Spa Hotel Ulrika

Letošní Masters se na jaře hrát nemohlo, to ale samozřejmě neznamená, že ve slavném golfovém klubu Augusta National zaháleli. Média totiž v minulých dnech zveřejnila informaci, že vedení areálu v březnu a dubnu nakupovalo nemovitosti a to v měřítku zajímavém i na velkorysé poměry slavného klubu. Jednat se mělo o obchodní středisko ležící přes ulici od severozápadního okraje areálu klubu, a cena (26 milionů dolarů) prý dokonce z nákupu udělala vůbec největší jednorázovou investici v dějinách ANGC. Letošní Masters se jak známo má kvůli koronaviru hrát mimořádně až v listopadu, mezitím už se ale rozběhl také prodej vstupenek na příští ročník 2021 - přesněji řečeno tedy loterie, v níž může vyhrát jinak beznadějně rozebrané vstupenky pár šťastlivců.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Listopad místo dubna? Letošní Masters v Augustě bude rozhodně unikátním ročníkem, a hráči už pomalu spekulují nad tím, jaké změny může neobvyklý podzimní termín vnést do herní taktiky a koneckonců i výsledkové listiny. Naposledy se na toto téma rozhovořil Patrick Reed, který v této části země kdysi hrál za univerzitu a podzimní podmínky tedy dobře zná. „Rozhodně to bude jiné, hřiště bude delší a těžší. Očekávám, že průměrné skóre bude určitě o něco vyšší, než jsme jinak zvyklí," prohlásil Američan, který je vítězem slavného turnaje z roku 2018. Dodal, že největší rozdíl oproti jaru čeká podle něj hráče na jamkách číslo 4, 10 a 11. „Tam to budou opravdové pasti," je přesvědčen Reed, který si prý hřiště v Augustě v minulosti právě na podzim už několikrát zahrál.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Koronavirová pandemie i ve Spojených státech pomalu odeznívá, a přišel čas poděkovat zdravotníkům za jejich práci a obětavost. Světová golfová trojka Brooks Koepka si tak předminulý týden našel chvilku a přišel pozdravit pracovníky zdravotnického centra ve floridském Wellingtonu nedaleko místa, kde vyrůstal. Třicetiletý Američan koupil tamním zaměstnancům oběd a samozřejmě došlo i na tradiční společná selfíčka. Koepka ovšem nešetřil na darech podporujících boj s nemocí už dříve: věnoval například sto tisíc dolarů místním fondům zřízeným pro tento účel, a stejnou částku poslal i během nedávné exhibice The Match II., při které se utkali Tiger Woods a Phil Mickelson.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

V Texasu se tento týden na restartu PGA Tour sešla téměř kompletní špička světového žebříčku, nejsledovanější jméno ale chybí a fanoušci čile spekulují, který turnaj si pro návrat k soutěžnímu golfu vybere Tiger Woods. Podle posledních odhadů je prý nejvíce pravděpodobný jeho start už příští týden (18. června) na RBC Heritage: trochu paradoxně jde přitom o turnaj, který Woods hrál poprvé a zároveň naposled v kariéře už v roce 1997, tedy před plnými třiadvaceti lety. V letošním roce se aktualní světová dvanáctka divákům naposledy představila v únoru, nepočítáme-li nedávnou exhibici s Philem Mickelsonem a americkými fotbalisty Bradym a Manningem.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Trochu otřepané rčení praví, že jablko nepadá daleko od stromu, ale v případě šestnáctiletého potomka známého golfisty Johna Dalyho to podle všeho dokonale platí. Ačkoliv totiž John Daly junior stále ještě nedovršil věk plnoletosti ani podle českých měřítek, momentálně prý už zvládne dvojnásobného majorového šampiona přehrát driverem - a to byl tatínek Daly odjakživa pořádný ranař. Synátor se také nedávno blýskl děleným druhým místem na prestižním juniorském turnaji konaném mimochodem shodou okolností na hřišti Crooked Stick v Indianě: právě tam přitom jeho otec získal v roce 1991 na PGA Championship své první majorové vítězství v kariéře.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Nejlepší světové golfisté se tento týden po koronavirové pauze poprvé opět v Texasu sešli na hřišti pod hlavičkou PGA Tour, pokud jde ale o dámy, ty si ještě budou muset pár týdnů počkat. LPGA je totiž opatrnější a v tuto chvíli platí, že restart nejprestižnější ženské túry je naplánován až na 23. července, kdy by mělo začít Marathon Classic v ohijské Sylvanii. Vzhledem k relativně příznivé epidemiologické situaci se zatím počítá s tím, že by se mohli na hřiště podívat i diváci, určitá omezení se mají týkat jen shlukování lidí - ve skupinkách by jich nemělo být najednou více než deset. Otazníky se ale stále vznášejí nad následnou trojicí evropských turnajů: podrobnosti k Evian Championship ve Francii a Aberdeen Investment Standards Ladies Scottish Open a AIG Women's British Open ve Skotsku by mělo vedení túry oznámit v nejbližších dnech.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Strana 6 z 1180

6

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...