Spa Hotel Ulrika

caddies2V úterý 23. října 2010 byl při tiskové konferenci na golfovém hřišti ve Slapech představen nový projekt s názvem Asociace profesionálních caddies (APC), který má ambice zasáhnout všechna hřiště v České republice. Asociace si vytkla za cíl sdružovat zájemce o práci caddyho, jejich vzdělávání a v neposlední řadě jim i pomoci při jejich uplatnění.

Zakládajícími členy této nové součásti českého golfu jsou dlouholetí golfisté – pánové Ivo Ipser, Jiří Malec a Petr Mrůzek. Všichni tři mají nepřeberné množství zkušeností s golfem a znají jeho radosti i strasti.
Rozhodnutí, proč založit asociaci, bylo vedeno právě znalostmi problémů, se kterými se potýkají golfisté a následně všechna hřiště u nás.

caddies3Členem a profesionálním „kedíkem" se může stát každý, protože slovo „profesionální" v tomto případě především znamená „odborně na výši". Odbornost při seminářích a školeních APC v několika úrovních vzdělávání budou zajišťovat nejlepší z nejlepších.
Hlavním mottem Asociace profesionálních caddies je „Lépe a rychleji".

Po českých hřištích se pohybuje velké množství golfistů, kteří sice prošli tréninkem a absolvovali následnou zkoušku, ale jejich hra je mnohdy velice pomalá. Ať je to zapříčiněno nezažitými znalostmi pravidel golfu, neznalostí místních pravidel či vlastní nerozhodností. Hra na 18 jamek se pak z klasických 4,5 hodin leckdy protáhne na 6 a více hodin.

Dalším problémem, který lze vypozorovat na našich hřištích, je sice tzv. caddy doprovázející hráče, ale obvykle je to člověk, nemající ani základní znalosti o golfu, a tak spíše překáží či brzdí hru. Samostatnou kapitolou jsou pak rodiče, kteří absolvují hřiště společně se svými dětmi.
Adept, který postupně projde vzdělávací akademií APC, pomůže začínajícím hráčů s hrou, pravidly a etiketou. V žádném případě nebude nahrazovat trenéra, naopak by měl s trenérem spolupracovat, aby jejich klient, tedy golfista výkonnostně rostl. Navíc dobrý caddy dokáže ušetřit hráči několik ran.
Více informací o práci caddyho v Asociaci profesionálních caddies je pro zájemce připraveno na www.proficaddy.com.


Zdroj: TZ, Ivo Ipser


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...