Spa Hotel Ulrika

RC 18Pouze v pátečních dopoledních four-ballech žila naděje amerických golfistů na udržení prestižního poháru Samuela Rydera v jejich držení. Po průběžném vedení 3:1 ale jejich sen o obhajobě začal získávat povážlivé trhliny. Evropané ovládli všechny odpolední foursomy a šli do dvoubodového vedení.

To v sobotních four-ballech navýšili o další dva body, a třebaže odpolední foursomy skončily smírně, do nedělních singlů vstupovali s náskokem čtyř bodů. Američané sice zaveleli k útoku a po výhře Thomase nad McIlroyem a Simpsona nad Rosem snížili ztrátu na rozdíl pouhého bodu, ale v rozletu je přibrzdil Rahm, který získal skalp Woodse, a tak soupeřům nebyla nic platné ani výhra Finaua nad Fleetwoodem.

Záhy Američany totiž zalila vlna v podobě vítězství Poultera, Olesena i Garcíi, kteří umetli cestičku k vítěznému bodu svých barev. O ten se snad nemohl zasloužit nikdo jiný než úřadující šampion z Open.
Francesco Molinari se dokonale zhostil role kata amerických nadějí, když ze svých pěti duelů získal plný počet bodů. A byly to výhry víc než přesvědčivé. Při té poslední zdolal i Phila Mickelsona, jemuž nebylo nic platné ani srovnání manka v podobě tří jamek, neboť Ital na dvanáctce znovu zavelel k útoku a už ho nic nezastavilo na cestě k rozhodujícímu bodu.

Kromě parádně hrajícího Molinari stoprocentně bodoval ve svých třech utkáních i Stenson, Fleetwood čtyřikrát bodující po boku Molinariho zaváhal jen v singlu, tři body ze čtyř možných vybojoval García. Sázka na divoké karty určitě vyšla lépe evropskému kapitánovi, z amerického tábora totiž Woods či Dechambeau vyšli bodově naprázdno. V tom jim „zdatně" sekundovali i Mickelson nebo hrdina předchozího Ryder Cupu Patrick Reed. Celkově evropští „žolíci" nastřádali 9,5 bodu, což byl jeden z klíčů k výhře.

„Tommy si počínal skvěle, vůbec jsem neměl pocit, že je nováčkem v soutěži," vysekl poklonu svému parťákovi Molinari a dodal, „odehrát pět zápasů bylo náročné, ale kdykoliv jsem se do toho potřeboval obout, povedlo se. Pat na čtrnáctce byl úžasný. Zažívám skvělé pocity."

Z Evropanů každý z hráčů dokázal bodově přispět, nejméně se v tomto ohledu činil Rahm, když ze tří vystoupení získal jediný bod. Avšak právě tímto singlovým zdarem v duelu s Woodsem dokázal svůj tým v neděli nastartovat.
K zisku trofeje svěřenci Thomase Bjørna potřebovali alespoň 14,5 bodu, nakonec dominovali poměrem 17,5 ku 10,5 bodům.

Kompletní výsledky na www.rydercup.com/scoring

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...