Rak Murtal-BIG-250Srdce matematika se zachvělo? Tyhle podivné počty platí přinejmenším v Murtalu, kde najdete čtyři hřiště sedm dnů v týdnu za polovic!

Murtal, údolí štýrské řeky Mur prakticky uprostřed Rakouska, se před několika lety se svými čtyřmi golfovými hřišti stal partnerem projektu našeho časopisu Jedno fee, dva hráči. Od té doby prudce stouplo zastoupení češtiny na hřištích, kde předtím český golfista patřil ke zjevům zhola výjimačným. Vouchery s sebou!

Údolí Muru
Hřiště jsou jako korálky navlečené na řeku Mur, od prvního k poslednímu je to asi 90 km, a je jedno, které zvolíte za první i za poslední. Kolem údolí vysoké hory, až do léta a brzo na podzim pokryté sněhem, na svazích hluboké lesy, v údolí meandruje řeka, krajina stvořená k rekreaci a ke golfu. Všechna hřiště jsou velice kvalitně udržována, hřiště mají díky horám dostatek vláhy, není tady horko ani v létě. Dobrá pověst přivádí další a další hráče.

Rak LungauGC Lungau/Katschberg
Nejzápadnější z hřišť, nejvyšší – leží ve výšce 1 050 metrů nad mořem. Řeka Mur je tady široká jako větší potok, dvakrát se přes ni hraje. Hřiště je ploché, kromě Muru narazíte i na několik jezírek, překrásná horská příroda. Díky příznivému mikroklimatu je tady tepleji, než odpovídá nadmořské výšce, Lungau je jedno z nejslunnějších míst Rakouska. Po hře si dejte buchty, umějí je jako vaše babička!
Green fee: 79 €, W: www.golfclub-lungau.com

 

Rak MurauKreischberg-GC Murau-Kreischberg
Řeka Mur už je větší, protéká těsně kolem hřiště, při trošce „snahy" do ní míček z několika jamek doletí jako nic. Z druhé strany ohraničují hřiště svahy hory Kreischberg, jež v zimě představuje eldorádo sjezdařů. Hřiště tu a tam vyšplhá na vyvýšené odpaliště, většina jamek vede je v rovince. Parádní poslední jamka s ostrovním greenem, hned vedle klubovny a pověstného rázovitého steakhousu Pfiff.
Green fee: 84 €, W: www.golf-murau-kreischberg.at

 

Rak Mariahof ilGC Mariahof

Hřiště vyšplhalo do nadmořské výšly 900 metrů na náhorní planinu vysoko nad řeku, je výškově neovyčejně pestré: úplně ploché jamky střídají pořádná převýšení. Velmi zajímavá a zábavná hra, žádné „dálnice", neobvyklé tvary fervejí a jejich okolí, většinou bez lesa. Kolem vysoké kopce, lesy, na kopci starý hrad, moderní klubovna, jako všude přátelský personál, skvělá káva.
Green fee: 76 €, W: www.gc-mariahof.at

 

Rak MurtalGC Murtal

Leží ve vyústění údolí, v lučinaté rovině protkané lesíky, potůčky a jezírky, velmi estetický design, a pokud se vám podaří odtrhnout zrak od míčku, spatříte i zde vysoké kopce, často se sněhovými špicemi, jen jsou už dál od hřiště. Patří ke skvostům nejen Štýrska, ale celého Rakouska. Je relativně nové, moderní design. Vhodné při příjezdu nebo odjezdu z údolí, je nejvíc vzdáleno od ostatních tří.
Green fee: 82 €, W: www.gcmurtal.at

Doprava
Do údolí je možno najet „zespod", z východu, od dálnic z Lince či Vídně, nebo seshora od Lungau, od dálnice ze Salcburku.

Převzato z časopisu GOLF 5/2021
Text a foto: Ivo Doušek

UBYTOVÁNÍ
Turisticko rekreační oblast nabízí širokou škálu ubytovacích kapacit. Pro golfisty je nejlepší poloha kolem města Murau, s rozumnou vzdáleností ke všem hřištím. Doporučujeme několik možností s dobrým poměrem cena/výkon, kde mají rádi golfisty:

Club Hotel Kreischberg apartmány i hotelové pokoje, 1 km od hřiště Murau-Kreischberg, rozumné ceny, dobrá kuchyně
W: www.kreischbergaccenthotels.com

Pension Zechnerhof přímo u hřiště Murau-Kreischberg, jednodušší, pohodlné, 50 metrů od klubovny a steakhousu Pfiff
W: www.zechnerhof.at

Hotel Lercher v centru Murau, klasický hotel tradičního rakouského stylu pohostinství, přímo pod velkým zámkem Schwarzenbergů
W: www.lercher.com

Hotel Die Käferhube ve svahu nad městem Murau, nádherné výhledy, nezapomenutelné západy slunce, velmi osobní přátelské jednání majitelů, spíš jako u známých než v hotelu
W: www.kaeferhube.at


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...