Spa Hotel Ulrika

Ostravice HuvarovaV roce 2015 reprezentovala Karolína Huvarová ČR na Mistrovství světa v bikini fitness v Budapešti, získala titul vicemistryně v této disciplíně na Mistrovství Moravy a Slezska v kulturistice a fitness. Vlastnila také fitcentrum ve Fulneku, připravovala kondiční trénink pro fotbalisty Baníku Ostrava, vystudovala Ostravskou univerzitu a perfektně tančí.

Dnes bikini fitnesska Karolína Huvarová (32 let) žije se svým přítelem převážnou část roku v USA, kde se věnuje hlavně kondičnímu trénování a momentálně připravuje ranaře ze Severní Karolíny, kteří chtějí do NHL. Kromě hokejistů se ale začala aktivně věnovat také golfu. Na golfovém hřišti v Ostravici získala i „zelenou kartu". Jak vnímá golf a co říká na své začátky, to si můžete přečíst níže.

Považujete golf za fyzicky náročný sport?

Pro někoho určitě může být fyzicky náročný, nicméně já jsem zvyklá na velkou zátěž, proto po fyzické stránce nemám problém.

A psychická náročnost hry?

Tak tady je to horší. Myslím si, že pro každého člověka, který s golfem začíná, je to náročné. Vliv okolí je velký, nervozita, ale také sžití se s držením hole a správným švihem. To na mě působí strašně moc a těším se, až ta nervozita odpadne a začnu golfem relaxovat, protože o to jde především. Stresu zažíváme denně spoustu, golf je jedním z prostředků, jak jej odbourat.

Jak na vás golf působí?

Před pár lety jsem v Miami navštívila golfový turnaj. Viděla jsem spoustu známých hvězd golfového nebe a říkala jsem si, že je to strašně nudný sport. I pro diváky. Dnes se na to ovšem dívám úplně jinýma očima. Když člověk odpálí míč, zazní to pověstné správné cvaknutí a míček letí daleko a přesně tam, kam jste chtěli, je to úžasný pocit. A myslím si, že právě proto se ke golfu přiklání stále více a více lidí. Navíc se hraje venku. Dnes devadesát procent svého času trávíme někde zavření – v kanceláři, doma nebo, v mém případě, i ve fitku, tudíž je to příjemná změna.
Až se golf naučím tak, že nebudu muset přemýšlet nad spoustou základních věcí, bude mě jistě hodně bavit. Po první lekci jsem byla v depresi, že mi to nejde, že to nelítá tak, jak by mělo, že je to strašně těžké. Ted už je to lepší. Už to lítá. Akorát ten směr musím ještě dopilovat.

Co vás na hře baví?

Nejlepší část celého golfu je právě odpal, kdy zazní ten pěkný zvuk. To se mně moc líbí. Jinak mě asi nejvíc baví krátká hra, ale je to určitě dáno tím, že v dlouhých odpalech si ještě nejsem stoprocentně jistá a znervózňují mě. Ale je to všechno jen o tréninku. Žádný učený z nebe nespadl.

Už víte nebo máte někoho, s kým budete chodit hrát?

Chodíme hrát s přítelem, ale už mám i dvě kamarádky, které hrají delší dobu a právě na Ostravici, takže si určitě popřejeme pěknou hru.

Která část hry se vám líbí nejvíc? Putting, odpal nebo přihrávky na green?

Za mě určitě putting. Ten si myslím, že mi i jde. Proto mě baví.

A která část hry vám jde naopak nejméně?

Jsou to právě ty první dlouhé odpaly. Tam potřebuji získat jistotu.

Co říkáte na častou představu, že golf je jen pro bohaté?

I já jsem měla takovou představu a myslím si, že tomu tak před pár lety ještě bylo. I co se týká členství v golfových klubech. Teď jsem byla překvapena cenou na Ostravici. Vidím, že se golf stává dostupnější pro širší veřejnost. Ano, počáteční náklady jsou větší – kurz s trenérem, hole, oblečení, ale nic z toho se vám nezkazí, takže když u golfu zůstanete, vklad se vyplatí.

Jak se vám líbí na Ostravici?

Na Ostravici je krásně. Úžasná příroda, čistý vzduch, prostě skvělý únik z velkoměsta. Velmi příjemně mne překvapila vysoká kvalita ubytování, navíc jsou zde milí a přátelští lidé.

Jaký máte dojem z ostravického hřiště? Jak se vám na něm hrálo?

Hřiště je obrovské. Když jsme ho šli poprvé, byla jsem vyděšená. Bylo to opět něco jiného než na odpališti nebo na cvičné jamce. Paní trenérka nám ještě ukazovala vodní a pískovou překážku, kterým jsme se měli vyhnout. Šel z toho strach. Ale asi na desátou ránu jsem míček dostala do jamky.

Chcete se v golfu dále zlepšovat?

Určitě ano. Brzy odjíždím zpátky do Spojených států, kde kondičně připravuji hokejový tým, a jeden z našich partnerů je rovněž golfista. Budu se snažit trénovat minimálně dvakrát týdně.

Co říkáte na vedení tréninků a trenéra?

Paní trenérka Dagmar Kláskova byla úžasná. Hlavně trpělivá. Vše nám krásně vysvětlila a ukázala. Teď už jen stačí to rozvinout.

Doporučila byste golf svým přátelům?

Už jsem Ostravici doporučila několika mým přátelům a známým. Pravidelně také postuji příběhy a příspěvky na můj Instagram a Facebook, takže všichni vědí, že jsem se dala na tento sport. Ráda ukazuji, že se dá golf naučit a může ho hrát každý. Viděla jsem tu i malé děti, které odpalovaly lépe než kdejaký dospělý. Je skvělé, že jsou vedeny ke sportu. V dnešní době je to téměř vzácnost.

Převzato z časopisu GOLF 10/2018
Text a foto: GR Ostravice


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...