Spa Hotel Ulrika

SS Alliss PeterPeter Alliss se sice narodil v Berlíně, ale jako syn slavného britského golfového profesionála Percy Allisse. Ten ho najal coby neplaceného asistenta ve Ferndown GC, aby měl dostatek času hrát turnaje během týdne.

V letech 1954–1969 Peter vyhrál 21 profi turnajů včetně tří British PGA Championship, stal se také dvojnásobným vítězem Vardon Trophy. V září 1958 dobyl během tří týdnů po sobě Italian Open, Spanish Open a Portugal Open. Sedmkrát byl členem rydercupového týmu ještě před přizváním Evropanů, dokonce hrál spolu s otcem, což se jim povedlo jako druhé dvojici v historii. Desetkrát si zahrál World Cup.
Hráčskou kariéru zakončil v roce 1969 a od té doby se věnoval komentování golfových turnajů pro americkou stanici ABC a britskou BBC, psaní knih o golfu, podílel se na televizních seriálech Pro-Celebrity Golf, Around with Alliss a A Golfers´ Travels.
Byl kapitánem British Professional Golfers Association, prvním prezidentem European Women´s Professional Association a prezidentem British Greenkeepers´ Association.

A několik perliček na závěr. Už na svět přišel jako rekordman, vážil skoro 6,5 kg. Ve škole prohlásili, že je sice chytrý, ale jeví větší zájem o golf a flirtování s děvčaty, ani jedno mu nepřinese štěstí. V 15 letech školu opustil a stal se golfovým profíkem. Trénoval Seana Conneryho před natáčením filmu Goldfinger. V Daily Telegraph o něm napsali, že jde-li o malování obrazů slovy, pak je Alliss Rembrantem, Golf Digest ho nazval nejlepším golfovým komentátorem všech dob. Dokonce je pod latinským názvem Solanum tuberosum rex petrus po něm pojmenovaný typ brambor „King Peter".

Stručná vizitka
Jméno: Peter Alliss
Datum narození: 28. února 1931
Místo narození: Berlín, SRN
Profesionál od: 1946
Rok uvedení: 2012
Kategorie: Za celoživotní přínos

World Golf Hall of Fame: právě sem jsou uváděny legendy žijící i ty, co již odešly do golfového nebe. Pomyslné otisky na chodníku slávy zanechávají na floridském St. Augustine, kam vás v několika následujících vydání pozveme a seznámíme vás s některými z členů této nadmíru prestižní společnosti.

Převzato z časopisu GOLF
Připravuje: Ota Doležal


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...