Spa Hotel Ulrika

obalkaČasopis Golf se zaměřuje se na informace o domácím i světovém golfu, reportáže, rozhovory a profily, testy vybavení, informace o novinkách a cestování za golfem. Spolupracuje s prestižním britským titulem Golf Monthly a je smluvním partnerem české Profesionální golfové asociace.

Publikaci Golfu 9/2012 si můžete koupit nebo jen prohlédnout ZDE>>>

Abyste mohli zakoupit placenou publikaci v online podobě, musíte se nejdříve přihlásit a mít dostatečný kredit na Vašem účtu. Pro dobití kreditu ke koupi online publikace se prosím přihlaste (pokud nemáte přihlašovací jméno, tak se prosím zaregistrujte).

obalka09Vážené čtenářky a vážení čtenáři,
základní téma vydání časopisu Golf 9/2012 je vskutku nepřehlédnutelné, zneklidňující i kontroverzní. A proč vlastně ne? Vždyť ženy nás nenechávají chladnými ani v běžném životě, a tak není důvod, aby se golfový svět nějak výrazně lišil. Navíc – i když už mají ženy již dlouho své vlastní štědře dotované profesionální turnajové série, své majory a své hvězdy, takže by se bez mužského pojetí golfu a přístupu k němu mohly docela lehce obejít – není tomu tak.

Z ortodoxně mužského pohledu sice ještě stále zaznívá z některých míst spíš nepochopení a odmítání procesů, kdy se ženy stávají součástí již existujících struktur a pravidel, v nichž se následně domáhají změn. Zapomeňme teď ale na Muirfield či další místa, kde se ženy ještě teprve musí prosadit a vezměme na vědomí současnou realitu alespoň Česka, kde to ženský golf mužskému natírá na celé čáře.

Řekněte sami, existuje u nás mužský ekvivalent Kláry Spilkové, kdo z Čechů si zahrál na US Open jako Jana Peterková a nemůžete ani popřít, že oproti trápícímu se Alexi Čejkovi najdete v Sandře Gal a Jessice Korda hned dvojnásobek podstatně úspěšnějších světových hráček s českými kořeny i za „velkou louží". Když pak vezmeme na vědomí, že po zrušení Czech Open na Čeladné i Casa Sereny Open k nám letos přijely díky Prague Golf Masters na Albatrossu už jen nejlepší minimálně evropské profesionálky, není divu, že jsme se na fenomén ženského golfu chtěli podívat podrobněji.

Podle rozhovoru s Martinou Dorníkovou se ženy snáze prosazují zejména díky nižší konkurenci – píle, vytrvalost a trocha štěstí ale chybět určitě nesmí.

A jaký je váš názor? Napište nám!

Josef Slezák, šéfredaktor
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...