Spa Hotel Ulrika

CO-Filip-Mruzek-3Až na závěrečné osmnácté jamce se rozhodlo o tom, že vítězem 5. ročníku WGM Czech Open, které se hrálo 15. - 18. srpna v Berouně, se stal Filip Mrůzek (na snímku se svou snoubenkou Štěpánkou Čížkovou). Český profesionál vyhrál s rekordně nejnižším skóre -22 v historii turnaje o jedinou ránu před Portugalcem Tiagem Cruzem, který na poslední jamce neproměnil metrový putt, jímž by si vynutil play-off. Třetí skončil Aleš Kořínek (-19), čtvrtý a zároveň nejlepší amatér Gordan Brixi se skóre -11.

Mrůzek vstupoval do finálového kola s náskokem dvou ran na Cruze a čtyř na Kořínka a od začátku si neustále udržoval odstup od svých pronásledovatelů. První devítku zvládl za čtyři rány pod par, a když po čtrnácté jamce a úžasně proměněném puttu z 25 metrů vedl už o čtyři rány, zdálo se být o vítězi jasno. „Ani v duchu mě v tu chvíli nenapadlo, že by se něco mohlo zkomplikovat," přiznal 26letý vítěz turnaje z roku 2015.
Jenže Cruz ve finiši zabral, zapsal dvě birdie a přiblížil se českému hráči na rozdíl dvou ran. Napínavé dostihy gradovaly na osmnáctce. Mrůzek šel na green pětiparu až třetí ranou, ale z 85 metrů nečekaně přestřelil a míček skončil ve vodě. Po chipu pak zachraňoval bogey z metrové vzdálenosti. „To byl asi ten nejtěžší test za celé čtyři dny. Nebyl to jednoduchý putt, ale věděl jsem, že ho musím dát a půjdu do rozehrávky," prozradil Mrůzek.
CO-Tiago-CruzCruz (na snímku) totiž byl druhou ranou na greenu a putoval eaglu, neproměnil, ale i tak putt z metru by mu stačil na play-off a šanci turnaj vyhrát. Jenže minul. „Ztrácel jsem už čtyři rány, ale zabral jsem a vrátil se zpět do hry. Navíc Filip na osmnáctce chyboval, měl jsem šanci, ale asi jsem byl také trochu nervózní a putt neproměnil. Škoda, turnaj se mi moc líbil," konstatoval 36letý Portugalec se zkušenostmi z European i Challenge Tour, který nakonec dohrál se skóre -21, ránu za vítězem.

„Zbytečně jsem zazmatkoval a byly to nervy. Vůbec jsem nepočítal s tím, že by Tiago ten putt nedal, protože celé kolo puttoval skvěle. Jsem rád, že jsem vyhrál a potvrdil, že jsem zase o něco silnější hráč. Bojoval jsem s únavou, hrál sedmý turnaj v řadě a po druhém kole přemýšlel o odstoupení. Nakonec jsem udělal nový rekord, svůj osobák i rekordní vítězné skóre, takže spokojenost," prohlásil 26letý český profesionál, který se stal prvním hráčem, který dokázal turnaj vyhrát dvakrát a odnesl si za titul i prémii 200 tisíc korun.

Pro třetí příčku si bezpečně došel Kořínek. V posledním kole zahrál pět ran pod par. „Poslední kolo bylo super, sešli jsme tři hráči ve flightu, kteří si sedli, a myslím, že jsme předváděli hezký golf. Snad jen ve třetím kole jsem trochu vypadl z tempa, ale jinak jsem byl spokojený se svou hrou," konstatoval Kořínek.

CO-Gordan-Brixi-3Teprve 16letý amatér Gordan Brixi (na snímku) sice ve čtvrtém kole své skóre pod par nestlačil, ale i tak bezpečně udržel čtvrté místo i pozici nejlepšího amatéra na turnaji. Výsledkem -11 i umístěním stanovil nový rekord pro amatéry během pětiletého trvání turnaje. „To mě samozřejmě moc těší. Dneska to bylo trochu hroší, pin pozice byly zase o něco těžší, trochu víc foukalo a moje hra nebyla taková jako v předchozích dnech, ale výsledek je i tak skvělý," usmíval se Brixi.

Konečné výsledky ZDE:
https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/vysledkova-listina-kategorie?id=532331334&categoryId=532331349

Text: Alois Žatkuliak; foto: Robin Drahoňovský


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...