EUKORTřikrát po sobě s přehledem vyhrály Solheim Cup a hráčky Spojených států nemají důvod nepovažovat se za velké favority ani v letošním ročníku, který začne již zítra. Jejich dominance je dokonce taková, že se začalo šeptat o nutnosti změnit formát turnaje. 

Nebylo by to poprvé, co by v golfové týmové hře došlo ke změně. Když Velká Británie nedokázala konkurovat Američanům, došlo k úpravě dokonce v samotném Ryder Cupu. Nejprve byli přizváni na pomoc Irové, ale když ani tato léčba nepomohla, obrátili se Ostrované na hráče ze Starého kontinentu. Od té doby má Evropa kladnou bilanci.

Co když Evropa o tomto víkendu Solheim Cup vyhraje? „Znamenalo by to moc,“ myslí si Annika Sörenstam a dodává. „Pokud se tak nestane, budeme 10 let bez výhry (Pozn.: Další ročník totiž proběhne až v roce 2013.) a lidé začnou nahlas přemýšlet o tom, jestli by to náhodou nechtělo změnu,“ pokračuje bývalá světová jednička, která bude jednou z asistentek evropského týmu.

O možnosti přizvat hráčky z Asie nebo Jižní Ameriky už začala médie spekulovat, hlavně Asiatky dnes válcují zbytek světa, v první desítce jich je hned 5 včetně světové jedničky. Sörenstam si však myslí, že by to byla chyba. „Současný formát je fajn, ponechejme ho dalších 30–40 let, je to skvělý turnaj,“ řekla agentuře AP.

Podobný názor sdílí i Američanka Juli Inkster: „Nechala bych to, jak to je. Když se ohlédnu zpět, vždy to bylo napínavé až do konce. Neřekla bych, že je třeba něco měnit,“ tvrdí.

A jaký je váš názor, myslíte si, že Evropanky to zvládnou? Nebo snad potřebují pomoc zbytku světa? Hlasujte v anketě na hlavní straně!

Příště už třeba s Korejkami? (Foto: http://www.crossed-flag-pins.com)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...