Spa Hotel Ulrika

vecer-ces-golfu-250V novém čase i aranžmá se uskutečnil v neděli 15. prosince v Praze ve Slovanském domě 24. ročník Večera českého golfu, po kterém známe jména nejlepších českých golfistů: Amatérkám kraluje už třetím rokem Sára Kousková (druhá zprava), mezi muži usedl na trůn poprvé Jiří Zuska (první zleva), profesionálům vládnou Klára Spilková (druhá zleva) a Stanislav Matuš (první zprava).

Večer českého golfu je tradičně slavnostní tečkou za domácí golfovou sezónou, ale letos bylo všechno tak trochu jinak. Premiérově se na něm podílela vedle České golfové federace také společnost Relmost, díky které se navíc celý večer objevil v přímém přenosu na Golf Channel.

Večer se uskutečnil ve Slovanském domě, který vystřídal dnes již uzavřené prostory v Erpet Golf centru na Smíchově. Slavnostní večer moderoval Pavel Poulíček, v průběhu přenosu vystoupila řada tuzemských umělců.

Vítězem ankety golfových činovníků a mediálních expertů, kteří volili v obou kategoriích vždy z pěti nominovaných, se stala potřetí v řadě dvacetiletá Sára Kousková, členka Prague Golf City a také hráčka týmu University of Texas, jednoho z nejlepších týmů univerzitních zaoceánských soutěží vůbec.

Současná 53. hráčka Světového amatérského žebříčku (WAGR) znovu podávala především v zámoří výborné výsledky a nejen podle žebříčkového pořadí zůstala českou jedničkou. Třikrát v sezóně zapisovala umístění TOP 10, jedenáctá skončila na Amundi Czech Ladies Challenge ze série LET Access Tour.

Mužskou anketu ovládnul stejně starý Jiří Zuska (GC Podbořánky), který stejně jako Kousková působí v Americe druhým rokem, a na trůnu tak vystřídal svého nedávného parťáka z týmu University of Lousville Šimona Zacha - ten letos svoje zámořská studia ukončil a přestoupil k profesionálům. Na světovém žebříčku byl naposledy na 143. místě, nejvýše v kariéře.

Zuska obsadil šesté místo na individuálním mistrovství Evropy, vedle toho během léta startoval v Evropě také na týmovém evropském šampionátu a využil volné karty pro start na D+D Real Czech Masters. Stal se vicemistrem na velmi ceněném MM Německa, na špičkových amerických turnajích byl jednou třetí a dvakrát čtvrtý.

Už v minulosti byli oceněni za výjimečné výkony nejlepší čeští profesionálové, letos byli vyhlášeni vítězové jak mužské, tak ženské kategorie. Mezi ženami i přes méně vydařenou sezónu, kterou narušily zdravotní potíže, kralovala Klára Spilková, která právě dnes slaví 25. narozeniny. V příštím roce bude mít opět plnou kartu na LPGA Tour, kterou uhrála skvělým výkonem v závěru roku na kvalifikační škole.

Mezi muži prožil nejlepší rok své kariéry Stanislav Matuš. Třicetiletý golfista si vybojoval částečnou kartu na European Tour a především plnou kartu pro příští sezónu Challenge Tour, v které bude chtít udělat rozhodující krok mezi evropskou golfovou smetánku.

Do síně slávy České golfové federace byl uveden Zdeněk Klan - lékárník a docent Přírodovědecké fakulty byl za protektorátu funkcionářem GC Líšnice a Golf Clubu Praha, místopředsedou Českomoravského golfového svazu a po válce do komunistického převratu byl předsedou obnoveného Golfového svazu ČSR.

Během slavnostního večera byli vyhlášeni také vítězové domácích celoročních sérií počínaje mladšími žáky po seniory, oceněni byli nejlepší paragolfisté i greenkeeper.
Přehled oceněných v rámci 24. Večera českého golfu

Golfista roku ČGF – Amatér             Golfistka roku ČGF – Amatérka
Jiří Zuska                                             Sára Kousková

Golfista roku ČGF – Profesionál     Golfistka roku ČGF – Profesionálka
Stanislav Matuš                                   Klára Spilková

Mladší žák roku                                 Mladší žákyně roku
Louis Klein (Albatross GC)                  Viktorie Trůková (Greensgate GC)

Starší žák roku                                  Starší žákyně roku
Maxmilián Jelínek (GC Liberec)           Denisa Vodičková (Beskydský GK)

Kadet roku                                         Kadetka roku
Filip Jakubčík (GC Brno)                     Natálie Saint Germain (GC Hodkovičky)

Dorostenec roku                               Dorostenka roku
Petr Hrubý (Greensgate GC)              Patricie Macková (Prague City GC)

Mid-amatér roku                               Mid-amatérka roku
Petr Chajda (GC Black Bridge)           Silvie Dittertová (Royal GC Mar. Lázně)

Senior roku                                       Seniorka roku
Pavel Vilimovský (GC Beřovice)          Anna Dzurenda (Prague City GC)

Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour – muži:   David Benák (GC Kunětická Hora)
Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour – ženy:   Gabriela Roberta Vítů (GK Hluboká n. V.)

Výroční cena České golfové asociace hendikepovaných
European Nations Cup – 1. místo: Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Václav Mráz

Cena Českého svazu greenkeeperů: Jaroslav Pavelčák

Výroční cena PGA of Czech Republic: Martin Bouda

Text: Petr Halaburda; úvodní foto: FOTO Zdeněk Sluka/ČGF


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...