Spa Hotel Ulrika

Volvo BulharskoTurnaj 24 nejlepších světových hráčů o podíl z dotace 3 milióny euro se bude hrát na dechberoucím hřišti Thracian Cliffs v Bulharsku od 16. do 19. května 2013 a chybět nebudou hrdinové evropského Ryder Cup týmu, Ian Poulter, vítěz Volvo World Match Play 2011 (na ilustračním snímku), Graeme McDowell, vítěz US Open 2010, Peter Hanson, šestinásobný vítěz Evropské tour nebo Nicolas Colsaerts, obhájce titulu. Přihlášky dalších známých hráčů se ještě očekávají.

Elitní Volvo World Match Play Championship, který v letošním roce slaví 50 let, dá dohromady 24 z nejlepších světových hráčů, kteří budou soutěžit o prestižní titul v kvalifikačním systemu založeném na dosažených výsledcích hráčů. Ten je navržen tak, aby koncentroval tu nejvyšší kvalitu z mezinárodního pole. Finální startovní listina bude zveřejněna zanedlouho a účastníci budou hrát o turnajový fond ve výši 3 000 000 eur (o 250 000 více než v roce 2012), přičemž vítěz si domů odveze první cenu ve výši 800 000 eur.

Na startovní listině je potvrzen také další „specialista na Volvo" Brendan Grace, vítěz jak Volvo Great Champions, tak Volvo China Open 2012, stejně jako dalších tří turnajů ve stejném roce. Doplní ho Scott Jamieson, druhý na Volvo Great Champions 2013, Jamie Donaldson, vítěz Abu Dhabi HSBC Golf Championship 2013, Chris Wood, který vyhrál na letošním Qatar Masters, a Shane Lowry, vítěz Portugal Masters 2012.

Volvo PoulterHvězda evropského Ryder Cup týmu Ian Poulte (na snímku)r, známý svým odvážným stylem hry, říká: „Každý ví, že miluji hru na jamky a nemůžu se dočkat tohoto týdne, protože je to jeden z mých nejoblíbenějších turnajů roku. Po vstupu do světa profesionálního golfu v roce 1994 jsem hrál po celém světě a není časté, aby se mi podařilo navštívit novou zemi, takže se do Bulharska moc těším. Viděl jsem fotky Thracian Cliffs a slyšel o tomto hřišti samou chválu, takže myslím, že to bude hodně zajímavý týden."

Obhajující šampion Nicolas Colsaerts dodává: „Opravdu se těším na obhajobu svého titulu na tomto novém místě a jsem natěšený na týden jamkové hry. Formát tohoto turnaje si užívám a rád bych, aby mé první vítězství v sezóně přišlo na Volvo World Match Play Championship. Bylo by báječné úspěšně obhájit svůj titul na Thracian Cliffs a vyhrát na prvním plnohodnotném podniku Evropské tour v Bulharsku."

Jihoafričan Branden Grace pak za sebe shrnuje: „Toto je jediný titul Volvo, který mi pořád chybí, takže se těším na skvělý týden a uvidíme, kam až dojdu. Vyrostl jsem při sledování Ernieho Else, jeho sedmi vítězství v turnaji, a snil jsem o tom, že bych jednou mohl jít v jeho stopách. Snad je dobrým znamením, že se bude hrát na hřišti, které navrhl další z mých hrdinů, Gary Player."

Šampionát, vlastněný IMG a připravovaný společně s Volvem, vygeneruje celosvětové mediální pokrytí s cca 1600 hodinami vysílacího času pro půl miliardy domácností. Od svého přesunu z Wentworthu v roce 2009 prošel výraznými proměnami, které bezpečně zajišťují účast opravdové světové špičky, ať už je to kvalifikace založená na dosažených výsledcích, rozšíření hráčského pole na 24 hráčů, či změna formátu. Kvalifikovaní hráči jsou rozděleni do osmi skupin po třech, které své hry sehrají ve čtvrtek a pátek. Z nich postoupí 16 hráčů do sobotní vyřazovací fáze a v neděli se odehrají semifinále a finále.

Poslední tři turnaje Volvo World Match Play Championship se hrály ve Finca Cortesín ve Španělsku a letošní přesun na hřiště navržené známým Garym Playerem ohlašuje první plnohodnotný turnaj Evropské tour v Bulharsku. Obklopeno rozervanými útesy a tyrkysem Černého moře, které jsou vidět od každé jamky, Thracian Cliffs je bez debaty jedno z nejkrásnějších golfových hřišť světa. Gary Player k tomu jednou řekl: „Nikde na této planetě nenajdete podobné golfové hřiště." K podtržení jedinečných kvalit tohoto nového místa se Thracian Cliffs někdy říká také „evropské Pebble Beach".

Více informací najdete ZDE>>>

Text a foto: Katerina Wheeler, Havas PR


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...