Spa Hotel Ulrika

matura2Už popáté vyměnili lyžaři zimní výbavu za golfové hole v rámci Turnaje mistrů sportovců a osobností a zápolili na greenech. Po loňské výhře bývalé běžkyně na lyžích Ivany Rádlové letos kralovali na hřišti v Karlových Varech skokani a turnaj dvojic ovládli Jan Matura s Lukášem Hlavou.
Vítěz dvou závodů Světového poháru v Sapporu v uplynulé sezoně Matura a Hlava vyhráli v kategorii sportovců před trenérem Davidem Jiroutkem s Romanem Koudelkou. Na pomyslný bronzový stupínek vystoupili bývalý vítěz Světového poháru a Turné čtyř můstků Jakub Janda s asistentem trenéra Radkem Židkem.

"Letos jsem hrál osmnáctku teprve podruhé a loni jsem tomu taky moc nedal, protože léto bylo nabité, ale moc mě to baví," řekl Matura. Desátý muž konečného pořadí SP si už v roce 1997 přivezl golfovou hůl z Ameriky. "Ani jsem nevěděl jakou, jen jsem si šel občas zablbnout na pole," řekl.
Na skutečný golf došlo, až když začal na greeny vyrážet celý skokanský tým. "Já se přidal o rok později a začínám třetí sezonu," řekl Matura. Před začátkem přípravy na olympijskou sezonu ještě načerpá síly na dovolené v Dominikánské republice.
Cenu za nejdelší drive, první ránu na jamce číslo tři, si odnesl skikrosař Tomáš Kraus. "Trefil jsme jedinou ránu a zrovna tam," smál se dvojnásobný mistr světa, který uplynulou sezonu skončil předčasně po pádu na světovém šampionátu.
Tradičně mezi nejlepší patřili hokejisté Lukáš Mensator a Václav Skuhravý, poprvé po zimě vyndal z garáže hole i běžec na lyžích Martin Koukal. Ještě delší pauzu měl olympijský vítěz v akrobatických skocích Aleš Valenta. "Hrál jsem po pěti letech a moje forma se kupodivu nezlepšila, spíše naopak," řekl.

Zdroj: ČTK


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...