Spa Hotel Ulrika

RElmostČtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters, který se koná od 31. srpna do 3. září, ozdobí účast Martina Kaymera. Poprvé v historii přijede na turnaj do Česka. Dvaatřicetiletý německý golfista vyhrál US Open (2014) a PGA Championship (2010). Včetně těchto dvou major titulů má na kontě 11 triumfů na European Tour a 3 na PGA Tour. Týmový Ryder Cup vyhrál třikrát.

„Bude to moje premiéra na D+D REAL Czech Masters, a proto se už hodně těším. Slyšel jsem o turnaji a o hřišti jen samou chválu. Těším se do Prahy a do České republiky, kde budu hrát poprvé v mé profesionální kariéře," prozrazuje hráč, který byl v roce 2011 světovou jedničkou.

Kromě Kaymera potvrdila svou účast už dříve další bývalá světová jednička Lee Westwood (vítěz 42 světových turnajů), opět dorazí Američan John Daly (dvojnásobný vítěz majoru) a vůbec poprvé bude na turnaji v Albatross Golf Resortu startovat Darren Clarke, vítěz Open 2011, bývalá světová dvojka a loňský kapitán rydercupového týmu Evropy.

Turnaj Czech Masters má svou jistou budoucnost. Promotérská společnost Relmost prodloužila smlouvu s European Tour do roku 2023.

Významnou roli hraje D+D REAL Czech Masters v rámci Ryder Cupu. Letos bude na Albatrossu začínat kvalifikační bodování a příští rok bude předposledním turnajem celého cyklu. Je tak jediným turnajem v kalendáři European Tour, kde se bude bojovat o rydercupové body dvakrát.

Do turnaje zasáhne minimálně 10 českých golfistů včetně dvou amatérů. Jednoho z nich nominuje Česká golfová federace. Nejúspěšnějším Čechem na D+D REAL Czech Masters je Filip Mrůzek, který dvakrát prošel cutem, loni obsadil 62. místo, což je zatím nejlepší český výsledek v historii European Tour.

Vstup bude opět pro všechny registrované golfisty zdarma, navíc zdarma projde každý držitel jakékoli platební karty Raiffeisenbank a majitel vozu Škoda po předložení klíče od auta. Zdarma je také vstup pro děti do 15 let, seniory a ZTP. Přímé přenosy odvysílá stanice Nova Action a to v plném rozsahu s mezinárodním signálem, to znamená celkem 19 hodin golfu živě.

Dvě novinky se týkají turnajové vesničky. Pro diváky se chystá food festival, půjde o širokou nabídku různých druhů jídel. Nová je merchandisingová spolupráce se značkou Under Armour, která nabídne kolekci Czech Masters v merchandisingovém obchodu.

Text: TZ, RELMOST; Foto: Ladislav Adámek/RELMOST


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...