Vincentka-golfinfo

CaptoZimní pauza nabízí ideální příležitost, jak zapracovat na své hře. A zkušení golfisté si dobře uvědomují, že o dobrém výsledku se rozhoduje na greenu a v jeho okolí. Nejen do rukou profesionálů, byť ti níže uvedenou vychytávku ocení nejvíce, se nyní dostává systém Capto, s jehož pomocí zjistíte o svém patování spoustu zásadních informací.

„Capto je revoluční systém pro diagnostiku patování. Podobně jako radarové systémy dávají trenérovi i hráči mnoho informací o dlouhých ranách, Capto poskytuje daleko více validních informací o patovacím úderu a celkovém pohybu patru během úderu," vysvětluje Lukáš Horák, který systém na tuzemské golfové scéně nabízí.

Nová technologie slouží k detailní a komplexní analýze přesnosti a spolehlivosti patování. Jádro patovacího systému tvoří senzor, vyhodnocující až 30 parametrů (viz rastr), a k němu přidružený software, nad rámec toho lze dokoupit kalibrační nástroj, který zajišťuje správné připojení senzoru k patru, a měřič loftu a lie.
Samotný senzor je poměrně malý a váží jen 47 gramů, pokud je tak umístěný výše na šaftu, prakticky jej nevnímáte. Použití je jednoduché – senzor umístíte na šaft a spárujete jej s počítačem či tabletem s nainstalovanou aplikací (Windows, MacOS a iOS), kterou spustíte.

Následně patujete na libovolně zvolené cíle a systém zaznamenává vyhodnocované mechanické i biomechanické parametry pro jednotlivé údery, a to v intervalu 3,3 milisekundy, ze vzdálenosti až 50 metrů, tudíž je snadno použitelný i pře reálné hře, aniž by byl hráč jakkoliv rozptylován. Přesnost měření dokládá skutečnost, že prostor pro chybu činí jen 0,1°.
Výsledkem analýzy patování je soubor dat o pohybu, úhlech, akceleraci, rychlosti, vibraci či ztuhlosti svalů během úderu. Z dat například odhalíte, v jakém momentu zavíráte líc hole a které parametry to mohou působit. Můžete ale dojít i k závěru, že patovací úder je v pořádku a příčinou nepřesných patů může být vyrovnání vzhledem k dráze patu. Stejně tak můžete na základě obdržených dat dospět k závěru, že by vám lepší službu odvedl konstrukčně odlišný patr, silnější či tenčí grip apod.

Řada výstupů je velmi srozumitelných i amatérským hráčům a díky tomu lze pracovat na odstranění problémů a tím vylepšovat svou hru na greenu. Součástí softwaru je i virtuální učitel (Tutor). Vychází z matematického modelu a analýzy nejlepších hráčů a v rámci tréninku svůj pohyb tak můžete v každém jeho okamžiku srovnat a vyhodnotit. Celkový výstup je velmi komplexní a poskytne vám informace potřebné pro zlepšení hry, rychle objevíte, na čem je třeba pracovat, a snáze tak dosáhnete svých cílů.

A v čem Lukáš Horák spatřuje hlavní přednosti systému? „Vedle snadné aplikace je to především velká přesnost a také přehlednost a srozumitelnost výstupů i pro rekreační hráče, třebaže pro správnou interpretaci všech dat je pomoc odborníka žádoucí. V neposlední řadě je příjemné, že mohu systém využívat jak v indooru, tak v reálných herních podmínkách."

MĚŘENÁ DATA
- úhel líce
- loft
- lie
- rotace líce (°/s)
- rotace šaftu (°/s)
- rotace lie (°/s)
- dráha patru
- úhel ataku
- sweet spot
- rovina úderu (kernel)
- pohyb líce
- pohyb šaftu
- vedení patru
- třes rukou
- délku švihu
- doba nápřahu
- doba vedení patru do impaktu
- celková doba švihu
- tempo
- směrová rychlost patru
- rychlost hlavy hole
- rychlost míčku
- směr míčku
- launch
- odchylka lie
- směrová akcelerace
- zrychlení hlavy hole
- rozptyl energie
- ztráta energie
- sklon šaftu a časová analýza

STRUČNÁ VIZITKA
LUKÁŠ HORÁK
Profesionální golfista Lukáš Horák (Head Professional) nabízí služby v oblasti golfového tréninku dětí i dospělých, jednotlivých lekcí i systematických programů pro dlouhodobý rozvoj. Déle než 10 let se věnuje opravám a úpravám golfových holí na míru, poradenství při výběru holí (clubfitting) a stavbě golfových holí na míru (clubbuilding).
Systém Capto pro diagnostiku patování vám představí na brněnském výstavišti v pavilonu H (zimní měsíce) nebo na brněnské Kaskádě (hlavní sezona).

Kontakt:
T: +420 774 860 570 | E: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Více informací na www.captogolf.com/hardware

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...