Spa Hotel Ulrika

Lieser-Kunka-2014Víte, že si hvězdy českého i evropského golfu dávají poslední červnovou sobotu dostaveníčko na hřišti v Ostravici? Severomoravský resort tak zažije 28.–30. června klání nejlepších českých golfistů v rámci turnaje Moravia Cup 2014 – čtvrtého podniku ze seriálu Czech PGA Tour.

Hrát by zde měla téměř kompletní česká špička v čele s vítězem prvního turnaje na Kaskádě Lukášem Tintěrou a Stanislavem Matušem, velmi kvalitní je i zahraniční účast a samozřejmě nebudou scházet nejlepší amatéři. Skvělé výsledky – vítězství ze Skalice a Kunětické Hory bude chtít potvrdit Holanďan Sven Maurits, sekundovat mu určitě bude chtít Brit Craig Farrelly či v Anglii hrající Pákistánec Daanyal Spalding.

Ve startovním poli bude bohužel poprvé scházet bývalý desetibojař Roman Šebrle, kterého v neděli čeká premiéra v moderátorském křesle Hlavních zpráv na Primě.
Prvních deset hráčů v leaderboardu získá automaticky právo startu na jamkovce hrané od 17. července v Mladé Boleslavi.

Celková dotace turnaje činí 400 000 Kč (14 880 Eur). Vstup na hřiště je po všechny dny volný a zdarma. Hodinový přenos z turnaje odvysílá TV Nova Sport, Sport 5, Fanda a samozřejmě Golf Channel.

V minulých třech turnajích dominoval dvakrát Nizozemec Sven Maurits, který si přišel na hezkých 191 tis. Kč a jednou Lukáš Tintěra. Finančně nejúspěšnějším českým hráčem je Ondřej Lieser s výdělkem téměř 110 tis. Kč.

Czech PGA Tour:
Je nejvyšší česká profesionální golfová Tour. Hraje se pod záštitou nejvyššího orgánu českého profi golfu – PGAC a je především určená českým hráčům. Díky skvělé organizaci a vynikajícím finančním podmínkám je stále více vyhledávaná i zahraničními golfisty. Celá Tour se v roce 2014 skládá z 9 turnajů hraných v Česku, na Slovenku a v Rakousku. Grand Finále uvidí v říjnu brněnská Kaskáda. Hráči si na odměnách rozdělí skoro 5 milionů korun. Promotérem je od roku 2014 společnost Česká 1, spol. s r. o.

Text a foto: Radovan Vrátný, Česká 1

Více na www.czechone.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...