Spa Hotel Ulrika

spilkova webcomV Karlových Varech na oficiálním golfovém turnaji Shootout Mezinárodního filmového festivalu jsme se potkali s Klárou Spilkovou, nejlepší golfistkou v České republice, která byla jedinou ženou turnaje. Letošními celebritami turnaje byly: Jiří Bartoška, Aleš Najbrt, Marek Eben, Jiří Macháček, Karel Poborský, Vladimír Šmicer a dvojice Karel Nováček a Dominik Hašek, kterou si Klára nakonec vylosovala a s níž hrála v týmu. Společnost WEBCOM a. s. byla v tomto turnaji partnerem Kláry Spilkové.

Muži nebo chlapci se většinou pouští do nějakého sportu také kvůli tomu, že tím mohou okouzlovat dívky. Existuje nějaká podobná motivace u žen – sportovkyň? Co je tím hlavním motorem pro to věnovat se nějakému sportu plnohodnotně jako koníčku i profesi?

Nevím, jestli je pro ženy nějaký motor, aby dělaly sport kvůli chlapcům. Já jsem tedy určitě nezačala z tohoto důvodu. Ale motor je určitě to, když vás sport začne bavit, chcete ho dělat a nic jiného se tomu nevyrovná – to je ten motor, to je ta chemie mezi sportem a daným člověkem. Mě golf začal ve čtyřech letech strašně bavit a už mě to nepustilo.

Před lety jsi v pořadu Jana Krause řekla, že jsi spíše kalhotová golfistka. Platí to stále, nebo již dáváš přednost jiné módě?

Myslím, že už moc kalhotová golfistka nejsem, protože třeba zrovna dnes jsem si na turnaj vzala sukni. Nosím to, co se mi líbí, a to, co dostanu od svého sponzora. Důležité je, aby to bylo barevné a abych se v tom dobře cítila.

Ve stejném rozhovoru jsi také zmínila, že se tvůj bratr touží stát módním návrhářem. Jak tento jeho sen dopadl? Případně navrhl ti nějaký pěkný kousek?

Můj bratr se módním návrhářem stal. Nyní studuje módní návrhářství na UMPRUM v Praze. Velmi ho to baví a pořád něco dělá. Občas mi něco také ušije, ale jak kdy, protože má hodně své práce. Většinou je to tak, že za ním sice přijdu, ale odpoví mi, ať mu tak za půl roku znovu řeknu, že nemá momentálně čas. Nicméně už od něj mám džíny nebo šaty na večer.

Společnost WEBCOM a. s. používá jako symbol svého sloganu ježka v kleci. Tento hlavolam se objevil v knize Rychlé šípy, podle které též vznikl film. Jaký máš vztah k hlavolamům?

Jednou jsem si koupila hlavolam, ale nepodařilo se mi ho rozluštit, tak jsem toho nechala. Nicméně mě vždy zajímalo, jakým způsobem se dají hlavolamy vyřešit. Určitě ale nejsem typ, který by nosil hlavolamy po kabelkách, to si raději vezmu knížku a čtu si.

A jaká je tvoje oblíbená knížka?

To je různé. Naposledy jsem četla Jíst, meditovat, milovat. To se mi líbilo.

Když se ještě vrátím k hlavolamům. Jejich řešení vyžaduje zejména trpělivost a důvtip. Jsou tyto vlastnosti důležité i při golfu?

Myslím si, že určitě důvtip. A také je důležité umět se povznést, když se nepodaří rána a zaletí někam úplně mimo, tak aby se tomu člověk dokázal zasmát, zvednul hlavu a šel dál. Důležité je nevzdávat to. Při řešení hlavolamů jsem taková, že když mi to nejde, tak to přestanu dělat, ale golf beru jinak. Ten mě baví, hraji ho odmalička, zatím si jdu, a když se mi něco nepovede, zvednu hlavu a jdu dál.

Když už jsme na oficiálním golfovém turnaji Karlovarského filmového festivalu, jaký je tvůj oblíbený film?

Líbí se mi takové ty muzikálové filmy, kde se zpívá a tančí. Ale mám ráda různé filmy – jdu se podívat na to, co mě zajímá.

