Spa Hotel Ulrika

Golf žije prvním turnajem PGA Tour po koronavirové pauze, neustávají ale také dozvuky nedávné veleúspěšné exhibice Tigera Woodse s Philem Mickelsonem. Při akci The Match II. se vybrala kulatá sumička na boj pro Covid-19 a spokojeni byli i televizní diváci. A jen co se začalo čile spekulovat o tom, zda bude i třetí pokračování a kdo by v něm mohl hrát, o účast se nepřímo přihlásil i bývalý basketbalista Charles Barkley. Známý šoumen sehrál v druhém klání velkých rivalů výraznou roli spolukomentátora a pokud by byl osloven, rád si prý s oběma hvězdami zahraje: má jen dvě podmínky: „Pokud budu moct během kola pít a kouřit, nemám s účastí nejmenší problém," prohlásil Barkley v televizní show Dana Patricka.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Desetinásobná majorová vítězka Annika Sorenstam rozšířila řady golfových hvězd, které pomáhají méně úspěšným kolegům v boji s výpadkem profesionálních soutěží způsobeným koronavirovou pandemií. Slavná hráčka totiž v minulých dnech oznámila založení fondu, jehož prostřednictvím rozdělí plných 50 tisíc dolarů mezi mladé ženské golfové talenty na Symetry Tour. Projekt nazvaný ANNIKA Foundation Crisis Relief Fund by měl celkem stovce hráček věnovat šek v hodnotě pěti set dolarů. Letošní Symetra Tour, která je už řadu let včleněna pod LPGA Tour, stihla odehrát kvůli koronaviru jediný turnaj v březnu a poté se podobně jako jiné šňůry musela odmlčet, v programu jí zatím pro zbytek roku zbyla pouhá desítka turnajů.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Dlouhá pauza způsobená koronavirovou pandemií asi nepotěšila žádného profesionálního golfistu, někteří z nich ji ale alespoň do jisté míry využili k něčemu užitečnému. Například Američan Billy Horschel tak urychlil obměnu svého golfového vybavení, kterou zahájil už krátce před výlukou. „Původně jsem chtěl ještě pokračovat se starými holemi a sem tam zkoušet nějaké nové, ta pauza ale všechno změnila," vysvětlil vítěz FedEx Cupu z roku 2014, který dosud nosil v bagu železa značky PXG. Nově prý teď bude třiatřicetiletý hráč věřit mixu holí od Ping, Taylor Made a Titleist, přičemž posledně jmenovaná značka mu bude nadále dodávat také míče, a věrný zůstane i svému původnímu putteru.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Nejsledovanější golfová šňůra PGA Tour se příští týden v Texasu vrátí po koronavirové pauze znovu do akce, trochu odlišná situace je ale na jejích zahraničních pobočkách. Zklamáni mohou být fanoušci na severu amerického kontinentu, PGA Tour Canada hraná pod hlavičkou The Mackenzie Tour totiž pro letošek svou sezonu definitivně odpískala. Důvodem jsou zdravotní rizika i komplikace v souvislosti se stále platnými omezeními v Kanadě. Hrát se naopak bude v Latinské Americe, vedení PGA Tour Latinoamerica totiž ujistilo hráče i fandy, že stále plánuje znovu zahájit turnaje patrně už někdy během června.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

S ustupující koronavirovou pandemií postupně otvírají svá golfová hřiště další evropské potažmo světové země. Minulý pátek se tak dočkali golfisté ve Skotsku, které následovalo další části Spojeného království, tedy Anglii, Wales, Severní Irsko, a také samostatné Irsko. Ve Skotsku zatím stále budou platit limity pro počty golfistů a uzavřeny zůstanou klubovny, restaurace a pro-shopy. Probouzí se také golf na Portoriku, které je nezačleněným územím USA. Na ostrově ležícím v Karibském moři je celkem osmnáct golfových hřišť oblíbených hlavně polohou přímo vedle proslulých pláží, a mnohá z nich se pravidelně umisťují v žebříčcích nejlepších světových areálů.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Velezkušený golfový veterán Vijay Singh před časem vzbudil rozruch, když oznámil, že se hodlá po koronavirové pauze vrátit do akce na prvním turnaji nižší profesionální šňůry Korn Ferry Tour. Trojnásobnému majorovému vítězi měli jeho rozhodnutí mnozí za zlé, mimo jiné kvůli tomu, že by blokoval účast a finanční odměny méně zajištěným golfovým profíkům. Oblíbený Fidžan se bránil tím, že na Charles Schwab Challenge, kterou se vrací PGA Tour, startovat nemůže, ačkoli je jinak doživotním členem PGA Tour: tento turnaj je totiž pouze na pozvání a status „life time members" na rozdíl od jiných nezohledňuje. Nakonec ale Singh ustoupil a podle posledních zpráv se z turnaje, který se má konat v TPC Sawgrass od příštího čtvrtka do neděle, odhlásil.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Strana 7 z 1180

7

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...