Spa Hotel Ulrika

Film muj pribeh 250V listopadovém vydání časopisu Golf jsme vám představili knihu „CALAWAY" spisovatelky Zory Castillo. Ta našla inspiraci ve skutečném příběhu a oslovila svým tématem i filmový svět tak, že se producentka Pavla Krečmerová ze společnosti P.A.L. Production s.r.o. rozhodla příběh natočit. I proto jsme producentku filmu vyzpovídali. V kinech se objeví od 9. ledna!

Co vás vedlo k tomu, abyste natočila příběh podle předlohy knihy Calaway spisovatelky Zory Castillo?

Kniha má neuvěřitelný potenciál díky samotnému příběhu. Příběh mladé hrdinky byl pro mě velkou inspirací, protože zachycuje nejhlubší dno jejího života a všechny pokusy včetně těch marných se z něj dostat. V některých momentech příběhu jsem se s hrdinkou velmi ztotožnila a začala jsem se na ni dívat jako na kamarádku. Byly momenty, kdy mi jí bylo líto, kdy jsem jí fandila a kdy jsem chtěla zažít to, co zažila ona. Hned po přečtení knihy jsem věděla, že film musí vzniknout. Příběh se mi pořád dokola vracel a vlastně i dnes se mi vrací. Velmi často se mi stává, že někomu odpovím „a přesně tohle říká i náš film". Trvalo necelý rok napsat scénář, pomohla nám přitom spousta lidí. Dali jsme si totiž cíl udělat premiéru do dvou let od přečtení knihy. A to se povedlo, dokonce ještě s rezervou.

Příběh se částečně odehrává na golfovém hřišti. Proč právě Čeladná a jak se vám zde natáčelo?

Natáčení na Čeladné bylo pro nás za odměnu. Brali jsme to jako pracovní dovolenou. Natáčeli jsme tam zhruba sedm dní a za tu dobu jsme měli možnost poznat i mnoho místních lidí. Bylo skvělé, že když nastal problém, tak jsme jej řešili všichni společně a zapojili se i lidé, kteří ani nemuseli.
Ze své pozice jsem zvyklá, že když někam přijdeme na poslední chvíli a potřebujeme změnu, většinou je to problém. Ale na Čeladné to byla spíš zábavná kolektivní spolupráce. Jeden den nám pršelo a nebylo možné natáčení venku. Bohužel nebyla možnost natáčení přesunout, tak jsme v hotelu Prosper, kde jsme bydleli, poprosili o možnost pár hodin natáčet u nich v bazénu. Reakce byly tak příznivé, že celé napětí z nepřipravené lokace se ihned vypařilo.

Hrajete golf a máte nějaké zkušenosti s tímto sportem?

Golf zatím nehraju, ale chystám se na to. Navíc mám teď spousty úžasných kontaktů na Čeladné! Moc toužím si golf vyzkoušet, protože mě místo a lidé na Čeladné okouzlili. I kdyby mi hraní nešlo nebo bych nenašla správného parťáka na hru, tak chci alespoň trávit v té oblasti více času. Ale vzhledem k tomu, jak jsem poznala místní, tak mám pocit, že kdyby mě viděli samotou na hřišti amatérsky odpalovat, tak se mě někdo z kolemjdoucích ujme.

Kteří herci ve filmu hrají a jaké oni měli zkušenosti s golfem pro své role?
Naše hlavní hrdinka Elizabeth (Vlastina Svátková) se ve filmu golf učí, a tak to bylo i ve skutečnosti. Naštěstí má ale ve filmu skvělého trenéra Oldřicha (Milan Kňažko), který ve skutečnosti golf hraje a Čeladnou zná velmi dobře. Dalším hercem, kterému jsme dali do rukou hole, byl Hvězdář (Pavel Kříž). Ten hraje nového partnera Eli. Pavel je neuvěřitelně přirozený snad ve všem, co dělá, takže i když golf nehraje, na plátně to vypadá, jako by se pro něj narodil.
Vlastina je velmi všestranně talentovaná, takže základy golfu se naučila velmi rychle, a myslím, že ve filmu u toho vypadá i přirozeně. Ale to nechám posoudit golfisty, já se na to dívám spíš po vizuální stránce.

Na jaké další herce se ve filmu můžeme těšit?

V hlavní roli se představí křehká a zároveň silná Vlastina Svátková. Můžete se těšit i na Sašu Rašilova, který s námi na Čeladné strávil několik dní a jeho herecký výkon je ve filmu obdivuhodný. Dále pak na úžasnou Vilmu Cibulkovou, která také na pár dní přijala pozvání na Čeladnou, Pavla Kříže, který vám možná připomene jeho osudovou roli v legendárních Básnících. Čtveřici kamarádek Eli si zahrály krásná Tereza Kostková, odvážná Nela Boudová, divoká Betka Stanková a tak trochu éterická Zuzana Norisová. Ve vedlejších rolích uvidíte Míru Noska jako číšníka, Martina Stránského jako kolegu Pavla Kříže, Stáňu Jachnickou nebo Romana Vojtka jako plastického chirurga.

Můžeme tedy říci, že nejenom pro hlavní hrdinku příběhu, ale i pro celý filmový štáb bylo prostředí golfového hřiště a malebného podhorského městečka přínosem pro svůj klid, krásnou přírodou a lidmi, které zde můžeme potkat. Pro film „Můj příběh", který přichází do kin 9. 1. 2020, si paní producentka vybrala právě Čeladnou. Ale takových krásných hřišť a měst máme naštěstí v celé republice mnoho. Příště se filmový štáb může objevit třeba někde ve vašem kraji.

Připravila: Naďa Zímová


VYHRAJTE VSTUPENKU NA SLAVNOSTNÍ PREMIÉRU

Film muj pribeh 650


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...