Spa Hotel Ulrika

NGLGAni v letošním ročníku nebylo prolomeno „kouzlo" Národní firemní ligy Golfu, které v celé historii soutěže nedovolilo žádnému z týmů zopakovat své vítězství, a tak byl prostřednictvím TOS Znojmo přidán na podestu jednoho z největších domácích putovních poháru název již patnácté firmy. A jak to celé bylo?

Národní firemní liga Golfu se hraje jako jamkovka dvoučlenných firemních týmů, rozdělených pro základní část do dvou skupin – Východ a Západ. Každá ze skupin má svého pavouka, ze kterého tým vypadává až po druhé porážce a z každé skupiny postupují do závěrečných bojů dva nejlepší týmy.

V roce 2012 se semifinále a finále NFLG 2012 uskutečnilo 2. – 3. října v Golfovém resortu Kaskáda. Ze skupiny Západ se do něj probojovaly týmy Darovanský Dvůr (bez porážky) a Skip Trutnov, ze skupiny Východ to byly Gemini Impex Čeladná (bez porážky) a TOS Znojmo.

Semifinálové dvojice stanovuje los, který rozhodl, že se v prvním utkání rozhodne o finalistovi mezi neporaženým týmem Darovanský Dvůr ze skupiny Západ a firmou TOS Znojmo z opravného pavouka skupiny Východ a druhého finalistu určí zápas mezi neporaženým týmem Gemini Impax Čeladná ze skupiny Východ a firmou Skip Trutnov z opravného pavouka skupiny Západ. Neporažené týmy – mírní favorité semifinále – ale v obou případech zklamaly, a tak se prvním finalistou stal TOS Znojmo (4/2) a druhým Skip Trutnov (5/4).

Souboje o prvenství a třetí místo už ale tak jednoznačné nebyly a oba se rozhodovaly až na kultovním osmnáctém greenu – pověstné dřevěné devítce, na které rozhodla jak firma Gemini Impex Čeladná (1/0) o svém třetím místě, tak především TOS Znojmo (2/0) o svém vítězství.

Patnáctý ročník Národní firemní ligy Golfu (NFLG) se uskutečnil za podpory Golfového resortu Kaskáda (dějiště závěrečných kol), cestovní kanceláře Golf Planet, která dlouhodobě věnuje vítězům NFLG hlavní cenu (zahraniční golfový zájezd) a kosmetickou značkou Artego.

Text a foto: Josef Slezák

Veškeré informace o NFLG 2012 najdete ZDE>>>


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...