BestgolfNebývá zvykem, aby se v rámci jednoho dne konaly hned tři turnaje na jednom hřišti. Zvláště když jsou pořádané jedním klubem. Na Slapech se tak stalo 12. září v rámci golfového klubu BestGolf Blue Sky. Končila zde premiérová BestGolf Konica Minolta Tour, hrálo se mistrovství klubu GCBBS a zároveň si to golfisté rozdali o Putovní pohár prezidenta.

Předpověď počasí se ukázala jako pravdivá a všichni se tak mohli těšit na dešťové přeháňky, severní vítr a teploty, které naznačovaly, že se opravdu blíží podzim. Nic z toho ale nedokázalo hráčům zkazit náladu nebo dát důvod k jejich omluvě ze všech turnajů.

Na snídani se v klubovně sešlo všech 34 nahlášených hráčů a po vydatné přípravě nad párečky a vajíčky dělané na lanýžích, které přivezla firma Titbit, vyrazili s deštníkem v ruce na hřiště. Když se pak na první devítce k dešti přidal ještě nárazový vítr, připomínala hra boj o přežití. Nutno dodat, že nikdo nevzdal a všichni se s podmínkami dokázali vypořádat. K tomu dopomáhala tři stanoviště, která byla na hřišti rozmístěna. Na druhé jamce byla připravena ochutnávka vín a koňaků pořádaná majitelkou cognac&wine baru U staré studny Terezou Křivinkovou.

Na třinácté jamce byla připravena první originální soutěž spojená s charitativní akcí obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky. Byla zde možnost si vsadit na sebe sama před odpalem. Pokud se míček udržel na greenu, sázející si mohl odnést zajímavou cenu. Celkem se povedlo vybrat 5 693 Kč, děkujeme!

Druhou originální vloženou soutěží, která tentokrát pasovala do role vítěze toho, kdo strávil nejvíce času při hře na místních "plážích", byla Mr. nebo Mrs. Bunker.

Posledním stanovištěm, bylo tradičně stanoviště pojízdné. Zde bylo možné ochutnat evropskou premiéru tchajwanských rýžových burgerů a bubble tea prezentovaných firmou Shibon.

Po skončení turnaje na hráče čekal chutný oběd v místní restauraci a jako zákusek koláče od firmy Sarnia Donuts. Po obědě už nic nebránilo slavnostnímu vyhlášení.

Mezi vítěze tentokrát patřili Karel Konečný v kategorii 37 – 54, Vladimír Škarka v kategorii 0 - 36, který se současně stal celkovým vítězem turnaje Bestgolf Konica Minolta Tour na Slapech. Mezi ženami pak v tomto turnaji vyhrála Irena Vorlová. Mistryní klubu GCBBS se stala Monika Hanušová, pohár pro mistra klubu GCBBS a Putovní pohár prezidenta GCBBS si odnesl Jan Schöpp, který zahrál 77 ran. Monika Hanušová a Jan Schöpp budou naše barvy reprezentovat na mistrovství klubů na Konopišti.

Slavnostní vyhlášení celkového vítěze BestGolf Konica Minolta Tour 2012 proběhne ve čtvrtek 20. září. Vstupenky je možné rezervovat na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Cena večera, který proběhne v cognac&wine baru U staré studny, je 495 Kč.

Text a foto: BestGolf