Vincentka-golfinfo

Tit USledujete-li čerstvé dodávky golfových novinek na trh, pak vám nejspíš neuniklo, že v týdnu kolem Open se o slovo hlásí tzv. utility. Se vzrůstajícím počtem hráčů volajících po nižší trajektorii míče, která lépe vyhovuje požadavkům linksových typů hřišť, tak logika trhu výrobcům velí chopit se tou dobou příležitosti a přijít s produktem, jenž vyplňuje jen mírně menší prostor, než zaujímá kategorie wedží.

Svou troškou do mlýna proto přispívá i Titleist, konkrétně dvěma modely utility želez – U•500 a U•510. Oba modely mají blízko k T-MB, U•500 pak nezastírá tendenci oslovit lepší hráče, a to prostřednictvím klasického utility železa. Kompaktní hlava, tenká horní linie a menší offset, papírově méně tolerantní z obou modelů. Nicméně i tak jím míč snadno dostanete do vzduchu a hodí se jako navazující hůl na sety MB či CB.

U•510 servíruje výkon hybridu v těle železa. Odpouští více, než hráči obvykle od této kategorie holí vyžadují. Pokud tak s utility železem přece jen bojujete, možná právě vy sáhnete po této alternativě. Hůl charakterizuje kratší profil líce, delší čepel a širší spodek, čímž má ve srovnání s U•500 blíže k hybridu. „Můžete jí míč odehrát, jak nízko nebo vysoko chcete," charakterizuje hůl viceprezident pro marketing Josh Talge.
Oba modely spojuje kovaná konstrukce líce ve tvaru „L". Výrobce hovoří o technologii, jež pomáhá překonat ztráty rychlosti vyvolané nepřesným zásahem, zvláště odehrajete-li míček dolní částí úderové plochy. Použitím dutého těla z oceli 17-4 uspořili hmotnost, takže mohli zakomponovat wolfram (98 g u U•500, 95 g u U•510) tak, aby snížili těžiště. To podporuje vyšší úhel odpalu.

Je utility hůl pro vás ta pravá? Záleží na úhlu pohledu. Srovnáme-li utility s menší mírou spinu a hybrid se stejným loftem, dá se očekávat, že hybrid bude delší. Celá tato debata se tak stočí k nastavení mysli a osobní preferenci hráče. Existují golfisté, kterým hybridy nevyhovují, neboť hru jimi zcela neovládají, najdou se i hráči, kteří hybridy jednoduše nechtějí, pro takové je pak logickou volbou k překlenutí mezery mezi fervejovými dřevy a železy utility hůl.

Více voleb, méně kompromisů. Model U•500 najdete ve třech loftech, odstupňovaných po třech stupních (17°, 20° a 23°), verze U•510 je odstupňována po dvou stupních (16°, 18°, 20° a 22°). Standardně využili šaft Project X HZRDUS Smoke Black (90 g/ U 500, 80 g/U 510), těžší verzi charakterizuje trochu nižší úhel odpalu i méně rotace, obecně však obě varianty přinášejí střední až středně nízkou úroveň odpalového úhlu i spinu.
Jelikož výrobce uznává, že Smoke není pro každého, nabízí katalog šaftů. Ten v případě těchto holí zahrnuje doporučené grafitové i ocelové modely, přičemž ocelové jsou o čtvrt palce kratší kvůli hmotnostním diferencím. Pokud jde o grip, v základu na železa použili Golf Pride Tour Velvet 360. Cenu za kus stanovili na 250 dolarů.

Stránky výrobce: www.titleist.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...