rak-diam-ilu-750Už déle než deset let je Diamond jediným rakouským hřištěm, které hostívá European Tour, nověji DP World Tour. A celoročně se podle toho „chová". Zdobí ho důstojnost, téměř posvátný klid a kvality velkého hřiště. A má také odpovídající členy. „Sportovní a s vášní pro hru," charakterizuje převážnou většinu členů manažer Stephan Vogl. „Ti lidé žijí golfem, bag stále v kufru auta – co kdyby se nenadále šikla nějaká rundička. Jejich hendikep není důležitý, společná je silná náklonnost ke golfu." A podobná je i velká většina návštěvníků – green fee hráčů. Ani ti sem nezabloudí náhodou, vědí, do čeho jdou, čekají výzvu a také ji dostanou.

rak-diam-ubyt-250Golf, apartmány, kulinářství
Návštěvníci si často nepřijíždějí jen zahrát, ale tráví zde i krátkou golfovou dovolenou. Jezdí z celé Evropy, ale ubytování vyhledávají někdy i obyvatelé 40 minut vzdálené Vídně. Vzdálenost není důležitá – všechny láká místní golfový mikrokosmos. Na prvním odpališti tabule s údaji o počasí, větru, pravděpodobnosti srážek, rychlosti greenů a pozici vlajek. Startér vás pozdraví jménem, případně podle HCP doporučí výběr jednoho ze šesti odpališť. A tak pořád dál, dokonalý servis.

Hřiště je trvale ve špičkové turnajové kondici. Ferveje jako zelené koberce, modrá jezera a jezírka, věrné greeny. „První otázka každého hráče zní: jaké jsou greeny? Nikdo se nezeptá, jaké jsou rafy. Ale i o jejich střih stále pečujeme", prozrazuje Stephan Vogl. Za úrovní hřiště v ničem nezaostává 42 moderních apartmánů, jejichž vybavení se nemusí stydět za označení „přepychové", od překvapivě prostorné koupelny přes skvěle vyladěné postele až po rolety, které v noci zajišťují opravdu dokonalou tmu. A podobnou kvalitou se vyznačují i oba místní restauranty...

Text Ivo Doušek, foto: archiv klubu
Převzato z časopisu GOLF 7-8/2023

Balíček BEST OF NIEDERÖSTERREICH
Ti, kdo tráví v Diamondu víc než jeden herní den, mají k dispozici celou škálu nabídek a balíčků, kombinujících hru s ubytováním. Je jich řada, ale jeden vyniká: nejzářivější „package" spojuje noclehy s hrou na třech nejvýznačnějších dolnorakouských hřištích – Diamondu, Adamstalu a Schloss Schönbornu! Když si spočítáte fíčka na těchto třech hřištích, vyjde nocleh na Diamondu téměř zadarmo. Za příplatek 30 euro můžete jedno z hřišť nahradit Fontanou!

BEST OF NIEDERÖSTERREICH (EUR 474)
3 noci se snídaní v apartmánu Diamond Room
1x green fee na 18 jamek na Diamond Course
1x green fee na 18 jamek v GC Adamstal
1x green fee na 18 jamek v GC Schönborn

Více informací: https://www.countryclub.at/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...