BSR ilustrace 750Nekonečné výhledy na Černé moře z dvousetmetrové výšky, jedinečná panoramata zachycující oblast od mysu Kaliakra až po mys Galata. A do téhle rozeklané krajiny bičované tu a tam pěknými poryvy větrů zasadil Gary Player další ze svých skvostů – první mistrovské hřiště v Bulharsku – osmnáctku s názvem BlackSeaRama.

Původně plochou krajinu tu přemodeloval k obrazu svému, a tak se dnes můžeme procházet po mírně zvlněných fervejích, skýtajících jistou intimitu, a „potrápit" se na greenech převyšujících standardní velikosti patovacích „plácků". Celkový design hřiště je nicméně maximálně vstřícný hráčům všech úrovní, kteří se mohou těšit z golfu na prvotřídně upravené osmnáctce, kde do hry výraznou měrou promlouvá vítr.
Ferveje jsou relativně široké, občas zazlobí nějaký ten bankr v dopadové zóně, také greeny jedničky, trojky, šestky, osmičky i třináctky jsou střeženy písečnou pastí, ale naštěstí z nich lze vcelku snadno uniknout. Za nejtěžší jamku je považována dvanáctka, čtyřpar dlouhý 419 metrů z mistrovského odpaliště. Fervej lemují dva bankry, nejprve vpravo, pak ještě jeden záludnější vlevo, před kterým se dráha trochu zužuje.

Snad nejvíc ale učarují vodní překážky. Poloostrovní green čtyřky vyžaduje opravdu cizelérskou krátkou hru, jinak tu míč hravě utopíte. Na pětce zase odpalujete přes vodní překážku, opravdu moc hezký třípar, kde green zleva i zprava chrání bankr. Ale je to skórovací jamka, která navíc uhrane i vaše oči. Větší jezero pak vstupuje do hry částečně i na šestce, nicméně začátečníci naštěstí pálí mimo dosah vodního živlu.
Podobnou bitvu jako na čtyřce čekejte i na 16. jamce, kde při trochu delší ráně spláčete nad výdělkem poté, co vaše zásoba míčků zchudne o dalšího „kulatého kamaráda". Potom ještě dlouhá předposlední jamka, po devítce druhá nejdelší, s velkou chobotnicí, jejíž chapadla z bílého písku chňapnou po míčku v půli ferveje, a už se blížíte k moři.

Na závěr dlouhý třípar, po pravici moře, před vámi klubovna s diváky, lačnými dramatu, na terase. Stojíte na vyvýšeném odpališti a scéna před vámi se nesmazatelně vrývá do paměti. Pro mistry je to 224 metrů na dlouhý, bankry obklopený green... Nádherná výzva na závěr! Když tu slavnostně otevírali hřiště, za hole-in-one jste mohli odjíždět v luxusním automobilu. Bylo to o centimetry, ale všichni odcházeli po svých.

BSR indoor 250BlackSeaRama, situovaná nějakých 40 minut jízdy z mezinárodního letiště ve Varně, nabízí i velkorysé ubytovací kapacity ve vilkách tvořících nedílnou součást resortu, skvělá kuchyně vychází z místních produktů ze zdejší ekozahrady. Velkorysé je také tréninkové zázemí, včetně moderně vybavené akademie, kde pod dohledem zkušených trenérů můžete dotahovat svou hru k dokonalosti.
Abyste uvolnili unavené tělesné schránky, o to se postará místní wellness, dopřejte si masáž, vyplavejte únavu v některém z bazénů v hlavní budově či u vilky, a pokud vám fyzické síly ještě stačí, nebo dokonce cítíte potřebu se sportovně vyřádit, k dispozici jsou vám fitness, biky, tenisové kurty... A který „mořský vlk" by odolal plavbě po moři! Zkrátka nepřijdou ani milovníci umění, v nabídce jsou totiž i lekce výtvarné výchovy. Třeba si pak domů jako vzpomínku odvezete některý z výjevů zachycujících zdejší malebnou krajinu.

BSR pool 250Ta v sobě ukrývá pozůstatky našich předků. Najdeme tu historické odkazy hned sedmi starověkých civilizací, od prehistorických nálezů přes artefakty z doby románské, byzantské či islámské až do relativně nedávné minulosti. Na historii narazíte takřka na každém kroku. Dokonce i v těsné blízkosti hřiště vystopujete ruiny z doby minulé, lemující ferveje. Odpaliště závěrečné jamky pak ční přímo nad nimi!
Pěknou tečku za vydařenou golfovou dovolenou udělá sklenka vína z místních vyhlášených druhů. Pěstují se na vinicích v okolí fervejí a vápencová půda i slunce jim jdou náramně k duhu, vytvářejí jedinečné předpoklady pro růst vína a hroznům propůjčují nezaměnitelnou chuť. Na golf i na zdraví!

Text a foto: Golf Resort BlackSeaRama
Převzato z časopisu GOLF 1-2/2022

BSR ilu2 650

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE
HŘIŠTĚ
Adresa: BlackSeaRama Golf & Villas, Tabiata Area, 9600, Balchik, Bulgaria
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Web: www.backsearama.com
Tel.: +359 (2) 422 4981
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 646 (černá) | 6 240 (bílá) | 5 857 (žlutá) | 5 424 (modrá) | 4 662 (červená)
V těsné blízkosti resortu se nacházejí další dvě 18jamková golfová hřiště, Lighthouse a Thracian Cliffs.

KDE SE NAJÍST
Hlavní budova, kde se nachází rovněž klubovna, nabízí:
• Lobby salónek
• Restauraci a bistro (speciality, bohatý výběr vín a doutníků)
• Bar Honesty (kokteily, drinky a občerstvení)
• Bistro Bell Tower (snaky, horké a studené nápoje, drinky)
• Vinný sklep (ochutnávky vín)
Zdejší restaurace servíruje bio produkty z místní ekozahrady.

KDE SE UBYTOVAT
Přímo v resortu se nachází vilky různé velikosti:
• Vila Bell Tower (2 ložnice a 1 koupelna)
• Prémiová vila Bell Tower (3 ložnice a 2 koupelny)
• Privátní Deluxe vila (4 ložnice a 3 koupelny s výhledem na moře)

NENECHTE SI UJÍT
• Balchik (Botanická zahrada, Palác královny Marie, výlety lodí, možnost lovu v okolních lesích)
• Kavarna (Historické a Etnografické muzeum, rockové koncerty)
• Varna (Námořní vojenské muzeum, Historické muzeum, akvárium, nákupy)
• Dobrich (Umělecká galerie, Etnografické muzeum)
• Skalní klášter Aladja
• Devnya (Muzeum mozaiky)

DOPRAVA
• 40 minut jízdy od mezinárodního letiště ve Varně


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...