Vincentka-golfinfo

Donald_pitchNadmíru zdařilé představení servíroval Luke Donald na jamkovce WGC-Accenture Match Play Championship, kde na něho ve finále nestačil ani v současnosti nejlepší hráč planety Martin Kaymer.

Spousta lidí se na hřišti Ritz-Carlton Golf Club v Dove Mountain, dějiště uvedeného turnaje, upíná k délce, jako by posílání míče daleko před sebe mylo tím pravým klíčem k otevření vítězné brány. Jistě mi však dáte za pravdu, že Luke Donald má daleko k paličům, jako jsou Bubba Watson, J. B. Holmes, Phil Mickelson nebo Tiger Woods. Věřte tomu nebo ne, klíčem k Angličanovu úspěchu byl krátký pitch. Na tak dlouhém hřišti (obě zdejší devítky mají v součtu 7 833 yardů) si totiž nemůžete dovolit míjet gríny, a tak účinná krátká hra je naprosto nezbytná.

1. Zvolte správnou trajektorii
Zvažte, jak vysoko nebo nízko chcete ránu zahrát. Donald sám často preferuje co nejnižší úder, protože tato strategie nabízí menší prostor pro případnou chybu. Při vašem rozhodování byste každopádně měli vzít v potaz pár faktorů:

- Jak daleko jste od grínu?
- Jak dlouhá je část grínu mezi vámi a vlajkou?
- Jaký je terén mezi vámi a grínem?
- Jaká je rychlost grínů?
- V jaké poloze je váš míč?

2. Zvolte si okruh pro dopad míče
Dopadová zóna velikosti obruče je obvykle ideální. Není příliš velká, takže představuje vhodně zvolený cíl. Pamatujte si, že jakmile míč dopadne, začne rolovat podobně jako pat. To znamená, že musíte vzít v potaz možné brejky nebo rychlost grínu.

3. Nacvičujte úder
Začněte několika cvičnými švihy a při nich se podívejte na dopadovou zónu. Představujte si dráhu míče, místo jeho dopadu a následné rolování.

4. A jde se na to
Omezte čas, kdy stojíte za míčem a přemýšlíte. Nebojte se odjistit pomyslný kohoutek. Zpočátku vám to možná bude činit potíže, ale jakmile si to párkrát vyzkoušíte, budete hrát pitch zcela přirozeně a brzy sklidíte odměnu v podobě kratších patů.

Pitch v podání Luka Donalda

Foto: Globe Mdia/Action Images


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...