Spa Hotel Ulrika

Jilek TMR 250Vstup společnosti Tatry mountain resorts (TMR) do prostředí českého golfu byl promyšleným tahem vedoucím k naplnění jasných vizí. Nevěříte? Pak se pozorně začtěte do rozhovoru s Čeňkem Jílkem, statutárním ředitelem TMR pro Českou republiku.

Proč si společnost TMR vybrala jako svou novou akvizici právě česká golfová hřiště?

V první řadě se jedná o další logické rozšíření služeb, které dokážeme našim zákazníkům poskytovat. Kromě lyžování a aquaparků tak vzniká letní protiváha k našim aktivitám, kterou jistě ocení velká část našich klientů. Česká republika má skvělé podmínky pro golfisty. V přepočtu na obyvatele máme jednu z nejlepších infrastruktur v Evropě. Přesto se úspěch a masové rozšíření sportu v této zemi stále nedostavuje. Věříme, že naše společnost má možnost napomoci této změně.
Cestu dlouhodobých nájmů jsme zvolili, protože víme, že v České republice existuje početná skupina majitelů golfových hřišť, kteří tyto resorty vybudovali, ale nyní je pro ně velmi těžké je provozovat, neboť jejich hlavní obor podnikání je jinde a resorty pro ně představují spíše dotovanou záležitost. Těmto majitelům hřišť TMR nabízí nejsnadnější cestu, jak svůj resort pronajmout nebo předat do správy profesionálům a zajistit mu tím další rozvoj a prosperitu.

Jaké jsou plány TMR v rámci českého golfu?

Rádi bychom vytvořili síť špičkových golfových hřišť a díky tomuto propojení chceme poskytovat služby, které prozatím v České republice nejsou, nebo ty stávající rozšířit a nadále zvýhodnit pro naše zákazníky. Na druhé straně věříme tomu, že aktuální počet golfistů v České republice neodpovídá potenciálu této země, a tak chceme zcela jistě také navýšit počet hráčů tohoto krásného sportu.

Chystáte pro tuzemské golfisty nějaké zásadní novinky?

Určitě. Novinek, které bychom chtěli vytvořit, bude více, ale musíme vše připravovat postupně. V první řadě nyní vzniká Central golf club, který bude působit rovnocenně na Kaskádě i Ostravici a v budoucnu na všech dalších hřištích TMR. Nabídneme zde velmi levné varianty členství jen s několika fee, které si ale hráči budou moci odehrát na kterémkoliv z našich hřišť bez omezení. K dispozici rovněž bude velmi atraktivní varianta neomezené hry na obou (v budoucnu všech) našich hřištích. To by měl být první krok k vytvoření nové golfové komunity. Samozřejmě neustále hledáme drobná zlepšení, pomocí kterých učiníme naše hřiště ještě atraktivnější nejen pro hráče z Česka, ale také z celého světa.

Budete své golfové aktivity rozšiřovat také na Slovensko nebo do Polska?

Určitě ano. V budoucnu jistě rozšíříme své golfové aktivity i do zahraničí. Díky našim současným aktivitám jako první samozřejmě připadají v úvahu právě Slovensko a Polsko, ale další možnosti se nabízejí v Rakousku, kam už nyní rozšiřujeme své další volnočasové aktivity.

Čekají nás na vašich resortech na Ostravici a v Brně nějaké konkrétní změny v této sezoně?

V první řadě začleníme hotely a restaurace v našich resortech do sítě TMR a tím pádem nabídneme svým klientům možnosti nejen zimních, ale také letních aktivit a ubytování. Vše také zahrneme do našeho programu GoPass, tudíž budou moci naši hráči využívat mnoho dalších výhod i mimo golfové prostředí. Věříme totiž, že naše letní a zimní klientela je dosti podobná. Již nyní máme do programu GoPass zapojeno více než 1 200 000 osob a těmto klientům chceme nabídnout i naše nové resorty.

Existuje něco, co se golf může naučit od lyžařů?

Mezi těmito dvěma sporty určitě najdeme řadu paralel a věříme, že i mezi golfisty je mnoho lyžařů a naopak. Ti by měli ocenit naši sjednocenou nabídku. Pokud jde o poučení, tak jistě nějaká najdeme. Hned mne napadá princip plovoucích cen, které nám v lyžování pomáhají vyrovnat stejný problém, na jaký narážíme i v golfu. I zde je velká část hřišť o víkendu přeplněna, zatímco ve všední dny zejí prázdnotou. Proč tedy hráčům nenabídnout hru ve všední dny výrazně – ale opravdu výrazně – výhodnější než o víkendu. Těchto parametrů, které vstoupí do ceny, pak může být mnohem více. S cenou je pak možné pracovat na denní bázi a umožnit tak každému najít tu nevýhodnější nabídku právě pro sebe. Jedná se sice v českém prostředí o novinku, ale věříme, že jde o správnou cestu.

Jaký je váš osobní vztah ke golfu a kde hrajete nejraději?

Golf jsem začal hrát před pěti lety. Nejčastěji hraji v Prosečném, což je malá devítka v blízkosti Vrchlabí, kde žiji. Zároveň ale, když mi mé pracovní vytíženi dovolí, rád vyrážím poznávat nová hřiště v celé České republice. Z mých oblíbených bych jmenoval Kunětickou Horu, Mstětice, Mladou Boleslav či Albatross.

Převzato z časopisu GOLF 3/2019
Více na www.tmr.sk


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...