Spa Hotel Ulrika

Colsaerts1Volvo World Match Play Championship (16. - 19. května) je letos s přesunem do Bulharska a na dech beroucí nové hřiště Thracian Cliffs opět průkopníkem. Obhájce vítězství je hrdina Ryder Cupu a „specialista na Volvo" Nicolas Colsaerts, jehož obě předchozí vítězství přišla na turnajích Volvo. K těmto zápisům by rád přidal další a zde nám řekl, jak mu úspěchy na těchto turnajích změnily život.

Váš první zásadní úspěch přišel na Volvo China Open 2011, co se tím pro vás změnilo?
Bylo to skvělý impuls pro moji kariéru! Stal jsem se prvním belgickým vítězem podniku Evropské tour za posledních 37 let (naposledy Philippe Toussaint v roce 1974), takže si asi umíte představit, co to v mé zemi znamenalo. Vítězství mě posunulo dál a můj status se změnil z „možná jednou dobrý golfista" na etablovaného hráče Evropské tour. Vaše první vítězství vám otevře řadu dveří. Musel jsem na ně čekat roky, ale vyplatilo se.

Loni jste byl jako vůbec první hráč velice, velice blízko obhajobě na Volvo China Open, nakonec jste skončil na vynikajícím druhém místě. Jak jste to prožíval?
Upřímně, inspirovalo mě mé první vítězství. Asi existuje nějaké tajemství pro mé dobré výkony na turnajích Volvo... Ale víte, já ho opravdu vědět nechci, víc se mi líbí magie, která se v tom skrývá.

Měsíc poté jste vyhrál na Volvo World Match Play Championship. Co to pro vás znamenalo a jak to změnilo běh věcí?
Tohle byl další velký krok v mé kariéře. Když vidíte všechna ta velká jména vyrytá na této trofeji, cítíte se poctěni. Je to skvělé pro sebedůvěru. Toto vítězství mi otevřelo dveře do světové Top 50 a do Ryder Cup týmu.

Jak se těšíte na obhajobu titulu příští měsíc?
Bude to důležitější, než kdy dřív. Od začátku sezóny jsem byl na PGA Tour ve Státech a čelil nové výzvě – docela odlišné a o dost obtížnější. Takže mě vždycky potěší vrátit se na starou dobrou Evropskou tour a tento týden bude hodně zajímavý. Obhajuji titul a bude se hrát na jamky – dva inspirativní prvky pro mou hru.

Co víte o hřišti na Thracian Cliffs a jak se těšíte do Bulharska?
Nikdy jsem tam nebyl, ale vypadá to na krásné místo. Ja navrženo Gary Playerem, což je také zárukou kvality. Samozřejmě jsem měl rád Finca Cortesín, především když se hrálo v obtížných podmínkách za větru, takže doufám, že budu schopen se podobně jako ve Španělsku koncentrovat i na Thracian Cliffs.

Zmínil jste, že na turnajích Volvo podáváte dobré výkony. Je na nich něco speciálního?
Ano, to je určitě pravda! Jak jsem řekl, opravdu nevím proč, ale určitě je to spojeno s kvalitou hřišť i organizace turnajů. Když se cítím dobře ve všem ostatním, podávám i dobré výkony ve hře.

Co debut v Ryder Cupu?
Wow, tohle je asi největší moment mé dosavadní kariéry a pozice, kde chci být na dalších 10 až 15 let. Byla to skvělá zkušenost jak s kluky z týmu, tak s kapitánem Olazábalem. Lee Westwood mi hodně pomohl s mojí páteční hrou, dodal mi spoustu sebedůvěry. Zásluhu má ale za svou podporu celý tým!

Jaké jsou vaše nové golfové cíle a po čem ve své kariéře nejvíce toužíte?
Bylo by fajn strávit pár let na okruhu PGA a být součástí budoucích Ryder Cup týmů. A pochopitelně Majors! Tento rok jsem poprvé hrál Masters – hřiště mi sedělo a já se do toho místa zamiloval. Teď se ještě musím naučit hrát na Augusta National... A to je další výzva!

Jste znám svými dlouhými údery – jaké je vaše tajemství na ně?
Mít skvělého kouče (Michael Vanmeerbeek). On je nejlépe utajeným tajemstvím na Evropské tour, je to opravdový inženýr a mistr golfové fyziky. A ano, od prvních let na tréninkovém hřišti jsem vždycky rád napálil míčky, jak daleko to šlo. Pomáhá mi, že já i trenér uvažujeme stejně.

Jaké fitness a dietní faktory vám pomáhají pro dlouhé údery a v golfu obecně?
Golf je sport a jako u takového v něm musíte být fit a držet patřičnou dietu. Mezi profesionály jsou v kondici všichni, rozdíl je v technice a v tom, jak nahlížíte na golfový švih. Pro dlouhou kariéru musíte být určitě fit a správně jíst, ale k dlouhým úderům s dřevy a železy je třeba mít i špičkovou techniku.

Jak se vyrovnáváte s neustálým dlouhým cestovaním a novými hotely?
Po tour jezdím od svých 14 let, takže myslím, že jsem si na to zvykl. Vlastně je to naopak, nemůžu zůstat doma více než dva nebo tři dny, je to strašná nuda!

Jaké máte koníčky mimo golf?
Kromě mých přátel jsem velký hudební fanoušek, hlavně elektronické hudby. Sport obecně je mou velkou vášní a zajímá mě také gastronomie.

Nakonec zpět ke golfu, jak oslavíte, pokud byste na Thracian Cliffs úspěšně obhájil titul?
Pokud bych letos zvítězil na Volvo World Match Play, nejspíš bych tím potvrdil, že jsem opravdu „specialista na Volvo". Objednal bych si tedy doprostřed své zahrady bronzovou sochu. A ta socha by byla Pera Ericssona, šéfa golfu u Volva, při švihu!

Volvo World Match Play Championship 2013 se bude hrát na dechberoucím hřišti Thracian Cliffs v Bulharsku od 16. do 19. května.

Pro více informací prosím navštivte www.volvoingolf.com


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...