Máš mezi celebritami, které se dnes zúčastní turnaje, své favority, s nimiž bys chtěla být v týmu?

Asi bych si chtěla zahrát se všemi, protože to jsou fajn lidi. A někteří z nich jsou zarytí golfisté. Myslím si, že bude legrace, což je hodně důležité.

Jaké jsou vášně a zájmy Kláry Spilkové?

Vášně jsou především golfové. Samozřejmě bych chtěla být jednou nejlepší hráčkou na světě. A zájmy? Ráda lyžuji, chodím na tenis, na squash. Jsem spíš sportovní typ.

Máš při své profesní vytíženosti čas na zábavu či na tzv. holčičí zájmy? Co děláš ráda, když máš volno?

Když mám volno od golfu, chodím do školy. A když mám úplně volno, ráda si zajdu do kina na nějaký fajn film nebo jdu na večeři s rodiči, na kterou se moc často nedostaneme, protože nejsem příliš často doma. Ráda chodím bruslit nebo běhat a vyčistit si hlavu.

Jak zvládáš propojit profesionální golf se školou?

Myslím, že to zvládám dobře. Ve škole mi vycházejí hodně vstříc. Mám individuální program a chodím tam na zkoušky nebo konzultace. Takto mi to vyhovuje a je to příjemné, protože i profesoři ve škole jsou golfisté. Když je potkám, často chtějí třeba něco vysvětlit a ukazují mi to na chodbě. Třeba ne vždy jim umím poradit, ale říkám jim, že jednou určitě půjdeme společně na golf a zahrajeme si. Myslím si, že mají pro mé studium pochopení.

Jak vypadá tvůj běžný den, když nejsi na nějakém turnaji nebo soutěži...

Šla bych do školy na nějakou zkoušku nebo konzultaci, určitě bych tam nebyla celý den, protože nemám celodenní výuku. Pak bych si šla zahrát golf a zatrénovat a večer třeba s rodiči na nějakou tu dobrou večeři.

Co tě čeká o prázdninách?

Nyní mám hodně sponzorských akcí a jsem doma, pak mě čeká další turnaj a budu také dohánět věci do školy.

Jaký tě čeká turnaj?

Čeká mě Ladies Irish Open v Irsku (3.–5. 8. 2012 – pozn. autora).

Kde se cítíš nejlépe?

Líbí se mi v Dubaji. Je tam teplo, což mám ráda, jsou tam hezká golfová hřiště a moc ráda tam hraji.

WEBCOM a. s. je IT firma. Jaký máš vztah k informačním technologiím? V čem ti nejvíce pomáhají a kde naopak mohou čas krást?

Určitě už nemůžu být bez mobilu. Posílám zprávy, volám. A důležitý je i facebook, přes který se snažíme být hodně v kontaktu s fanoušky. Počítač mám také pořád u sebe, sleduji maily apod. Je to pro mě důležité, a kdybych byla bez toho, tak jsem asi hodně nervózní. (smích)

Za rozhovor děkuje Jarmila Jelínková, WEBCOM a. s.
Foto: WEBCOM, a. s., Monika Dvořáková
Převzato z časopisu Golf 8/2012

 
KLÁRA SPILKOVÁ
Narozena: 15. prosince 1994
Místo narození: Praha, Česká republika
Bydliště: Praha, Česká republika
PRO od: 2011
Vstup na LET: 2011
Nejlepší výsledky na LET: 2011: 7 – Lalla Meryem Cup, 9 – Raiffeisenbank Prague Masters, 11. –Turkish Airlines Ladies Open, 17. – UNIQA Ladies Golf Open; 2012. T20 Allianz Ladies Slovak Open, T22 – Unicredit Ladies German Open)

AMATÉRSKÁ KARIÉRA
2010 – vítězka dorosteneckého MM Německa, vítězka MM Rakouska, vítězka MM České republiky
2009 – vítězka dorosteneckého MM Německa, vítězka European Masters, vítězka MM České republiky, juniorská vicemistryně Francie 2009, vítězka MČR ve hře na jamky
Golfistka roku 2009, 2010

TÝMOVÉ SOUTĚŽE
Junior Ryder Cup – 2010 (Evropa)
Junior Solheim Cup – 2009 (Evropa)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...