Spa Hotel Ulrika

Mergl JanV sérii bilančních rozhovorů s představenstvem České PGA jsme se ptali jednotlivých členů vedení, co plánují a jaké konkrétní změny už se v prostředí profesionálního golfu podařilo realizovat. Tentokrát přinášíme rozhovor s viceprezidentem Janem Merglem

 


 

 

V jakém stavu je rozvoj vzdělávacího procesu PGA, konkrétně u obsahových úprav vzdělávacího programu, a jsou už připraveny nové prvky výukových materiálů a rozvoj e-learningu?

Rozvoj vzdělávacího procesu probíhá plynule a v souladu s námi naplánovaným postupem. V průběhu léta a podzimu doplníme a zkompletujeme materiály pro PGAE, které po výročním kongresu odešleme k prostudování a schválení metodické komisi PGAE. Rozvoj e-learningu a inovace našeho vzdělávacího procesu bude úzce souviset s připravovaným výběrovým řízením na nového managera vzdělávání. Tuto pozici nedávno opustil Rudolf Nechanický, kterému je třeba poděkovat za veškerou odvedenou práci.

Jaké máte další plány a které zahraniční lektory máte nasmlouvány případně byste rád získal pro pořádané semináře?

Rozšiřující semináře nás letos čekají ještě dva. Přijedou Rob Watts a Paul Hurrion. Jedná se o významná jména na golfové mapě. Věřím, že naši členskou základnu obohatí o nové poznatky. V budoucnu chceme reflektovat na podněty od našich členů a zvát na semináře lektory, kteří budou prezentovat témata pro nás potřebná. Určitě bych rád uspořádal i seminář vedený českým lektorem, a věřím, že se to podaří. Kvalita našich trenérů roste, postupně získávají zkušenosti, snad se tedy brzy dočkáme i nějakého výrazného úspěchu na trenérském poli.

Můžeme se těšit na turnaje PGA (strokeplay, matchplay a pairs championship), začaly už jejich přípravy?

Strokeplay již proběhlo, ostatní dva šampionáty bohužel neproběhnou. Jejich příprava a organizace vyžadují více času a potřebné partnery. Myšlenky se nevzdávám, tak snad za rok.

Zlepšila se spolupráce s ČGF, respektive jednal už jste s ČGF o společném programu na růst členské základny či zamýšlených turnajích ECHT nebo LET?

Spolupráce s ČGF se zlepšila, alespoň já to tak vnímám. Na tomto poli pracujeme plynule a pravidelně. Relativně snadno se nám nacházejí průsečíky našich myšlenek, a to zejména na poli sportovního golfu, ale i v oblasti vzdělávání.

Kolik členů už bylo podpořeno v jejich činnosti formou grantů a v jakých oblastech. Případně získal už program kariérního růstu členů PGA nějaké konkrétní obrysy?

Program kariérního růstu běží plynule a nyní stojíme před úkolem zkontrolovat jednotlivé kvalifikace a následně je u některých členů pozměnit na vyšší. Bohužel nás ve zveřejnění dosažených kvalifikací na webu brzdila problematika GDPR, ale věřím, že se již brzy dočkáme nových Head Pro či GP A +. Grantový program je připraven, respektive kritéria udílení grantu. S rozdělením prvních peněz počítáme v roce 2019.

Pokročilo nějak zajištění dostatečného financování PGA, tedy navazování spolupráce se soukromým sektorem, případně máte už rozmyšleno, o jaké dotace a granty by PGA mohla požádat?

Dotace a granty budou dostupné zejména v oblasti vzdělávání, i proto nyní pracujeme na akreditaci našeho vzdělávacího procesu. Soukromý sektor a hledání generálního partnera pro PGA je v gesci Jirky Pospíšila, který na tomto velmi usilovně pracuje.

Myšlenka vybudování vlastní PGA golfové akademie je velký projekt, v jakém stádiu příprav se nachází? A jak je to s návazností na rozvoj junior tour a dětských kempů?

Máme prezentaci pro potenciální resorty, kde by akademie mohly být. Máme základní osnovu a metodiku výuky. V tuto chvíli jednáme se dvěma až třemi resorty, které mají o partnerství s námi enormní zájem. Věřím, že první akademie se značkou PGA bude na světě počátkem následující sezony. Junior tour funguje perfektně vedle „velké" tour, stejně tak i juniorský kemp. Obě tyto aktivity budeme rozšiřovat právě v momentě, kdy získáme alespoň jedno tréninkové zázemí, které budeme moci využívat pod naší značkou.

Převzato z časopisu GOLF 9/2018


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...