Vincentka-golfinfo

Cobra i king f6Kobra královská, nejdelší jedovatý had světa! Vybavíte-li se však jejími potomky šesté dynastie, vězte, že uštknete každého soupeře. Drajvry Cobra King F6 jsme vám představili už v únoru, nyní se podíváme na jedový zoubek fervejovým dřevům, hybridům a železům.

Cobra fw king f6Fervejová dřeva
Uplynulé období nás naučilo, že výrobce už neoznačuje fervejová dřeva konkrétní číslicí. Lofty jsou totiž variabilní, což se promítlo v označení. U tří modelů tak objevíte specifikace 3-4F, 5-6F a 7-8F. Dřeva jsou rovněž nastavitelná pomocí vyvažovacího systému, který najdete na spodku od přední po zadní část hlavy. Podobně jako u drajvru F6 systém pracuje se dvěma pozicemi závaží o hmotnostech 20 a 3 gramy.
Abyste dosáhli maximální délky ran a rychlosti míče, opatřili líc vložkou z nerez oceli 475, kterou zkombinovali s rychlostním kanálkem. Z dříve vyzkoušených technologií použili MyFly8, umožňující změnu loftu (8 hodnot), a SmartPad, usnadňující vyrovnat líc v impaktu kolmo.
Dřeva jsou na trhu od února, a to ve verzi pro leváky i praváky, v černé a modré barvě, v polovině března rozšířili barevnou škálu o zelenou. V základu se nabízí šaft Matrix OZIK Red 65Q4 (flexe Lite, R, S a X), standardně použili gripy Lamkin REL 360. Samozřejmostí jsou i dámské modely.

Cobra F6 hybridHybridy
Rovněž sekce hybridů Cobra King F6 nabízí tři modely, a sice 2-3H, 3-4H a 4-5H. Každý z nich je dostupný pro pravoruké i levoruké hráče. V jejich konstrukci sehrává podstatnou roli třináct gramů přenesených do zadní části hlavy. Taková pozice těžiště, navíc vycentrovaná, podporuje vyšší moment setrvačnosti, což se promítá jak v promíjivosti, tak ve větší přesnosti.
Nový tvar hlavy, ve srovnání s předchůdci lehčí o tři gramy, spolu s tenkou úderovou plochou z nerez oceli 455 a rychlostním kanálkem napomáhá zvýšit rychlost míče na maximum. Podobně jako u dřev pracovali s mechanismem MyFly8, jenž nabízí osm možných konfigurací, a technologií SmartPad.
Jediné, na čem „škudlili", je barevná škála. Hráči tak jsou odkázáni výhradně na černou, ta je nicméně velmi elegantní. Hybridy zakoupíte na šaftu Matrix Ozik Red Tie 75Q4 a s gripem Lamkin REL 360.

Železa
Konstrukce želez King F6 zohledňuje čtyři zásadní požadavky – měkký kontakt, konzistenci, vzdálenost a přesnost. Progresivní set se opírá o tzv. systém TECFLO (Technology Enhanced Cavity Feel Launch Optimization), jenž v sobě kombinuje několik technologií a vylepšených částí s cílem vyladit výkon každého železa s ohledem na specifické druhy ran.
Železa rozdělili do čtyř skupin. Dlouhá (č. 3–5) charakterizuje kompletně dutá konstrukce, u středních (č. 6 a 7) je dutina poloviční, krátká železa (č. 8–PW) vycházejí z hluboké podřezové dutiny v dolní části, zatímco wedge (GW–SW) jsou v podstatě muscle backy s konturou spodku, jaký najdeme u „tourových" holí.

„Železa King F6 jsou naší odpovědí na odlišné potřeby všech hráčů. Díky nim nemusíte volit mezi vzdáleností, tolerancí, pocitem nebo přesností, to všechno dostanete v jednom," pochvaluje si šéf marketingu Jose Miraflor. „Hráčům dáváme dlouhá železa s vysokým, dlouhým i rovným letem, konzistentní a přesná střední železa, krátká železa s dobrou kontrolou rotace, která umožní co nejpřesnější atak vlajky, specialitou pak jsou velmi všestranné wedge, účinné při hře z nejrůznějších poloh v okolí greenů."

Systém TECFLO v interakci s tzv. T.O.P. technologií (náhrada oceli hliníkem u dutiny vedoucí k úspoře hmotnosti a snížení těžiště, což se promítlo v optimalizaci startovacího úhlu i letu míče) vedl k vylepšení pocitu při kontaktu s míčem i celkového výkonu. U wedží naopak těžiště zvedli, aby hráč snáz kontroloval trajektorii úderu.
Rychlostní kanálek strategicky umístěný vzadu na spodku poblíž přední hrany napomáhá vyšší rychlosti míče, zvyšuje startovací úhel a tím přispívá k prodloužení rány.

Pozornost je věnována i drážkám v líci. U dlouhých želez mají tvar V, u středních a krátkých nabývají podoby U, v případě SW a GW mají podpořit maximální délku, co nejmenší disperzi a kontrolovanou dráhu rány.
Technologie Flighted souvisí s šafty, její smysl spočívá v prodloužení carry a dosažení delší rány při hře středními a dlouhými železy, u krátkých želez a wedží hraje prim přesnost a kontrola. Železa se prodávají na oceli (4–PW nebo 5–SW) i grafitu (5–PW, SW), pro praváky i leváky, pro muže i ženy.

Stránky výrobce: www.cobragolf.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...