Spa Hotel Ulrika

Ski-gof-1Devátý ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny lyžování a golf, se uskutečnil v termínu 7. a 8. dubna 2017, opět „na červené" ve Špindlerově Mlýně a tradičně na hřišti Golf & Spa Kunětická Hora.

Počtvrté český šampionát Ski&Golf vyhrál v hlavní kategorii Petr Kabát, mezi ženami se radovala Eva Koželuhová, která tentokrát předčila svoji mladší sestru Terezu. Lyžařská část soutěže se uskutečnila v pátek ve Špindlerově Mlýně, golfové finále se dnes odehrálo tradičně na hřišti Golf&Spa Kunětická Hora.
innogy SKI&GOLF czech championship 2017

Celá akce innogy SKI&GOLF czech championship 2017 začala v podvečer 6. dubna, kdy se do Elan Café Baru ve Špindlerově Mlýně sjeli účastníci na předávání startovních čísel. Páteční ráno ve "Špindlu" počasí ještě ukázalo svoji zimní tvář, ... Závodní trať v obřím slalomu na červené sjezdovce byla připravena odborným stavitelem Janem Holickým.
„Letošní zima se tady ve Skiarálu vydařila. A akce innogy SKI&GOLF czech championship je dalším velkým závodem na konci zimy u nás.", doplňuje Čeněk Jílek, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.
Lyžařské závody proběhly v pěti kategoriích - MASTER, WOMEN, JUNIOR, MID, MAIN. Závod ovládli sourozenci Zakouřilovi, vynikající reprezentant v lyžování Boris Zakouřil ml. (MID), nejrychlejší čas dne byl nastaven na 36,88 sec. Na dalších místech se umístili Jan Arnold, Vlastimil Štefl a Ondřej Krupa. Nejrychlejší ženou byla Petra Zakouřilová (WOMEN) s časem 37,32 sec.
Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže. Sobotní počasí závodníkům relativně přálo, a na chvilku se objevilo i jarní sluníčko.
Titul absolutního vítěze v Mistrovství ČR v kombinaci innogy SKI&GOLF czech championship 2017 získal, již po čtvrté Petr Kabát (MAIN), který po dobrém výkonu na lyžích 38,37 sec a velmi slušném výsledku v golfu 75 ran, potvrdil vyrovnanou výkonnost, a jasné prvenství.
Letošní rok přinesl čerstvou krev v kategorii JUNIOR. Po velmi pěkné jizdě v pátečním závodu a velmi solidním výsledku v golfu 82 ran se radoval, nováček, Jiří Beránek. V kategori WOMEN, potvrdila první místa Eva a Tereza Koželuhové následovány Erikou Kotkovou.. Kategorii MAIN vyhrál zmiňovaný Petr Kabát, následován Ondřejem Krupou a Vlastimilem Šteflem. V kategorii MASTER se již potřetí celkově mohl radovat Slawomir Komonski, před Jaroslavem Žižkou a Tomášem Doležalem. Kategorie MID zvítězil popvrvé Jan Arnold před Davidem Zelinkou a Janem Schovánkem jun.. Celkové výsledky najdete na www.czgp.cz nebo www.skigolf.cz

Vítězové innogy SKI&GOLF czech chanpionship 2017:
Kategorie WOMEN: Eva Tereza Koželuhová 156,92; Tereza Koželuhová 159,88; Erika Kotková 166,66
Kategorie WOMEN 41+: Bobina Žůrková
Kategorie MASTER: Slawomir Komonski 160,58; Jaroslav Žižka 167,06; Tomášem Doležalem 169,52
Kategorie MASTER 61+ : Pavel Gola
Kategorie MID: Jan Arnold 157,56 David Zelinka 159,94, Jan Schovánek 163,18;;
Kategorie MAIN: Petr Kabát 151,74, Ondřej Krupa 156,68, Vlastimil Štefl 157,68;
Kategorie JUNIOR: Jiří Beránek 161,10, Zdeněk Moravec 166,38, Vlastimil Miler 169,42

Vítězové jednotlivých kategorií budou reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa SKI&GOLF v rakouském Kaprunu na začátku května.
Záštitu nad celou tuzemskou soutěží posedmé nese energetická skupina innogy. "my, innogy, jsme největším partnerem českého lyžování. Už roky investujeme především do bezpečnosti v lyžařských areálech a do podpory mladých lyžařských talentů. Tento závod je pro nás vždy krásnou příležitostí, kdy bilancujeme a uzavíráme celou zimní sezónu. Letošní zima se vydařila a innogy SKI&GOLF czech championship je prostě skvělý podnik, který dělá tečku za zimou a startuje golfové jaro," říká mluvčí společnosti innogy Martin Chalupský.
„Přes sněžení první den závodníkům počasí vlastně přálo. V sobotu na golfu i vysvitlo jarní sluníčko. Máme radost z rostoucího počtu rodinných klanů, která se SKI&GOLFu účastní .", doplňuje Ladislav Bien z pořádající agentury Czech Golf Production.
Za rok na viděnou při X. ročníku innogy SKI&GOLF czech championship 2018 v termínu 6. – 7. 4. 2018. Ve spolupráci s Českou televizí je připraven dokument, který bude odvysílán v úterý 11. dubna v 16.05 hodin na ČT Sport.

Autor: Czech Golf Production
Foto: Ota Mrákota


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...