Spa Hotel Ulrika

CGF-2013Podzimní mimořádná konference ČGF se odehrála v pátek 18. října v Golf Resortu Mladá Boleslav. Delegáti golfových klubů se krátce po 11. hod. sešli v usnášeníschopném počtu více než 130 osob disponujících více než 80 hlasy, aby rozhodli o důležitých tématech českého golfu. Na snímku prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

V úvodním projevu prezident ČGF Zdeněk Kodejš informoval mimo jiné o tom, že plánované stěhování sídla ČGF se neuskuteční, neboť došlo k uzavření výrazně výhodnější smlouvy se současným pronajímatelem v Erpet Golf Centru. Tím pádem odpadl jeden bod programu..

Zásadním bodem konference bylo hlasování o zrušení Centrální mimoklubové registrace (CMR), jejíž počátek existence sahá do roku 2001. Po krátké výměně názorů v diskusi došlo poměrně jednoznačným výsledkem hlasování ke zrušení CMR k 31. prosinci 2013, čímž z programu konference vypadly následné body, které měly řešit změnu stanov ČGF ohledně podmínek členství v CMR a výše příspěvků.

Téměř stoprocentní většinou hlasů delegátů byla do funkce hospodáře ČGF potvrzena Maria Stilerová, která se tak stala historicky první ženou v nejužším vedení ČGF.

Ožehavým tématem rokování bylo zamítnutí žádosti Green Fee Golf Clubu o.s. o přijetí do ČGF. Tento klub se proti zamítavému rozhodnutí výboru ČGF odvolal a o jeho členství ve federaci měli hlasováním rozhodnout delegáti. Karel Štaubert zastupující zmiňovaný klub svým projevem však přítomné příliš nepřesvědčil a žádný delegát nehlasoval pro to, aby se Green Fee Golf Club stal členem ČGF.

Program konference pokračoval prezentováním práce výboru ČGF od března tohoto roku a diskusí na téma využití finanční rezervy ČGF. Jedním z předložených návrhů byla investice do podpory vzdělávání mladých profesionálních trenérů, která by měla vést k tomu, že budou schopni vracet své nabyté znalosti a zkušenosti do fungování tréninkových center a při výchově reprezentantů. Dále bylo v rámci návrhu na rozvoj projektu Golf do škol promítnuto krátké video ze Španělska, kde golf je už součástí školní výuky. Výbor ČGF konstatoval, že takováto situace je stavem, do něhož by se český golf ve výhledu několika let také velmi rád dostal.

Závěrem nutno vyzdvihnout, že atmosféra mimořádné konference ČGF byla nebývale klidná a schváleným programem se postupovalo jako nůž máslem. „Doufejme, že se v tomto trendu ponesou i další konference ČGF a že průběh té dnešní můžeme považovat za příslib klidné éry českého golfu," komentoval na sklonku odpoledne dění v Mladé Boleslavi prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

Text a foto: cgf.cz/Tereza Blažková a Zdeněk Sluka


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...