Spa Hotel Ulrika

V provozu opět od 29. května, dál uzavřena zůstává jen parní sauna s ochlazovacím bazénkem. Jako novinka je pro vás v šatnách volně k dispozici připraveno ručně vyráběné tělové mléko (med & mléko) od společnosti Cyprianus.

Celý článek...

Zajímavou roztržku na sociálních sítích vyvolal původně celkem nevinný příspěvek golfového experta Kyla Portera z americké televizní stanice CBS. Ten na svém Twitteru poukázal na to, jak málo hráčů (konkrétně osm) dokázalo během kariéry nasbírat aspoň 40 vítězství na PGA Tour a zároveň aspoň pět majorů. Velmi nespokojenou reakci ale sklidil v komentářích od jedné z golfových legend, Jihoafričana Garyho Playera. „Takže mých 165 výher po celém světě se prostě do tohohle průzkumu nepočítá?" ohradil se bývalý hráč, který během své kariéry vyhrál majorů hned devět, ale na americké túře to dotáhl „jen" na 24 turnajových prvenství, protože nejčastěji působil na africké Sunshine Tour či ostatních okruzích. Porter se nakonec pokusil celou věc obrátit v žert, ale obě strany sporu kolem (ne)započítávání turnajových výher mezitím získaly rychle řadu příznivců i odpůrců.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Výroční Cena Jacka Nicklause pro nejlepšího amerického vysokoškolského golfistu patří v zámoří k prestižním trofejím, a není divu. Mezi její držitele totiž patřily v minulosti legendy jako Tiger Woods, Phil Mickelson nebo třeba Justin Thomas, a například v loňském roce se jím stal Matthew Wolff , který se mezitím úspěšně etabloval i mezi profesionály. Minulý týden pořadatelé oznámili pětadvacítku těch, kteří se vešli do nominace pro letošní rok. Výsledky ankety, kterou pořádá Asociace amerických golfových trenérů, budou vyhlášeny v rámci Memorial Tournament, naplánovaného na 13. až 19. července v ohijském Muirfield Village, přehled nominovaných jmen si prohlédněte pod odkazem níže.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Psal se leden 2019, když Justin Rose podepsal smlouvu s japonským výrobcem golfových holí Honma a stal se tak prvním vyslancem s vybavením této značky na PGA Tour. Zmíněné spojení už ale neplatí, minulý týden totiž firma oznámila, že její spolupráce s Angličanem je u konce. Zatím není známo, zda bývalá světová jednička vyjednává s některou konkurenční společností, experti si ale všimli, že Rose se už letos v únoru (zatímco byl stále pod smlouvou u Honmy) objevil na Honda Classic s driverem značky Taylor Made, a v březnu na Arnold Palmer Classic pro změnu použil set želez od této firmy a navíc wedge několika dalších výrobců. „Justin s námi více než rok spolupracoval na vývoji nových dřev i želez, jeho smysl pro dokonalost přinesl naší značce velmi cenné hodnoty," konstatoval ale v tiskovém prohlášení smířlivě prezident severoamerické pobočky Honma John Kawaja.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Někdejší baseballový nadhazovač zámořské MLB Barry Enright se stal minulý týden nečekanou hvězdou turnaje jedné z menších (a navzdory koronavirové pandemii stále hraných) amerických golfových sérií Outlaw Tour. Bývalý hráč týmů Arizona Diamondbacks a Los Angeles Angels totiž rozhodně nepatřil na TPC Champions Classic ve Scottsdale k favoritům. Přesto se dokázal probojovat až do trojčlenného playoff a v něm nakonec porazil jednak hlavního uchazeče o vítězství Dylana Wu a kromě toho také Sama Tripletta, který je synem známého amerického golfisty Kirka Tripletta. Souboj s ním přitom musela rozhodnout až šestá extra jamka, na které Triplett junior zahrál bogey a čtyřiatřicetiletý Enright si tak připsal asi největší úspěch své zatím krátké golfové kariéry.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Zpočátku to vypadalo, že fotbalová dvojice Brady-Manning bude během víkendové exhibice s Tigerem Woodsem a Philem Mickelsonem vedle svých golfových parťáků spíš pro legraci. Roli patrně sehrála nervozita a mnohé jejich první rány připomínaly rozklepané rekreační hráče odněkud ze Zapadákova. Všimli si toho samozřejmě i fanoušci a na sociálních sítích se rozjelo vtipkování, stranou pak nezůstala ani světová trojka Brooks Koepka, který se na svém twitterovém účtu trochu uštěpačně zavázal, že pokud Tom Brady dokáže na úvodní devítce zahrát alespoň par, pošle na boj s koronavirem rovných sto tisíc dolarů. Jenže co vypadalo jako neřešitelný úkol, se zanedlouho stalo skutečností: by co víc, Brady na pětiparové sedmičce k úžasu všech trefil hole-out z bezmála 120 metrů a připsal si tak eagle! A protože byl samozřejmě v obraze, co se na sítích děje, tak při vytahování míčku z jamky neopomněl poznamenat, že mu „Brooks dluží nějaké peníze"... Asi nejdiskutovanější ránu celé akce si můžete připomenout pod odkazem níže.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Strana 9 z 1180

9

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...