Spa Hotel Ulrika

Golfistaroku2016-pohledVyhlášení ankety Golfista roku za rok 2015, ve které si sami hráči volí ty nejlepší ze svého středu, se uskutečnilo ve čtvrtek 3. března 2016 v karlovarském hotelu Ambassador. A tituly? S výjimkou mladičké Sáry Kouskové, která zvítězila v kategorii amatérek, se žádné další překvapení nekonalo. Amatérem roku byl zvolen Vítek Novák (na snímku), profesionálem roku Filip Mrůzek; titul profesionálky roku a současně i absolutní titul za rok 2015 získala Klára Spilková.

Kategorii amatérských golfistů tentokrát mezi ženami ovládla Sára KOUSKOVÁ, svěřenkyně Slavíček Golf Academy, která na sebe v loňském roce upozornila vítězstvím mezi ženami na Mezinárodním mistrovství Rakouska a úspěšným startem v družstvu na Mistrovství Evropy hráček do 18 let na brněnské Kaskádě. Na druhém místě se umístila Kateřina Vlašínová z golfového klubu Austerlitz, třetí Kristýna Frýdlová z golfového klubu Erpet Praha.

Golfistaroku2016-vitekMezi muži si pro titul amatérského golfisty roku došel karlovarský rodák Vítek NOVÁK z golfového klubu Karlovy Vary. Historický první český amatérský hráč, který dokázal projít cutem na turnaji European Tour a 19. hráč loňského Mistrovství Evropy mezi muži, které se uskutečnilo na slovenském Penati a člen evropského týmu Jacque Leglise Trophy z roku 2014. Druhé místo si nakonec odnesl loňský vítěz Jakub POKORNÝ z golfového klubu Erpet Praha, třetí se umístil Jiří ZUSKA mladší z golfového klubu Podbořánky.

Anketu profesionálních hráčů již podruhé ovládla česká profesionální hráčka Klára SPILKOVÁ. Stabilní česká hráčka a členka Ladies European Tour má za sebou nejúspěšnější sezonu mezi profesionálkami a v roce 2015 se umístila na 21. místě žebříčku Order of Merit. Jako jediná hráčka se pravděpodobně zúčastní i letošních letních olympijských her v Rio de Janeiro a jejím snem je nést českou národní vlajku při slavnostním nástupu všech sportovců. Druhé místo nakonec získala Lucie HINNEROVÁ z resortu Kaskáda, třeří se umístila Šideri VÁŇOVÁ z golfového klubu Erpet Praha.

Mužskou kategorii získal po zásluze nejlepší český profesionální hráč loňského roku Filip MRŮZEK. Hráč, kterému se po 21 letech podařilo navázat na úspěšný cut Jiřího Jandy a historicky první český hráč, který si třetím místem na turnaji Pro Golf Tour v Egyptě získal body do oficiální světového golfového žebříčku. V loňském roce také šestkrát ovládl českou PGA Tour, stal se vítězem Order of Merit a úspěšně prošel až do finálové fáze Q-school European Tour ve Španělsku. Na druhém místě se umístil Jan CAFOUREK, třetí pak Lukáš TINTĚRA.

Pro zvláštní cenu partnerů večera si tentokrát osobně došel mezinárodní rozhodčí Michael JON. Uznávaný mezinárodní rozhodčí, který dnes patří mezi evropskou špičku a je jedním ze stálých rozhodčích na Ladies European Tour, šéfredaktor časopisu ForGolf a člověk, který golf reprezentuje nejen v Česku, ale dnes již po celém světě.

Cenu sportovních novinářů za rok 2015 získal po zásluze majitel promotérské společnosti Relmost a organizátor turnajů European Tour a Challenge Tour v České a Slovenské republice Petr DĚDEK. Do České republiky v roce 2012 nejprve vrátil European Challenge Tour, o dva roky později pak i European Tour. Historicky poprvé se mu podařilo na turnaj v České republice získat bývalou světovou jedničku a světového formátu, kterým je Lee Westwood. I přes skeptické prognózy bude jeho společnost Relmost letos pořádat již pátý turnaj Challenge Tour a třetí European Tour .

Text a foto: TZ, Jan Hrubeš, Golfistaroku.cz

GOLFISTA ROKU 2015 - KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ANKETY

CENA PARTNERŮ ANKETY
Michael JON

AMATÉR - ŽENY
1. Sára KOUSKOVÁ
2. Kateřina VLAŠÍNOVÁ
3. Kristýna FRÝDLOVÁ

AMATÉR - MUŽI
1. Vítek NOVÁK
2. Jakub POKORNÝ
3. Jiří ZUSKA jun.

PROFESIONÁL - ŽENY
1. Klára SPILKOVÁ
2. Lucie HINNEROVÁ
3. Šideri VÁŇOVÁ

PROFESIONÁL - MUŽI
1. Filip MRŮZEK
2. Jan CAFOUREK
3. Lukáš TINTĚRA

CENA SPORTOVNÍCH NOVINÁŘŮ
Petr DĚDEK

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ ANKETY
Klára SPILKOVÁ


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...