Spa Hotel Ulrika

Mruzek-FV závěrečném finále na 36 jamek eLED.CZ Czech PGA Tour MatchPlay Championship, které se odehrálo 17.–20. července v Mladé Boleslavi, dokázal Filip Mrůzek zvrátit nepříznivý vývoj a zvítězit na třiatřicáté jamce 4/3, čímž obohatil své konto o 80 000 Kč. Vítěz celého turnaje Filip Mrůzek hru hodnotil: „Úplná paráda! Podle mě rozhodla pauza mezi prvním a druhým kolem. Do té doby Martinovi padalo na co sáhnul. Po přestávce se to přesně otočilo a padalo tam všechno mně. V tomto horku rozhodovaly maličkosti – mně pomohlo, že jsem se průběžně chladil a občerstvoval a taky pomoc kedíka byla důležitá." Turnaj se hrál o celkovou dotaci 250 tisíc Kč, vítěz získal 80 tisíc, poražený finalista pak 40 tisíc.

Lépe začal Martin Příhoda, který po 18. jamce vedl o tři, mohl být dokonce o čtyři jamky lepší, kdyby na osmnáctce proměnil kraťounký putt. Po přestávce však přišli úplně jiní hráči, každý využil pauzu zřejmě jinak. Filip Mrůzek se s odpoledním horkem lépe srovnal, rychle vyrovnal skóre a nasadil trhák. Na patnáctku (nejdelší jamka v ČR) nastupovali hráči s tím, že Martin Příhoda musí všechny čtyři zbylé jamky vyhrát, aby měl šanci na prodloužení. Hned na patnáctce se mu to však nepodařilo (oba byli na greenu v regulaci a Martin svůj – delší – pat do birdie neproměnil a bylo hotovo).
Martin Příhoda po hře moc hovorný nebyl, svou hru shrnul: „Do osmnáctky to bylo dobré, vedl jsem o tři. Po pauze jsem se potýkal se ztrátou koncentrace. Prohrál jsem si to sám, nemohl jsem se dostat do hry". Při poukazu na zajímavou finanční prémii a skok v Order of Merit však pookřál a soupeřům vzkázal: „Do Mstětic v srpnu přijedu a budu se o výsledek zase prát!"

Od čtvrtka do neděle se na golfovém hřišti Sand Martin's Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi rozhodovalo o profesionálním mistru České republiky v golfové jamkovce.
Finálovým dnem dnes vyvrcholily boje o mistra České republiky v jamkovce golfových profesionálů. Boj o třetí místo pro sebe rozhodl Aleš Kořínek, který ke zdolání Stanislava Matuše potřeboval 19 jamek.

Aleš Kořínek se k dnešní hře rozpovídal: „Ani jeden jsme dnes nehráli „životní golf", bylo to dost vyrovnané, na začátku jsem dokonce trochu zaspal a po dvou jamkách jsme o dvě prohrával. Pak jsem trochu přitlačil a po devítce jsem o jednu vedl. Pak se ale Standa rozehrál, začal lépe patovat, já si občas špatně přihrál a výsledkem byl trhák o 2 jamky. Chyboval jsem i na patnáctce a když jsem před sedmnáctkou prohrával o dvě, rozhodl jsem se zariskovat. Druhou na ostrovní green jsem pálil ze 192 metrů, klaplo to a balonek jsem správně zastavil, a pak jsem patem tu jamku stáhnul. Na osmnáctce jsem drajvem zkusil trefit green (opět ostrovní), ale napálil jsem to asi tak o 60 metrů vpravo. Nakonec se ukázalo, že to bylo spíš dobře, druhou jsem si přihrál k jamce a třímetrový putt proměnil. Tím pádem jsme na tom byli po 18 jamkách stejně a rozhodla dodatečná, devatenáctá jamka. Tam jsem měl psychicky navrch a to rozhodlo."

Příští turnaj se hraje od 14. do 17. srpna ve Mstěticích.

Pořadí MČR v jamkové hře profesionálů:
1. Filip Mrůzek
2. Martin Příhoda
3. Aleš Kořínek
4. Stanislav Matuš

Kompletní pavouk ZDE>>>

Text: Radovan Vrátný, foto: Josef Slezák

Mruzek-Prihoda-600


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...