům. Rozlilo se mezi nimi, sotva se mezi ně vešlo. Je dlouhé a široké, průzračná voda láká ke koupání. Možností je na jeho březích dost a dost.

Češi
Zell am See a okolí není jen golfové, dají se tady provozovat prakticky všechny letní i zimní sporty. Oblast si už dávno oblíbili i čeští návštevníci. Každoroční počty přenocování našinců, jak je eviduje zdejší turistický úřad, jdou do desetitisíců. Napomáhá tomu i Tauern Spa, obří akvapark s hotelem, který před šesti lety ještě rozšířil zdejší už tak bohatou nabídku dovolenkových atrakcí.

Text: Ivo Doušek, foto: archiv klubu
Převzato z časopisu GOLF 7-8/2022

Rak-Zell-am-bunk-250Více informací na:
Golfclub Zell am See - Kaprun- Saalbach
Golfstraße 25
5700 Zell am See
+43 (6542) 56161-0
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
http://www.golf-zellamsee.at


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...