Spa Hotel Ulrika

MS Ski golfV Rakouském Zell am See se za překrásného slunečného počasí ve dnech 10.–12. května konal již patnáctý světový šampionát v kombinaci SKI&GOLF. Lyžařská část se uskutečnila na kaprunském ledovci Kitzsteinhorn, golf se odehrál na dvou fantasticky připravených 18jamkových hřištích Golf Club Zell am See, Kitzsteihorn a Schmittenhöhe. Výsledek se počítá jako součet lyžařské části obřího slalomu násobené čtyřmi a dvou kol golfu hrané na rány.

Na start se postavilo celkem 196 závodníků z mnoha, nejen evropských zemí, mezi nimiž nechyběl ani početný zástup závodníků z České republiky. A pro naše reprezentanty to byl vskutku velmi vydařený šampionát, přivážejí celkem osm cenných medailí, shodně s předcházejícím šampionátem.
Největší úspěch české výpravy zaznamenala vítězka kategorie žen Eva Koželuhová, pro kterou jde celkově už o třetí titul. Eva měla i velkou zásluhu na prvenství v kategorii Mixed Pairs, v níž startovala společně s Petrem Kabátem (PRO), a také v prestižní kategorii národních týmů. V té bojovalo celkem 39 týmů a český reprezentační tým obhájil fantastické 3. místo.

Další vynikající individuální úspěchy a medaile do české sbírky přidali v kategorii PRO: 1. místo Petr Kabát, v Masters Women 1. místo Bobina Žůrková, v Masters 2 Men 2. místo Josef Novák. V kategorii týmů Master přivezl bronzové medaile Moravian Team ve složení Jiří Krátký, Pavel Gola, Petr Štursa, Jan Mušálek, Radomír Bumbala a v kategorii Mixed Pairs získali 3. místo Bobina a Ondřej Žůrkovi.
Všem našim českým reprezentantům k jejich úspěchu blahopřejeme!

Celkovým vítězem v kombinaci SKI&GOLF se stal velmi talentovaný, mladý juniorský člen domácího klubu Zell am See Sam Maes (BEL), který zajel v lyžařské části obřího slalomu druhý nejrychlejší čas 29, 61 a v součtu dvou kol golfu (71 a 78 ran), jasně dominoval.
Nejnižší skóre v golfové části za dvě odehraná kola zaznamenali shodně Lennart Brauer (GER) a Tobias Ebner (AUT), když zahráli celkem 6 ran pod par hřiště, skóre 69 a 70.

Celkové výsledky z Mistrovství světa SKI&GOLF 2018 najdete na www.skigolfworldcup.com.

Naši nejlepší reprezentanti v jednotlivých kategoriích:
Women: 1. místo Eva Koželuhová 317,48, lyže 39,87 sec; golf 80, 78
PRO: 1. místo Petr Kabát 282,84, lyže 33,46 sec; golf 75, 74
Masters Women: 1. místo Bobina Žůrková 382,00, lyže 36,94 sec; golf 94, 90
Masters 2 Men: 2. místo Josef Novák 334,10, lyže 40,25; golf 77, 80
Mid: 4. místo Jan Schovánek 297,52, lyže 35,88; golf 78, 76
Mistrovství ČR v kombinaci SKI&GOLF, které předchází světovému šampionátu v Zell am See, se uskuteční v příštím roce již po jedenácté v termínu 5. a 6. dubna 2019.

Text: Ladislav Bien, Czech Golf Production, foto: organizátor MS SKI&GOLF


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...