Spa Hotel Ulrika

Spilkova ilKlára Spilková má za sebou již devátý turnaj této sezony, Ladies German Open presented by Marriott, který se hrál od 17. do 20. července 2014 na hřišti Golf Club Wörthsee. Do turnaje naskočila ve skvělé formě a udržela si ji až do konce. V prvním kole zahrála 67 ran (-5), ve druhém 68 ran (-4) a přenocovala v TOP 10. Ve třetím kole udržela a znovu zapsala 68 ran (-4), čtvrté kolo 69 ran (-3). S celkovým výsledkem -16 ran, obsadila dělené 9. místo.

Klára Spilková se vrhla do turnaje ve skvělé společnosti, s Němkou Sandrou Gal a Američankou Cheyenne Woods. Zahrála bezchybné kolo s pěti birdie. „Do Německa jsme přijeli už v pondělí. Po British Open jsem byla den a půl doma, kde jsem si jen vyměnila čisté oblečení. Na hřišti Wörthsee jsem poprvé. Hřiště je parkové, některé jamky jsou poměrně úzké a je důležité umístit dobře první ránu. Jinak tu máme krásné počasí a skvělou atmosféru," sdělila nám hráčka hned v úvodu. „První kolo jsem hrála se Sandrou a Cheynne. Byl to velice příjemný flight a přišla nás podpořit spousta diváků. Dokonce i někteří Češi. Hrála jsem vyrovnaný golf a spadlo mi tam jednoduše pět berdíků," informovala o průběhu prvního kola Klára.

Druhé kolo zapsala česká profesionálka jedno bogey, tři birdie a jednoho eagla. Skvělé kolo za 68 ran ji posunulo na 6. místo s celkovým výsledkem -9. Cut se ustálil na hodnotě -1. „Dneska bylo ještě tepleji než včera, ale ve flightu zůstala stále stejně dobrá nálada. Hrála jsem znovu vyrovnaný golf až na malé zaváhání na páté jamce, kde jsem zahrála bogey. Potom jsem si však spravila chuť několika berdíky a eaglem na jamce č. 15, po proměně patnácticentimetrového puttu. Ještě na poslední jamce jsem zahrála luxusní ránu po nevydařeném drivu, kde míč ležel hodně vlevo pod stromy se špatným výhledem na vlajku," popsala.

Třetí kolo provázely ještě tropičtější teploty než dny předešlé. Spilková startovala třináct minut po poledni a po celém dni stanula na průběžném výsledku -13, kdy zahrála stejný výsledek jako den předešlý, a to -4. Součet -13 znamenal její nejlepším skóre po třech kolech v dosavadní kariéře. „Dnes jsme tu měli pořádné vedro. Na sluníčku mohlo být něco okolo 38 stupňů. Hrála jsem stále konzistentně jako ve dnech předešlých. Bogey jsem dala pouze na jamce č. 10, kde jsem zahrála trojputt z dvaceti centimetrů. Plno puttů do birdie mi dnes objíždělo jamky, takže zítra už tam všechny spadnou," hýřila optimismem devatenáctiletá Češka.

Do posledního kola se pustila s velkým očekáváním a hned na první jamce zapsala birdie. Ta zahrála celkem čtyři a k tomu jedno bogey. Během hry musela několikrát vytáhnout eso z rukávu v podobě chipu po nevydařené ráně do greenu, neboť foukal proměnlivý vítr. „Mám velikou radost, že jsem celé čtyři dny udržela velice vyrovnaný výsledek. Hraju moc dobře a před turnajem na Dýšině se cítím skvěle. Už se těším na příští týden a doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce lidí. Na vás všechny se už moc těším a nezapomeňte, že příští týden ladíme české barvičky," pozvala Klára své fanoušky na Dýšinu.

Po turnaji nasedla do svého volva a zamířila zpět do Prahy. Užije si jen den volna, kdy zavítá do rádia na rozhovor ohledně blížícího se dalšího turnaje LET – Sberbank Golf Masters, který se hraje od 25. do 27. července 2014 v Plzni.

Text: Monika Dvořáková, ilustrační foto: klaraspilkova.eu


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...