Vincentka-golfinfo

Ping Glide2Od hlavy až k patě, tak nějak se rodily zatím poslední wedge PING 2.0 Glide, slibující naprostou kontrolu rány z jakékoliv vzdálenosti. Výrobce přináší komplexní výkon a technologicky nejpokročilejší wedge, s nimiž nad krátkou hrou získáte „bezmeznou" moc.

V hlavní roli vystupují drážky, ostatně u wedží to snad ani nemůže být jinak. Verze s vyšším loftem (54°–60°) navrhli pro golfové finesy v okolí jamkoviště, ve srovnání s originálem u novinky napočítáme o dvě drážky více, nižší lofty (46°–52°) sloužící pro rány plným švihem mají o jednu drážku víc. Drážky mají ostřejší hrany a kvůli vyššímu tření je seskupili blíže k sobě. Díky tomu se podařilo ve srovnání s předchozí verzí Glide zvýšit rotaci při plných ranách i při ranách z okolí greenu. Ve výsledku se vše projeví větší kontrolou a lepší délkovou konzistencí.

Volit lze mezi čtyřmi variantami zpracování spodku hole, standardní (SS), ztenčená (TS), rozšířená (WS) a tzv. Eye Sole (ES), a to dle vašich preferencí s ohledem na úhel ataku, hloubku divotu a běžné hrací podmínky. Ve standardu (SS) najdete střední bounce, odlehčenou patku i zadní hranu, což přináší všestranné použití v okolí greenu. Tato wedge je ideální pro středně velké divoty a mírný úhel ataku, padne většině hráčů.
TS osloví „tourové" hráče, usnadňuje tvarování ran a přesnost při úderech z obtížných poloh. Odlehčená patka pomáhá otevřít líc a atakovat vlajku zejména při hře z tvrdšího podkladu. WS vychází vstříc golfistům s razantním atakem míče. Mírnější vyklenutí a rozšířený spodek brání nežádoucímu odskočení wedge při zásahu míče.
ES představuje vhodnou volbu pro rány z bankru, napomáhá tomu miskovitý tvar dna i zúžení krčku.

Chromová povrchová úprava odpuzuje vodu, což podporuje kontrolu i konzistentní rotaci při hře za deště či z mokré trávy, stejně tak při úderech z rafu. Prodloužený grip Dyla určený pro wedge umožňuje nižší úchop, takže se snáze kontroluje let míče.

Celkem výrobce nabízí 16 konfigurací loftu/bounce: SS 46°/12°, 50°/12°, 52°/12°, 54°/12°, 56°/12°, 58°/10°, 60°/10°; TS 58°/6°, 60°/8°; WS 54°/14°, 56°/14°, 58°/14°, 60°/14°; ES (Eye Sole) 54°/8°, 56°/8°, 58°/8°, 60°/8°. Standardně jsou wedge opatřeny šaftem AWT 2.0. Cena za kus odpovídá 160 euro v případě oceli, na grafitu hůl vychází o 10 euro dráž.

Stránky výrobce: www.ping.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...