Spa Hotel Ulrika

SS Armour TommyTommy Dickson Armour, jak znělo jeho celé jméno, měl přezdívku Silver Scot. Jako major tankového sboru prošel první světovou válkou, kdy byl raněn a přišel o zrak. Při operaci mu dali do hlavy a levé ruky kovovou destičku. Za odvahu ho přijal král Jiří V. Po zlepšení zraku v pravém oku začal hrát golf.
Po výhře ve Francii na amatérském turnaji (1920) se přestěhoval do USA, kde mu Walter Hagen zařídil práci sekretáře v golfovém klubu Westchester-Biltmore. Poté startoval na významných amatérských turnajích.

Po přechodu k profesionálům vyhrál na PGA Tour mezi roky 1925–1938 celkem 25 turnajů, včetně majorů US Open (1927), PGA Championship (1930) a British Open (1931). Na turnaji Shawnee Open v roce 1927 vytvořil rekord, když na jamce s parem 5 zahrál „archaeopteryxe" neboli 18 ran nad par. Jen týden poté, co opanoval US Open.

Od roku 1935 začal trénovat, mimo jiné i Babe Didrikson Zacharias a Lawsona Little, budoucí členy Síně slávy. Psal knihy, A round of golf with Tommy Armour se stala nejprodávanější knihou o golfu. Následovaly How to play your best golf all the time a ABC´s of Golf. Byl i vynikajícím designérem golfových holí, dodnes se prodávají hole s jeho jménem.
Armour byl rozporuplnou osobností, je označován za nejlepšího hráče železy, největšího vypravěče, největšího pijana i největšího a nejdražšího učitele. Bernard Darwin o něm napsal: „Jeho styl je dokonalost rytmu a krásy."

Stručná vizitka
Jméno: Tommy Armour
Datum narození: 24. září 1895 († 11. září 1968)
Místo narození: Edinburgh, Skotsko
Profesionál od: 1924
Rok uvedení: 2012, uveden zakladateli v Pinehurst
Kategorie: –

World Golf Hall of Fame: právě sem jsou uváděny legendy žijící i ty, co již odešly do golfového nebe. Pomyslné otisky na chodníku slávy zanechávají na floridském St. Augustine, kam vás v několika následujících vydání pozveme a seznámíme vás s některými z členů této nadmíru prestižní společnosti.

Převzato z časopisu GOLF
Připravuje: Ota Doležal


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...