Spa Hotel Ulrika

winnersMálo vídané drama přinesl závěr prvního ze série turnajů Czech PGA Tour Konopiště Cup, který se odehrál 10. –12. dubna na hřišti d´Este. Po dvou kolech se totiž na špici usadili se shodným skóre –4 hned tři hráči, mezi kterými rozhodovalo play off. S ním si nejlépe poradil Carl Jismark (uprostřed) ze Švédska, který tak porazil Poláka Jakuba Ossowskiho (vpravo) i českého zástupce Martina Příhodu (vlevo).

V rozstřelu se začalo na 9. jamce, kterou trojpatem nezvládl Příhoda, a tak na něj zbyla jen bronzová pozice. „I tak musím být spokojený. Ten trojpat sice byl zbytečný, přesto jsem takový výsledek na začátek sezony nečekal," okomentoval loňský vítěz série.

win-JismarkPak už své sólo předvedli Jismark a Ossowski. Ti spolu zvládli 1. jamku, pak 9. a pak znovu 1. Tam Švéd rozhodl birdiem. „Ten rozstřel už byl velmi náročný, oba jsme jamky hráli dobře. Nakonec se to ale povedlo mně. Je to skvělé a cítím se velmi dobře," řekl po vítězství Carl Jismark. Do Česka na turnaj dorazil poprvé a míří i na další dva turnaje jarního swingu. „Počasí ve Švédsku je hrozné, když jsem se dozvěděl o třech turnajích tady, řekl jsem si, že to zkusím," dodal s úsměvem Švéd.
Počasí sice nebylo tak luxusní jako včera, ale přesto hráčům prvního turnaje Czech PGA Tour nic nebránilo hrát skvělý golf na skvěle připraveném hřišti. „Vždyť v týdnu ještě sněžilo. Greeny sice byly pomalejší, ale s tím se nedalo nic dělat," pochválil připravenost Konopiště Roman Šebrle.

Vynikajícího výsledku dosáhla Šideri Váňová, kterou zlepšení o 12 ran, tj. dnešní zápis -4, vyneslo na celkové 21. místo. „Dnes jsem od rána cítila formu. I když mi prvních devět jamek nevyšlo tak dobře, dokázala jsem zabojovat a stáhnout to."
Roman Šebrle tentokrát krotil svůj temperament a vyrovnal se i s hororovou 9. jamkou, kde i přes jednopat zapsal 7. Podle svých slov se mu hrálo dobře, přesto na sebe byl naštvaný. „S hrou jsem spokojený, ale to číslo je strašidelný," okomentoval svůj výsledek 79. Nakonec přece jen našel nějaká pozitiva. „Jsem spokojený s patováním, dost jsem toho dopatoval a spoustu toho díky tomu zachránil," dodal.
Czech PGA Tour se nyní přestěhuje do Prahy na hřiště Black Bridge na Černém mostě, kde se hraje od středy do pátku.

Dotace turnajů jarního swingu je 270 000 na každý.

Text: Radovan Vrátný, foto: Zdeněk Sluka


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...