Spa Hotel Ulrika

pgacPřed zahájením Valné hromady byli tradičně přijati noví členové PGAC, které přivítal výbor PGAC v čele s prezidentem Petrem Nitrou. Do asociace začátkem roku 2013 vstoupilo 19 nových členů. Valnou hromadu zahájil svým projevem prezident PGAC Petr Nitra. Informoval členy o situaci na poli evropského golfu, kde vesměs ustal golfový boom a počet nových golfistů stagnuje, přičemž Česká republika není výjimkou.

Česká PGA si udržuje i nadále velmi stabilní pozici v PGAs of Europe a Pilsner Urquell Czech PGA Tour je na evropském poli respektována jako zcela ojedinělý a úspěšný nový projekt. Nitra současně vyzdvihl stoupající kvalitu českých hráček a hráčů a ocenil obhájení karty Kláry Spilkové na Ladies European Tour a také postup Marka Nového na Challenge Tour, kde bude nejúspěšnější český profesionál v roce 2013 stálým členem.

Viceprezident PGAC a šéf vzdělávání Mgr. Petr Němec prezentoval nový Zkušební a studijní řád v souladu s koncepcí PGAs of Europe. Zároveň informoval členy PGAC o rolích garantů studentů vzdělávacího programu. Garanti budou součástí programu od letošního roku a každý student dostane přiděleného garanta na základě rozhodnutí Předsednictva PGAC. Garanti s minimální kvalifikací Head Pro a dosaženou herní způsobilostí budou pomáhat studentům ve studiu a také kontrolovat jejich činnost. Závěrem svého vystoupení předal diplomy plně kvalifikovaných profesionálů těm, kteří zakončili tříletý vzdělávací program PGAC ve Five Star Academy.

Zprávu o hospodaření PGAC v roce 2012 přednesl člen výboru Ondřej Trupl. Na něho navázal s informacemi o Pilsner Urquell Czech PGA Tour její promotér Karel Skopový, který je zároveň jednatelem servisní organizace PGAC Service Marketing. Úvodem poděkoval všem partnerům a sponzorům. V poslední sezoně opět zaznamenala turnajová série další nárůst hráčů a zvýšila se i její prezentace v médiích. Ocenil také, že v průběhu sezony se nikdo z hráčů nedopustil žádného prohřešku proti etice a pravidlům. Karel Skopový se vedle Pilsner Urquell Czech PGA Tour zaměřil i na další tři stěžejní projekty. V rámci podpory a rozvoje juniorského a mládežnického golfu uspořádala PGAC spolu se svými partnery a a partnerským areálem na Kaskádě dva juniorské kempy. Jeden předsezónní a jeden prázdninový. O oba kempy byl obrovský zájem a na jejich zdárném průběhu se podílelo hned několik členů PGAC. Významným novým projektem je Golf do škol, kdy PGAC ve spolupráci s ČGF přivádí nenásilnou formou ke golfu děti školního věku. Po seznámení se s golfem na půdě školy dostanou děti šanci rozvíjet své dovednosti v nejbližším golfovém klubu. I tady se při výuce projevuje práce členů PGAC. První ročník má za sebou tzv. stipendijní program, jehož prostřednictvím PGAC společně s cestovní kanceláří Fischer finančně a logisticky podporují účast českých profesionálů na kvalifikačních turnajích nejprestižnějších golfových sérií.

V příštím roce se na Valné hromadě uskuteční volby prezidenta PGAC a Výboru PGAC. Valná hromada schválila složení volební komise, v níž zasednou Jozef Soták, Jan Mergl a Tomáš Gryc.

Valná hromada slouží i k ocenění členů a partnerů za jejich sportovní výsledky a činnost ve prospěch PGAC. Za vítězství v Order of Merit získali tradiční prsten Klára Spilková a Marek Nový. Titul profesionál roku obdržel dlouholetý člen a úspěšný hráč a trenér Petr Štrougal. Speciální ocenění si pak odnesl generální ředitel Cestovní kanceláře Fischer Jiří Jelínek.

Zdroj: pga.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...